ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.01.2013
DE otan
ÎNSCRIS: 18.01.13
JAN-2013

Si eu am fost acolo

Da, chiar de revelion. Prefer sa nu alunec in dezbatere, voi incerca sa ma rezum la fapte.

- Camera: am stat in camera pentru copii la care s-a tot facut referire-mica, chiar si pentru standarde liliputane. Izolatia fonica lipseste cu desavarsire, se aude orice de pe palier

- Baia: e vorba de cea comuna - la peste 1,80m e greu sa incapi sub dus. Cabina de dus nu avea nici macar o perdea, in aceste conditii greu sa nu stropesti si in afara cabinei, iar cei de la parter s-au trezit cu apa picurand din tavan.

- Curtea - probabil vara frumoasa, cred ca exista si o amenajare pentru pesti

- Cadrul natural - ca-n multe alte locuri, drumuri desfundate, peisaj mediocru, vecini manelisti

- Ospitalitate - nici macar nu stiu cine e Petra. La un moment dat am fost afara si am povestit cu un domn, probabil din staff. Nimeni nu a spus Buna ziua, La revedere, etc. Este adevarat ca am ajuns la doua zile dupa ceilalti si am plecat primii.

- Mancare - multa, buna, cu minusuri la salata de vinete (intr-adevar in extrasezon) si mezeluri. Un alt minus legat de ciorba care "nu poate fi reancalzita". De notat berbecutul la protap si fasolea batuta.

- Animalute de companie - Gazdele sunt iubitori de animale, doi catei superbi in curte (partea cu leoaica prefer sa nu o discut), banuiesc si o amenajare pentru pesti asa cum am mai spus, doua pisici (o siberiana si o norvegiana de padure) spectaculoase.

Ca incheiere, am vazut campinguri mai bune si pensiuni mai proaste.

PS Este foarte greu sa tragi concluzii, dar o aplecare spre dialog ar fi de dorit.

Trimis de otan in 19.01.13 00:45:03
Validat / Publicat: 19.01.13 08:04:44

VIZUALIZĂRI: 1947 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (otan); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[19.01.13 08:04:01]

Impresiile-mi par echilibrate si mai obiective, reflectand probabil mai detasat si, in consecinta, mai realist conditiile si serviciile de la aceasta pensiune. Chiar si notele acordate pot fi mai reprezentative, posibil, pentru sejurul acestui grup.

Este publicat insa fara note, cf Regulamentului; un alt set de evaluari, CU NOTE, a fost deja publicat de un alt membru al grupului, din acelasi sejur.

otanAUTOR REVIEW
[21.01.13 11:33:12]

@webmaster: Cred ca notele nu sunt relevante in cazul de fata; repet, nu am o imagine completa. Pe de alta parte pot nota cu 10 o seara in fata semineului cu un pahar de vin si Nina Simone in surdina sau pot nota cu 10 o seara cu multe PET-uri de bere si Salam la maxim. Punctajele sunt acordate functie de gusturi, experienta, educatie, nivel de trai.

lehgna
[18.06.13 08:46:48]

Am ajuns printr-o intamplare la Rony de Paste 2013.

Am fost impresionati de primirea care ne-a fost facuta de Iulian, ne-am simtit ca la un hotel de lux din occident.

Au urmat zile de vis in care fetita noastra, mare iubitoare de animale, nu inceta sa se alinte: "mami, sunt o norocoasa! "

Am fost pur si simplu rasfatati, orice am cerut s-a implinit ca prin minune! Atmosfera calda, familiara, personalul binevoitor si atent, mancare excelenta, un loc ideal pentru un sejur linistit in care sa-ti incarci bateriile!

Intr-un cuvant - ne pregatim sa revenim!

Multumim!

otan