ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.01.2013
JAN-2013

Către satisfăcător
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Am luat teapa la restaurantul Pensiunii Popasul Domnesc [Voronet]

Scriu cu regret acest rewiev despre serviciile de masa oferite de aceasta locatie.

Sunt clientul lor de mai mult timp si nu ezitam sa merg la ei pana acum, chiar daca ma cazam in alta parte, tot mergeam la o ciorba, un felul doi si mai ales pentru desert-papanasii cu smantana si dulceata. Eu eram cel care mobilizam si restul grupului sa mergem acolo, pana am patit-o, ne-am asezat la masa, dupa cca 10 min am primit si meniurile, iar dupa alte 15 min a venit cineva sa ne preia comanda. Asta a trecut relativ usor, apoi a inceput si nemultumirea celorlalti, durand inca cca 20 min pana am fost serviti cu ciobele. Nu am patit pana acum asa ceva, sa asteptam asa de mult pana la servirea ciorbei nici aici, nici in alta parte. Poate nu puteau prinde gaina?? Apoi la felul doi copii nu au putut manca deoarece snitelul comandat era foarte tare si a urmat cireasa de tort, dezamagirea totala cu papanasii care era foarte tari, nici nu puteam sa-i tai cu cutitul (cred ca erau reincalziti), in nici un caz nu erau ca acei papanasi pe care ii serveam alta data. Nu as dori sa spun ca cineva nu si-a facut bine treaba dar dupa ce am comunicat fetei care ne-a servit ca nu putem servi nici papanasii pe care ii asteptau si copii, a vorbit cu cineva si la nota de plata nu au fost trecuti. Oricum nu asta am urmarit, sa nu platesc acei papanasi pentru ca cei care au fost prima data aici au zis ca nici nu mai vin. Vreau sa mentionez ca in momentul in care noi am ajuns in restaurant, nu era aglomerat, fiind doar 6 persoane la 2 mese care mancau deja. Altii care au intrat dupa noi, au fost serviti inaintea noastra.Cred ca erau dintre cei care erau cazati acolo,fiind multi cetateni din Republica Moldova la care era ajunul Craciunului pe stil vechi.

Pacat, chiar imi pare rau, nu as fi crezut daca imi spunea cineva dar m-am pacalit chiar eu. Cu toate astea eu cred ca voi merge din nou sa mananc la ei, considerand ca a fost un accident nefericit. Voi posta si dupa ce merg din nou (sper de bine). Voi posta si poze cat mai repede, acum nu imi merge sa le descarc. Mai incerc.

Toate bune si astept intrebari si de ce nu voturile voastre.

Trimis de Dan Florariu in 10.01.13 22:51:43
Validat / Publicat: 11.01.13 08:56:56

VIZUALIZĂRI: 3838 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Dan Florariu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[10.01.13 23:02:09]

Mutat la rubrica "Restaurante recomandate in zona manastirilor" (deja existentă pe sait).

Recomandările referitoare exclusiv la restaurantul unei unităţi de cazare NU se încarcă la rubrica de cazare respectivă, ci la rubrica "Restaurante din zona X" (dacă aceasta nu există încă pe sait, se poate crea în maxim 1 minut)

Dan FlorariuAUTOR REVIEW
[11.01.13 11:19:13]

@webmaster: OK, multumesc pt precizari.

[28.12.15 15:19:36]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Unde putem mânca în Voroneţ?, VORONEŢ" (deja existentă pe sait)

Dan Florariu
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Voroneţ? :