ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.01.2013
DIN: Orăştie [HD]
ÎNSCRIS: 14.07.12
JAN-2013

Ma voi intoarce

Am fost sapte zile in Dubai in perioada 05 -13 01 2013 cazati la hotelul Cyti Max Bur Dubai 3 stele. A fost cadoul oferit sotiei de ziua ei.

Sa incepem cu hotelul camere curate spatioase dotate cu aer conditionat, televizor LCD, seif, frigider, fierbator, baie cu dus

In fiecare zi s-a facut curatenie, schimbat lenjeria, se complecta zaharul cafeaua si ceaiul

Dubaiul? da e altceva sa incepem cu zgarie norii cu metroul care e in mare parte suspendat cu mallurile... nu voi incepe cu experienta traita la maxim prin programul Safari in desert seara- a fost ceva de vis eu care nu sunt un impatimit al off-roadului nu-mi venea sa cred ca poti avea asemenea senzatii calarind dunele cu jeepul asa pret de vreo ora dupa care am fost dusi la o locatie unde am sevit masa a fost si un spectacol.

Dubai Mall acu mai toti stim ca are acvariul acrylic cel mai mare mare, aici am luat cina intr-o seara la baza cascadei. Am stat de cateva ori sa vedem fantanile

Emirates Mall mi sa parut haios sa vezi cum plateau sa se dea cu schiurile sau bobul in locul special amenajat (gandindu-ma ca noi o avem gratis acasa)

IBN Batutta, Oulet, Chinese mall Gold Souk le-am vazut si pe acestea mentionez ca nu sunt fan shoping

Am prins si timp frumos adica nu era atmosfera incarcata cand am urcat in Burj Khalifa

Am fost cu un taxi privat si pe Palm si la Marina

In mare asta e

Se construieste muult, strazi fara gropi, lipsa cersetori si caini vagabonzi sa nu radeti ca stiu vreo cateva capitale europene unde trebuie sa ai grija unde calci

curs 3.66 dirhami - 1 dolar

4.78 dirham i-1 euro

taxi 1,4 dirhami per km

De ce ma voi intoarce? Pentru ca sunt convins ca in 2-3 ani va arata altfel, vor termina globul si ceilalti 2 palmieri voi putea sa fac comparatie intre Luvru original si cel ce se va termina in 2015 si sigur vor mai aparea si alte surprize

Trimis de arub in 18.01.13 18:41:16
Validat / Publicat: 18.01.13 21:07:40

VIZUALIZĂRI: 6697 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (arub); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[18.01.13 21:06:56]

Interesant sejur.

Când găsești timp, poate ne povestești și detalii despre hotel - Citymax Bur Dubai. Pentru a-ți fi cât mai ușor, iată mai jos link direct pentru adăugare review: amfostacolo.ro/rev_add.php?id=13468

cryss27
[19.01.13 09:02:16]

Salut! Ma bucur ca ai reusit sa scrii acest review. Se pare ca ati avut o vacanta minunata. Daca stiam ca hotelul City Max e ok am fi luat si noi sejurul la acest hotel, insa nu stiam cum e la 3 stele.

Ati facut si safari? Cum este, e chiar asa infricosator? Sotul nu vrea sa mearga si nu stiu cum sa fac sa-l conving. Voua v-a placut?

[19.01.13 10:06:52]

deci sincer mie mi s-a parut ok hotelul, in zona receptiei internetul e free, este un bar unde se poate fuma, un restaurant chinezesc, un mic magazin de electronice mici si sala unde serveam micul dejun ce a fost inclus in pretul sejurului. Hotelul e situat in zona Bur Dubai la 9,7 km de Burj Khalifa destul de central zic eu. Safari pentru mine a fost punctul maxim, desi nu stiu daca a doua oara l-asi mai face... adrenalina la maxim!!!

Cryss27 aveti nr meu pe mp sunt cateva detalii ma puteti suna sau apel si va sun eu

cryss27
[19.01.13 10:11:19]

@arub: Multumim, esti foarte amabil, dar nu vrem sa deranjam. Deci e cam forte senzatia cu safari-ul. Nici o sansa sa il conving pe sot

[19.01.13 11:48:52]

nu-l lasati sa citeasca... nu e nici un deranj chiar va rog sa apelati

[23.01.13 10:04:26]

Salut ARUB,

Eu voi pleca la acelasi hotel in martie, 10 zile - demipensiune.

As dori sa te intreb ce excursii optionale ai facut si ce recomanzi.

La Burj Khalifa ai luat excursia de acolo sau ai facut rezervare din tara?

La Burj Dubai ai fost sa-l vizitezi?

De la hotel este mai convenabil sa mergi cu taxiul sau cu metroul?

La care plaja se poate face snorkeling?

Preturile excursiilor de la agentiile noastre cum sunt fata de cele din Dubai?

Poti sa-mi raspunzi pe unul din cele doua emailuri:

m***@l****.ro sau marian. mi*****@gmail.com

Nota Webmaster: Datele de contact personale nu pot fi publicate. Va rog sa le trimiteti prin mesaj privat.

[23.01.13 10:12:58]

Am vrut sa intreb daca ai fost la Burj al Arab nu Burj Dubai.

[23.01.13 11:44:52]

rezervarea pentru Burj Khalifa 41 $

safari in desert seara 68$

cina Burj al Arab-1200 dirhami rata de schimb 1$-3.66 dirhami

toate platite in Dubai la agentul local

cu metroul merita o data apoi va recomand taxi 1,4 dirhami per km

de la hotel la plaja si retur exista microbuzul hotelului, orele de plecare si intoarcere sunt afisata la receptie

aveti mp cu nr. meu va dau detalii multe daca doriti

[23.01.13 19:59:23]

@arub: Multumesc pentru informatii

daniel_72
[22.03.13 13:20:47]

@cryss27:

parerea mea este ca ar trebui sa depui "munca de convingere", ar fi mare pacat sa nu mergeti in acel safari, sensatiile traite sunt unice: vezi impresii

padureanu
[20.09.13 01:17:35]

@arub: salutare conjudetene!

un review util. la mai multe!

trimite mi te rog pe privat numele agentiei cu care ai calatorit.

multumesc.

arub, cecilia, cryss27, daniel_72, marmin, padureanu