ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.12.2012

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Sub orice critică
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Dezamagitor

Dupa ce am ajuns la pensiune, doamna a spus ca ne pregateste un vin fiert.

Apoi ne-a aratat camera: avea un dulap plin cu haine de a ei (a trebuit sa stam cu hainele in trolere), perdelele erau transparente si se vedea tot prin ele, covoare pe jos nu erau (era foarte rece parchetul). Wireless era dar cica nu stia parola. Patul era foarte tare si scartaia la orice miscare, iar doamna nici nu s-a sinchisit sa schimbe lenjeria macar o data (am dormit 4 nopti in aceeasi lenjerie). Ca o adaugare, usile din lemn cu sticla ( se vedea prin ele) se deschideau foarte greu iar yala (din aceea veche) nici macar nu avea cheie.

Baia era comuna la 3 camere, prosoapele, sapunul sau samponul lipseau cu desavarsire (un prosopel mic de bucatarie atarnat intr-un cui; noroc ca ne-am luat de acasa).

La final, cand sa platim, ne-a cerut banii si pe vinul servit cand am ajuns.

Drumul cu mocanita ne-a mai animat putin vacanta. In concluzie, o vacanta complet ratata si nu mai doresc sa ajung niciodata acolo.

Trimis de eqro in 28.12.12 23:39:54
Validat / Publicat: 29.12.12 02:02:21
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în VIŞEU. A mai fost în/la: Hotel sofia (sucevita), Poiana Brasov, Voronet, Piatra neamt, Bicaz etc.

VIZUALIZĂRI: 1797 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (eqro); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[29.12.12 00:00:50]

@eqro: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

adryana
[29.12.12 08:55:21]

eqro, acasa la cate zile schimbi lenjeria de pat?

fanespoitorul
[29.12.12 10:29:51]

@adryana: uno la zero Adryana. Acelasi lucru vroiam si eu sa intreb. Personal ma enerveaza cand cineva depuncteaza o locatie pentru ca nu i-a schimbat asternutul la 3 zile sau prosoapele in fiecare zi. Acasa au aceleasi conditii sau vor sa arate cat de "delicati" sunt.

Mai am o remarca, pensiunea nu are conditii de hotel. Pentru conditii superioare exista pensiuni de 4 margarete dar si pretul este la fel.

eqroAUTOR REVIEW
[30.12.12 12:49:27]

@fanespoitorul: Fii mai atent pe viitor; am sustinut ca prosoapele lipseau cu desarvarsire; iar daca tu esti dispus sa dormi intr-o camera de trei stele in care patul scartaie la orice miscare si te trezesti dimineata cu dureri de spate e problema ta.

fanespoitorul
[30.12.12 14:30:01]

@eqro: Nu inteleg cum adica "Fii mai atent pe viitor". Suna a amenintare. Poate nu ai citit la ce m-am referit: la asternuturi ca nu au fost schimbate in 4 zile. Ai dat 50% la cadru natural si 37,5% la relaxare. Ele cu ce au gresit??

Referitor la camera de 3 stele: personal imi plac paturile tari, sunt ortopedice. Ai sa intelegi peste 20-30 de ani. O zi buna.

Arya
[30.12.12 18:00:03]

@fanespoitorul

Eu inclin sa-i dau dreptate autorului deoarece nu mi se pare deloc normal sa ma cazez la o pensiune oriunde si sa gasesc dulapul plin cu hainele proprietarului, chiar nu-mi imaginez cum as reactiona intr-o asemenea situatie, sa nu am prosoape fara a fi avertizata ca trebuie sa-mi aduc de acasa, sa dorm intr-un pat incomod etc.

La cele trei stele/ margarete sau ce or fi ele si la un pret de 100 ron pe noapte fara MD chiar nu te astepti sa ai asemenea surprize neplacute.

Faptul ca au fost pusi sa plateasca si vinul fiert oferit de bun venit spune multe despre ospitalitatea gazdelor.

@adryana

Nu are importanta cat de des isi schimba oamenii lenjeriile la ei acasa. La banii dati era o pretentie perfect justificata.

adryana, eqro, fanespoitorul
Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Romina: