ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.12.2012
ÎNSCRIS: 20.12.12
DEC-2012

O alegere excelenta - Pensiunea LUCINEL 2

Buna tuturor!

Anul acesta ne-am facut cel mai frumos cadou de Mos Nicolae... un sejur de 4 zile in Austria unde am fost cazati la Pensiunea Lucinel... o pensiune de vis... de ce spun asta?

In primul rand, domnul Lucian ne-a trimis inainte de a pleca de acasa, traseul cu vamile si taxele pe care trebuie sa le platim plus adresa necesara Gps-ului.

In al doilea rand, primirea noastra in pensiune a fost minunata... am fost ajutati cu bagajele si ni s-a prezentat pensiunea... noi ajunsesem exact la micul dejun, dar fiind extenuati dupa drum ne-am retras in camera pentru odihna...

Camera era de o curatenie exceptionala, calduroasa si foarte frumos amenajata.

Ne-am trezit in jurul orei 2 dupa-amiaza si cand am coborat, am ramas placut surprinsi sa vedem ca am fost asteptati cu mancarea...

O masa bogata, variata asa cum avut in fiecare dimineata pe tot sejurul nostru. Gazda nostra, domnul Lucian (un om minunat si vesel), ne-a pregatit o harta a Vienei, cu locatiile de vizitat, restaurantele mai bune, impreuna cu adresa pentru Gps.

Seara, ne intalneam toti romanii cazati in aceasta pensiune si schimbam pareri despre locurile pe care le-am vizitat, pretul biletelor...

Recomand tuturor Pensiunea Lucinel pentru ca e un loc in care te simti ca acasa!

Trimis de iulianpet in 20.12.12 16:19:10
Validat / Publicat: 20.12.12 17:55:58
  • A fost prima sa vizită/vacanță în AUSTRIA

VIZUALIZĂRI: 3573 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (iulianpet); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[20.12.12 16:59:22]

@iulianpet: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[20.12.12 18:21:30]

@iulianpet: ce reprezintă acel 2 din titlul articolului ("[... ] - Pensiunea Lucinel 2") ? - Ai fost cumva a două oară acolo? Sau e vorba despre o altă pensiune, aparținând aceluiași proprietar? (în acest caz, ar trebui definită o rubrică nouă pe sait)

creivean
[20.12.12 18:30:25]

@Admin, când am fost eu la Viena, în Aprilie anul asta (ştiu, sunt dator cu review), am aflat de la dl. Asandei că are 2 pensiuni, în acelaşi sat.

Acum, nu ştiu dacă trebuie definită altă rubrică, deoarece este condusă de acelaşi om, sunt ambele situate în aceeaşi localitate, se adresează ambele doar românilor, au acelaşi sait, se rezervă în acelaşi mod (de pe sait/telefon), etc.

iulianpetAUTOR REVIEW
[20.12.12 19:38:24]

@Admin: am fost la pensunea Lucinel 2, care-i la cateva sute de metri distanta de Lucinel 1, in aceiasi localitate.

commandorsteel*
[20.12.12 23:33:33]

uitandu-ma la prima poza, reiese ca nu a fost zapada deloc?

[21.12.12 06:21:56]

@iulianpet: mulțumesc.

@creivean: Nu sunt de acord; pozele care prezintă clădiri diferite, de exemplu, pot induce confuzie sau neîncredere în acuratețea descrierilor.

Mutat în rubrica "Pensiunea Lucinel 2" (nou-creată pe sait)

iulianpetAUTOR REVIEW
[21.12.12 11:50:09]

@commandorsteel: Da. din pacate nu ninsese, dar... poate ca a fost mai bine asa ca nu m-a tinut in camera vremea rea.

Michaell
[21.12.12 14:09:53]

@creivean: ,,stiu, sunt dator cu review... ,, aha... de ce ma rog, dator? cum adica? ajuta-ma! si eu am fost in ultimul an in numeroase locatii, aici dar si in romania. si, insemna ca sunt dator cu un review? scriu un review atunci cand vrea muschiul meu si il scriu asa cum vreu si nu cum mi se ´recomanda de altcineva. deci sa-l despart, s. a. s. m. d. ?

neimportant
[21.12.12 15:04:38]

@Michaell,

Alde matale îţi spui eu a înţelege de ce @creivean s-a "băgat" dator cu o impresie. Seamănă cumva cu povestea ălora bătrâni, care se adună ciotcă (ghem) în jurul focului şi deapănă amintiri, păţanii... Dacă a uitat cumva ceva sau l-a sustras vreo treabă, singur se dojeneşte, din spirit de familie, mon cher.

Este un lucru de prin naţiile de origine latină, unde căldura sufletului este peste precizia teutonă a voinţei izvorâtă din creier, mai rece şi lipsită de conexiuni (şi nu la sinapse m-am referit amu). Vorbe de clacă, mon cher, nu le pune la pipotă, că te lasă muşchiul, taman acu' în prag de Ignat...

Crăciun îmbelşugat Micaele!

creivean
[21.12.12 16:52:33]

@Michaell:

Eşti ultimul om căruia eu îi datorez vreo explicaţie, d-aia nici nu ţi-o ofer.

@Zapacitu (cu Z mare), ai perfectă dreptate, aşa este.

[21.12.12 17:14:33]

@Michaell: "galben" și două zile de "relax" pentru limbaj și atitudine deplasate, ofensatoare.

Respiră adânc, uită-te în jurul tău - se simte din ce în ce mai clar apropierea sărbătorilor, oamenii se "încălzesc", în general, sufletește, încrâncenarea e nu doar demodată ci chiar INTERZISĂ în aceste zile

iulianpet, Michaell, neimportant
Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Lucinel 2: