ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.01.2013
    DIN: bolintin vale
    ÎNSCRIS: 02.01.12
    DEC-2012

Sub orice critică

Cea mai proasta organizare de revelion

Am rezervat un sejur de revelion 2013, dupa ce am trecut pe acolo prin septembrie si am vazut imprejurimile si unde era amplasta. Am fost foarte incantata si am sperat ca va fi un revelion de neuitat (in sensul bun).

Vai de capul nostru, curtea era plina de zapada, aleile necuratate, (potecuta facuta de picior) riscai sa-ti rupi gatul la fiecare pas.

Parcare pentru masini nu exista, nici macar la poarta nu dezapesisera, un binevoitor aruncase cu putina cenusa.

Am fost cazati la Cabana Rustica de 2 margarete nu am avut mari pretentii pretul fiind mai mic decat la celelalte pensiuni, dar totusi...

Sa incep cu usa care nu se inchidea, un rand de geamuri la ferestre si nici alea nu se inchideau bine, apa curgea pe pereti, frig si umezeala, lumina slaba etc. Ne-am descurcat cum am putut, am mai cerut o aeroterma, o pilota, am indesat cartoane si prosoape prin crapaturi vai, vai, vai...

Surprinsa am fost cand am auzit ca si cei cazati la celelalte pensiuni de mai multe margarete se confruntau cu aceleasi probleme.

La restaurant turistii erau nemultumiti, nu aveau mese rezervate, nu te puteai aseza langa grupul cu care ai venit, personal putin, erai servit dupa ce faceai galagie...

Seara de revelion a umplut paharul, programul anuntat pe site pentru care multi turisti au venit, nu a avut nici o treaba cu ce s-a intamplat acolo. Un dj care habar nu avea cu ce se mananca aceasta meserie, dadea vina pe prize ca nu sunt bune, un taraf (patru bruneti) care au exasperat turistii pt ca nu voiau sa taca, ce concurs de dans, ce karaoke, ce tombola, ce carnaval, nimic din toate astea... si-au batut joc de oameni, multi au plecat cand s-au servit sarmalele pt ca nu mai suportau.

In scimb patronul s-a distrat, aflat in stare avansata de ebrietate a pus lautarii sa-i cante la masa ignorand pe toata lumea care-si striga nemultumirea.

Cam asa au stat lucrurile la Complexul Valahia, acum nu vreau sa vorbesc de rau pe toata lumea, de exemplu bucatareasa foarte priceputa, mancarea a fost gustoasa, fochistul... un baiat de milioane bun la toate, si la grajd si la bar si la sevitul mesei ba chiar si animator ca asa merge treaba pe aici.

Am scris in speranta ca nu vor mai fi si altii tepuiti ca noi, pacat de locatie ca este superba dar a incaput pe mana cui nu trebuia.

Multumim patronului ca ne-a stricat revelionul in noul an ii dorim...

Trimis de miriamysa* in 04.01.13 12:29:18
    Validat / Publicat: 04.01.13 13:36:56

VIZUALIZĂRI: 1690 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (miriamysa*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 tavanul din dormitor
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 32.00 EUR pe cameră

• Alte impresii din această RUBRICĂComplex Turistic Valahia [Păscoaia]: