ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.12.2012
DIN: Constanta
ÎNSCRIS: 30.12.12
DEC-2012

3 nopţi cu parfum de toaletă publică.

Hotel Cindrel ne-a oferit contrar celor promise pe site-ul lor... un Craciun de cosmar. De la camerele pentru care am fost taxati ca si cand ar fi fost de patru stele, in care mirosul de urina din baie te facea sa vrei sa parasesti incaperea cat mai repede... pana la servirea mancarii si modul in care ti se adreseaza personalul... totul este execrabil.

Cand am ajuns la hotel ni s-a comunicat ca vom avea mesele asezate tip fileu si ca nu se pot face rezervari pentru mese mai mici pentru ca... nu vor exista mese mai mici. Contrar spuselor lor din prima seara au fost si mese mai mici... dar la care aveau acces doar anumite persoane. Nu am aflat in cele 4 zile petrecute acolo ce anume trebuia sa faci sa poti rezerva o masa mai mica.

Mancarea... nu prea avea gust... nici aspect... si nici macar servire buna. Ti se lua farfuria repede din fata si ti se aducea celalat fel de mancare.

Imaginile puse pe site-ul hotelului... acelea cu mancarea... cel mai probabil sunt luate de la alt hotel sau... daca sunt ale lor sunt numai pentru a pacali eventualii clienti pentru ca nu exista asa ceva acolo. In holul hotelului totul mirosea a motorina... probabil inca nu au auzit ca au aparut si alte solutii de curatare a mobilierului... in afara de motorina care se folosea pe vremea strabunicii.

Va recomand sa evitati acest hotel.

Trimis de MaryG in 30.12.12 12:31:15
Validat / Publicat: 30.12.12 20:57:05
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în PĂLTINIȘ [SB].

VIZUALIZĂRI: 2510 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (MaryG); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 900 PMA (din 1 vot)

[30.12.12 13:07:11]

@MaryG, ne poţi spune te rog, dacă există vreo legătură intre tine şi userul @iond, care a scris aceste impresii?

[30.12.12 20:48:47]

In condițiile in care autoarea nu a considerat oportun să răspundă întrebării de mai sus (deși a citit-o), intrepretăm setul de recomandări ca fiind din același sejur și familie sau grup apropiat, astfel că îl vom publica FĂRĂ NOTE, cf Regulamentului.

[04.01.13 21:20:38]

@webmaster: Ce repede trageti voi concluziile. Nu am citit-o. Singura legatura intre mine si userul iond e, dupa cum vad din review-ul lui, ca din pacate ne-am aflat in aceeasi locatie... posibil dupa data postarii si in acelasi timp. Nu il cunosc pe iond.

[04.01.13 22:05:55]

@MaryG: doi constănțeni care nu se cunosc, dar care se nimeresc împreună de Crăciun la același hotel din Păltiniș.

Poate fi, e adevărat, o coincidență. La "rece" vorbind/gândind, probabilitatea e însă mică.

În plus, ai fost pe sait în orele și zilele următoare solicitarii noastre (văd clar asta în loguri), dar nu ai citit-o. Un pic prea multe coincidențe.

Articolul rămâne în statusul actual - publicat, fără note.

[05.01.13 19:36:20]

@Admin: Vreau sa fac in primul rand o observatie legata de cuvantul sait... acest cuvant nu exista il limba romana... poate trebuia utilizat site (varianta in limba engleza). Cu siguranta nu va referiti la șaiț care este un regionalism.

Legat de "coincidentele" sesizate de d-voasatra... sincer... acest site are ceva lipsuri... cu greu un utilizator nou isi da seama ce e cu "ecourile".

Abia dupa ce am intrat de cateva ori... m-am prins si eu cum sta treaba si am observat atentionarea d-voastra.

Si am intrat nu din dorinta de a citi ecourile ci din dorinta de a nu mai fi si alti oameni pacalati in acelsi mod. Stiu ca traim in Romania si ca suntem obisnuiti cu lucruri de genul asta... dar poate macar generatia asta care vine... ajutata un pic de noi sa faca ceva cu bataia asta de joc.

[05.01.13 20:47:26]

@MaryG: am luat notă de observații.

Evident că nici AFA și nici eu nu suntem perfecți; una din consecințe spune că nici „judecata” noastră nu e perfectă. E doar cea mai bună aproximare (cel mai bun compromis).

Iar în privința moralității, ceva-mi face evident că suntem mult peste alții .

gygyB*
    [10.01.13 17:41:33]

@MaryG: Nu pot sa cred decat ca aceasta impresie este postata decat de un necunoscator in cel mai bun caz. Am petrecut acolo o minivacanta si totul a fost impecabil. Postarea are ceva putred la mijloc...

gygyB*
    [10.01.13 17:48:57]

@MaryG: Acum am citit si ecourile (scuze sunt mai nou pe "site" -sic-) si este evident ca cei doi din constanta se cunosc si s-au vorbit sa posteze negativ fata de acest hotel. Cel mai probabil fac parte din categoria de ipocr... care pleaca in concediu cu gand sa consume mai mult decat au platit. Parerea mea este ca aceste postari nu trebuie publicate. Doamne nu ne mai vindecam niciodata.

[11.01.13 18:57:26]

@gygyB: Iti doresc atunci sa ai parte toata viata numai de vacante placute ca cea de la Holel Cindrel. Have fun.

Stii cum e gygyB? atunci cand ai gustat caviarul... icrele de crap ti se par nashpa. Cu siguranta a postat un cunoscator... deoarece un necunoscator ar fi zis ca e superb. De obicei persoanele mai cum sa zic eu "neumblate" prin lume ar putea aprecia acel gen de hotel.

[11.01.13 19:12:27]

@gygyB: Curios... o persoana sa intre pe acest site... sa se inscrie pe 10.01.2013 (data postarii ecolului)... sa nu aiba review pentru vreun hotel anume ci doar ecouri... la hotel Cindrel... hmmm ciudat... ciudat... cred ca esti probabil un angajat al hotelului.

[11.01.13 19:18:05]

@MaryG (pentru corecta informare): utilizatorul respectiv - gygyB - are, totuși, un "set de impresii" trimis spre publicare, din aceeași destinație (Hotel Cindrel). Acesta nu este încă acceptat spre publicare, solicitându-i-se colaborarea pentru stabilirea mai precisă a "naturii dezinteresate a recomandărilor".

Deocamdată nu a binevoit să răspundă solicitărilor noastre.

[11.01.13 19:20:24]

@Admin: Da... probabil... eu atat am vazut cand am intrat pe profilul de utilizator al acelui user.

[11.01.13 19:26:05]

@gygyB: Da... stai ca mi-am adus aminte... ai dreptate... era ceva putred. Stii ce? Covorasul din baia hotelului... era putred si mirosea a urina. A fost nevoie sa il scot in balcon sa pot respira si eu normal in camera.

lucian.cornel
    [28.07.13 17:23:11]

@MaryG: La intrarea in baie sunt trei intrerupatoare, cel din mijloc este pentru ventilatorul din baie (adica pentru aerisire) se lasa in functiune pana a scos mirosul din baie.

Oricum este un hotel care se claseaza la toate capitolele peste majoritatea hotelurilor situate pe litoral.

[02.08.13 21:52:27]

@lucian. cornel: daca ai fi citit ce am scris ai fi vazut ca era de vina covorasul din baie. Eu stiu ca atunci cand ceva miroase urat il bagi la spalat, nu pornesti un ventilator pentru a indeparta mirosul. Si nu stiu ce legatura are litoralul cu discutia asta. Ce crezi ca sunt vreo patroana de hotel de pe litoral? Nu tin partea nimanui care nu isi respecta clientul, poate esti curios sa aflii si ca am platit camera de patru setele si am stat in aia de 3 stele prin bunavointa smecherilor din hotel si pbb si din prostia noastra. Se poarta si asta la Hotel Cindrel.

lupul negru
    [06.10.13 19:10:05]

MaryG.

doresc sa-mi duc familia in zona paltinis in perioada 4-7 noiembrie, zona pe care nu am vazut-o niciodata. mentionez ca am fost in zona herculane, moeciu, calimanesti, caciulata, brezoi, ranca, mamaia, atat iarna cat si vara. Ca sa imi dau seama de perpectivele locatiei (hotel cindrel) fa-mi o comparatie cu una din acestea enumerate. Daca vrei intra mai mult in amanunt, cu exceptia acelui covoras de baie despre care putem discuta foarte mult si spune-mi daca mancarea este buna, seara in restaurant se poate dansa? ce distractie avem pe timpul zilei (nu stiu sa schiez), posturile tv exista, internet wi-fi? Ma intereseaza daca exista ATV-uri de inchiriat si orice amanunt pozitiv sau negativ dar in amanuntime (dintre mai multe rele... alegi un hotel cu mai putine rele) Caut camera tripla sau apartament.Totodata ma intereseaza daca are piscina interioara

gygyB*, lucian.cornel, lupul negru, MaryG
    Alte impresii din această RUBRICĂCindrel Hotel: