ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.01.2013
DIN: miercurea ciuc
ÎNSCRIS: 23.02.10
JUN-2012

Un hotel bun

M-am decis sa scriu, fiindca sunt multe pareri pro si contra. Tin sa precizez ca am fost in mai multe hoteluri de 4 stele din bulgaria, asa ca pot sa fac comparatie. Noi am nimerit la acest hotel din noroc fiindca am avut rezervare la Berlin Greenpark dar nu au avut locuri libere.

Hotelul frumos nici nu stiu cate baruri erau, la masa mancare multa asa ca aveai de unde sa alegi, ingetata buna toata ziua, berea slaba dar cat era rece era buna.

Barul de pe plaja era deschis aproape toata ziua, sezlonguri suficiente, program de animatie si sport pe plaja toata ziua.

Parcare in spatele hotelului, pazita cu locuri suficiente 7LV pe zi.

Singurul minus ar fi intrerea in mare prea brusca, dupa 2-3m apa avea cam 1,3m.

Este un hotel ideal pt familii cu copii, fiindca nu trebuie sa urci dealul si este liniste, fiind situat la marginea statiunii

Daca aveti intrebari va stau la dispozitie.

Trimis de dan 73 in 26.01.13 11:16:14
Validat / Publicat: 26.01.13 12:21:10
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 3498 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dan 73); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Piscina copiilor

Floria CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
[26.01.13 13:00:27]

Nu stiu la care hotel de pe litoralul bulgaresc ati fost in vacanta si il folositi ca termen de comparatie cu Berlin Golden Beach!

Noi ne-am petrecut multe vacante in Bulgaria, la Albena, Nisipuri, Constantin si Elena, Sunny Beach, Duni, Arbanassi, Veliko Tarnovo in hoteluri de 3,4 si 5 stele si am fost multumiti de fiecare dintre ele. Am avut asteptari realiste in functie de pretul platit si de numarul de stele... Nu am comparat vacanta la Marina Royal Palace-Duni cu cea de la Dolphin Marina din Constantin si Elena nici Izvora-Arbanassi cu Grand Hotel Yantra-Veliko Tarnovo! Am gasit peste tot curatenie, mancare buna, respect pentru turisti, am vizitat locuri care ne-au ramas in suflet si in care vom reveni...

Singurul hotel de care am fost dezamagiti a fost Berlin Golden Beach unde am fost anul trecut in iunie! Da, camere spatioase cu vedere minunata la mare dar baie cu instalatii sanitare defecte si miros insuportabil!

Da, plaja privata cu bar pe plaja dar sezlonguri si umbrelute majoritatea defecte si bar cu bauturi sub orice critica si personal indiferent fata de turisti, ca sa ma exprim elegant... Nu ma refer la bauturi alcoolice, eu nu beau nimic de acest gen, sotul meu doar o bere sau un pahar cu vin la masa, baiatul avea asta vara 16 ani, ma refer la sucurile diluate cu apa si fara gust, la cafeaua ce parea apa cu care speli ibricul, la apa "plata" calda, la jegul ce domnea pretutindeni!

Nu suntem mari mancaciosi, nici pretentiosi din cale-fara sau amatori de fineturi gastronomice dar este singurul hotel in care n-am putut manca nici la micul dejun! Mancare era dar prost gatita, plutind in ulei, combinatii neinspirate de ingrediente de proasta calitate, cald in restaurant, muste...

Dupa ce am sesizat neregulile agentiei de la care am cumparat biletele-aceeasi ca in fiecare an-a fost trimisa in inspectie o doamna bulgaroaica, buna vorbitoare de limba romana. La urmatoarea masa deja era curat, personalul ingrijit, mancarea bunicica! Dar minunea a tinut doar atat... Dupa doua nopti am fost mutati la hotelul de alaturi Iberostar Obzor Beach&Izgrev pentru inca 6 nopti, pretul fiind asemanator. Este adevarat sezlongurile si umbrelele de pe plaja hotelului le-am platit separat dar n-am avut absolut niciun repros referitor la cazare, masa, animatie, personal!

Ma bucur ca ati petrecut o vacanta pacuta, va respect parerea! Nu as fi intervenit dar stiu ca este perioada in care multi dintre noi aleg hotelul in care isi vor petrece vacanta in vara viitoare si cred ca trebuie sa avem pretentii mai mari avand in vedere cat de greu ne castigam banii alocati vacantei!

Berlin Golden Beach este situat in zona cea mai placuta, aerisita a statiunii, este liniste, plaja este mai lata decat in alte zone din Nisipuri, hotelul a oferit servicii foarte bune pana anul trecut cand si-a schimbat proprietarul. Nu am fost singurii turisti nemultumiti sa speram ca noii proprietari isi vor schimba atitudinea!

maria55 †
[26.01.13 14:27:43]

@Floria: sa stii anul trecut de Paste cei de la acest hotel reclamau cam aceleasi lucruri. Am presupus ca este ceva accidental, dat fiind faptul ca era luna aprilie... dar se pare ca asa este si in sezon!

Regret acum, considerandu-i pe acei turisti din categoria "nazurosi" si-mi fac mea culpa!

Floria CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
[26.01.13 14:42:35]

@maria55: Cu doar trei saptamani inaintea vacantei la Berlin Golden Beach am fost in scurta vacanta de Rusalii pe litoralul romanesc, la Mamaia- Mercur Minerva Family Club!

Desi este un complex hotelier de trei stele renovat anul trecut si mai sunt multe de imbunatatit ne-am simtit bine, cu adevarat in vacanta...

Camere, bai, balcoane -foarte mici dar curate! Mancarea nu foarte diversificata dar proaspata, gustoasa! Restaurantul-nu elegant dar impecabil din punct de vedere al curateniei! Plaja-curata, cu sezlonguri si umbrele noi! Personalul-politicos si atent! Pe scurt-exact ce te asteptai de la un hotel de trei stele...

Nu suntem mofturosi, nu sunt genul care in concediu cauta praf sub pat sau vrea sa manance mai mult sau "altceva" decat acasa dar cand sanatatea alor mei este pusa in pericol si mai si platesc ma necajesc rau de tot.

Tocmai de aceea am vrut sa impartasesc celorlati nemultumirile mele legate de acest hotel!

Numai bine iti doresc, Maria!

dan 73AUTOR REVIEW
[26.01.13 14:43:36]

@Floria: Buna. Am facut comparatia cu Hotel Bellevue (vezi impresii) unde am platit aproape acelasi pret, si pot sa va spun ca mancarea nu a fost nici asa de multa si nici asa de diversificata, piscina exterioara era comuna cu un alt hotel, barul de la piscina era cu plata si sa nu mai zic ca cateodata nu gaseai masa unde sa mananci. Dar si acolo m-am simtit bine. Depinde cum treci peste micile neajunsuri

Sau cu Hotel Slavey unde am fost in 2010, adevarul e ca am platit cu 120 E mai putin dar conditiile de acolo nici nu se compara, acolo si ingetata era de 3 feluri si timp de 2 ore, parcarea era mai scumpa, nu era pe plaja, camera mai mica, asa ca va dati seama de ce am avut parerea asta despre B. G. B.

maria55 †
[26.01.13 14:47:33]

@dan 73: f bine! Ceea ce este important intr-o vacanta, esta ca tu si doar tu sa te simti bine! Este si ceea ce s-a intamplat!

Vacante placute in continuare, tuturor!

fane64
[29.07.13 20:25:23]

@dan 73: Salut, parerea multora cum de altfel si a mea este ca acest hotel trebuie ocolit,altfel trebuie sa asteptam anul urmator pentru un concediu mai reusit

dan 73, fane64, Floria, maria55
Alte impresii din această RUBRICĂBerlin Golden Beach Hotel: