ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.08.2009
STATUS: CHIBIȚ
JUN-2009

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Ne-am simtit excelent

Suntem un cuplu extrem de exigenti in servicii turistice, hoteliere din moment ce lucram amandoi in aceeasi bransa, dar ne-am simtit foarte bine la pensiunea Anzengruber din toate punctele de vedere. N-avem ce reprosa, mai bine de multumit familiei Knoll, care au fost deosebit de draguti si de primitori. Am dori sa avem si noi mai multe pensiuni din astea in tara, cred ca ar mai veni si pe la noi niste turisti... Intr-un cuvant spus, pentru o vizita la Viena eu Va recomand pensiunea Anzengruber!

Trimis de sarolta in 21.08.09 15:13:33
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în AUSTRIA. A mai fost în/la: Karinthia, Voralberg

VIZUALIZĂRI: 1097 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sarolta); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS -100 PMA (din 1 vot)

marius_antonio
[21.08.09 15:35:01]

webmaster, am o idee daca imi este permis: eu zic sa fie un mare stickiy: "Pensiunea ANZENGRUBER - 200% Satisfaction Guaranteed ". Cine nu este de acord cu satisfactia sa fie banat pana dispare pensiunea.

Acum, serios: aveam pensiunea asta in optiunile de cazare in Viena. acum am dat delete.

[21.08.09 15:39:25]

marius_antonio: te rog, personal, sa nu te grabesti. Citeste prima data cele de mai jos.

Stiu ca si voua, ca si mie, vi se pare ciudata avalansa asta de impresii pozitive despre aceasta pensiune. Insa eu, spre deosebire de voi, pot aprecia un pic mai in cunostiinta de cauza. Totul s-a nascut odata cu impresiile extrem de critice (mult prea aspre, foarte probabil injuste - sublniez, in opinia mea de turist, nu de webmaster) postate de o doamna din Bucuresti dupa sejurul in aceasta pensiune. Datorita unei imprejurari pe care nu doresc sa o dezvalui aici, cunosc punctul de vedere al AMBELOR parti implicate si personal - repet, in calitate de simplu TURIST, nu de webmaster - inclin sa dau mai multa dreptate proprietarilor.

(revin cu detalii in cateva minute)

[21.08.09 15:58:16]

(continui ideea de mai sus) Din postura de proprietar onest de pensiune, ce poti face in cazul in care ti se pare ca ti s/a facut o nedreptate flagranta, unul din sutele/miile de turisti care ti-a calcat pragul postand impresii si recomandari care ti se par cu totul nedrepte si incorecte?

Ei bine, in opinia mea, cea mai ELEGANTA masura e sa contracarezi "injustele" lucruri spuse cu... alte pareri ale celor care "au fost acolo". Lucru usor de realizat, este de presupus ca o buna parte dintre clientii multumiti TIN legatura cu proprietarul prin e/mail sau telefon. Este evident ca tocmai astfel a procedat si familia Knoel. Inclin sa cred c-a avut proasta inspiratie sa apeleze si la oameni nepotriviti (precum bucuresteanul banat ieri) si prefer sa cred ca ideea de a raspunde unei "magarii" cu alta "magarie" NU a fost a lor (a familiei Knoell) . LATER EDIT: in lumina ultimelor evenimente, retrag cele spuse anterior... mi-am schimbat radical parerea despre proprietarii pensiunii.

Oricum, pentru corecta informare, vreau sa va spun ca nu am nici un motiv sa cred (corectat ulterior in nu am suficiente dovezi ... ca oamenii ale caror reviews-uri au fost validate NU au fost acolo sau ca impresiilor lor NU sunt "genuine". Va asigur ca a fost verificat si rasverificat orice aspect dintre cele care imi dau de regula indicii despre sinceritatea si ingenuitatea impresiilor.

Mai mult chiar - desi nu vreau sa influentez pe nimeni - personal, daca o sa ajung prin zona, o sa aleg un sejur la aceasta pensiune - fie si din faptul ca vreau sa ma lamuresc personal. Si, bineinteles o sa scriu un review. Iar intuitia-mi spune ca o sa fie, per ansamblu, pozitiv Vom vedea.

PS: Desi, la o adica, s-ar putea sa NU fiu primit acolo, avand in vedere refuzul meu CATEGORIC de a sterge reviews-ul considerat "rauvoitor" de catre Knoell Familie.

LATER EDIT:in lumina ultimelor evenimente (alte 5 impresii pozitive, de la ACELASI postator, prin care se incearca manipularea mediei acestei pensiuni) retractez cele de mai sus... mi-am schimbat radical intentia de a ma caza vreodata la aceasta pensiune.

saroltaAUTOR REVIEW
[21.08.09 16:21:31]

Mi se pare inacceptabil faptul ca oricine se sa indoieasca de spusele mele si ca orice actiune sa fie luata, mai ales negativa, in urma unui comment facut de mine. Mi se pare ca D-ul care a decis sa stearga din baza de date pensiunea respectiva a vazut prea multe filme politiste si acum se crede un adevarat Sherlock Holmes ca a descifrat nu stiu ce fel de mister. Vi se pare ciudata avalansa de opinii pozitive?! Duceti-va si convingeti-va cu nu sunt reale si dupa accea sa actionati!!! Pentru ca noi am fost acolo si ne-am convins!!! Daca ar fi venit opinii negative cu siguranta n-ar fi nici o problema, doar este normal ca suntem o natie negativista si distrugem tot ce este bun!!! Rusine sa va fie.

[21.08.09 16:25:18]

sarolta: este evident ca nu ai perceput umorul (chiar de calitate, btw) lui marius_antonio si ai luat, hilar, ad-literam cele scrise.

te invit, oricum, la mai multa grija la ton. Si la mai multa toleranta fata de opinii care nu sunt la fel ca ale tale.

saroltaAUTOR REVIEW
[21.08.09 16:42:07]

asa se pare, nu am perceput umorul...

eu cu opiniile nu am nici o problema, singura mea problema a venit din reactia altora dupa ce s-a afisat comment-ul meu...mi s-a parut de prost gust...dar probabail nu percep eu umorul de bun gust...

in legatura cu tonul meu, ce am scris este cea ce cred si daca cuiva nu-i place inseamna ca nu poate sa accepte opinia altora.

Dar totusi, imi cer scuze daca am jignit, suparat pe cineva...

marius_antonio
[21.08.09 17:16:26]

@ sarolta

Imi cer scuze pentru supararea creata.

S-a intamplat, pur si simplu, ca dupa impresia dumneavoastra, sa postez si eu un comentariu.

Urmaresc impresiile din Austria (imi pregatesc o vacanta acolo), si mi se pare cel putin ciudat ca intr-un interval de o saptamana sa fie postate 10-20 de impresii la superlativ despre o singura locatie.

Si de aici si indoiala mea referitoare la locatie. ma gandesc, totusi, ca si turist, ce proprietar de pensiune recurge la postari-100% satisfactie-?

Si in aceste circumstante, cred ca am dreptul sa ma indoiesc de afirmatiile dumneavoastra (si de fapt ma pot indoi de afirmatiile oricui - “Dobito ergo cogito. Cogito ergo sum. "). si ascult opinia oricui. DA, toata lumea are dreptul sa se indoiasca de vorbele oricui. fiecare are un caracter, o personaliate, un sistem de valori, obiective. suntem diferiti.

Nu vizionez filme politiste si nu ma cred Sherlock Holmes.

Si nu ma simt jignit si nici nu sunt suparat.

Si uite asa, o sa trec si pe la pensiunea ANZENGRUBER.

Bucurati-va, fiti fericiti si nu mai fiti asa incrancenati!

marius_antonio, sarolta
Alte impresii din această RUBRICĂPension Anzengruber [Penzing]: