ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.12.2012
  • --- F ---
    ÎNSCRIS: 26.12.12
    DEC-2012

Craciun la Miruna - Sambata de sus

In perioada Craciunului am stat 4 zile la pensiunea Miruna. Am fost un grup de 25 de persoane si 4 copiii. A fost o organizare deosebita cum nu am mai vazut in alta parte. Camerele curate, spatioase, foarte cald. In fiecare seara a existat un DJ care a avut o muzica foarte potrivita cu evenimentul Am avut zeci de colindatori, frumos imbracati in portul popular local.

In ziua de ajun au taiat un porc si s-a facut un foc de tabara. In toata perioada gratarul nu s-a stins si am fost invitati continuu la fripturi si mici.

Invitati la masa de Craciun au fost si preotii de la Manastirea Sambata (care este la 500 - 700m)

SPA-ul curat, cald si cu un maseur profesionist.

Imprejurarile pensiunii sunt foarte frumoase si accesibile. A fost cu atat mai frumos cu cat am avut si zapada din belsug la partia de saniute si ski din apropierea pensiunii

Proprietarii sunt niste oameni minunati si foarte primitori.

As vrea sa mentionez un aspect: cineva din grup (eram 25) ne-a propus aceasta pensiune

Cand am intrat pe link si am vazut ce impresii proaste sunt scrise pe site legate de Miruna, ne-am impacientat toti si nu voiam sa ne stricam Craciunul.

In final am decis totusi sa mergem, platisem si un avans

A fost cea mai buna decizie, pentru ca spre marea noastra surprindere, totul a fost minunat, toti au fost incantati de organizare, locatie, personal si de proprietarii pensiunii.

Trimis de Lucia Ciulacu* in 27.12.12 13:49:03
    Validat / Publicat: 27.12.12 15:51:33
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SÂMBĂTA de SUS [BV]. A mai fost în/la: In zona Bran, zona Sucevita, zona maramures Inau

VIZUALIZĂRI: 1720 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Lucia Ciulacu*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster [27.12.12 15:51:20] »

@Lucia Ciulacu: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

iulian.ghita [01.01.13 19:38:27] »

Exact aceeași problema am avut-o si eu cu comentariile negative de pe acest site.

Ca si tine am fost plăcut impresionat de ce-am găsit acolo.

Se pare ca sunt concurenti in zona care sunt foarte activi pe net, altfel nu-mi explic.

webmaster [01.01.13 19:48:20] »

@iulian. ghita: fiecare review încărcat pe sait este verificat cf unei metodologii proprii. Te asigur că probabilitatea ca respectivele comentarii să fie din partea "concurenței" este infimă (în practică egală cu zero).

ClaudiuSb [03.04.13 21:24:10] »

@iulian. ghita: Iulian eu unul aveam tot interesul sa ma simt bine acolo - eram cu copii la distractie dar si eu sunt prezent cu o opinie negativa la parerea - comentariul nr. 20. Nu reprezint concurenta fiind prima data cand am vizitat Sambata de Sus.

Crede-ma ca cele afirmate in articolul meu sunt 100% adevarate. Si m-am straduit sa diminuez aspectul lucrurilor negative.

Gandeste-te ca eram un grup organizat deci eram multi si aveam o ''pozitie buna'' in raport cu gazdele. Daca si un grup are probleme... crede-ma ca parerile negative nu sunt basme

ClaudiuSb, iulian.ghita
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Miruna: