ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.12.2012
DIN: Constanţa
ÎNSCRIS: 31.05.12
DEC-2012
2 AD. + 2 COPII -- v: 9 &12

Cazare excelenta - deosebit!

cazare ireprosabila, mobiler deosebit din lemn, caldura tot timpul, gazde primitoare si tot confortul necesar.

gratar in curte la orice ora, bucatarie interioara si living mare pt servit cat si pt relaxare, socializare.

am fost si vara si iarna, coditiile sunt la fel de bune... DE REVENIT in orice anotimp.

peisajul si imprejurimile sunt de vis, se ajunge usor/repede in Brasov si poiana, in Rasnov si la Bran. Iarna e minuat, iar vara se pot face trasee incepand de la 50m de cabana de unde incepe padurea.

Din sosea se ajunge pe un drum pietruit, ceea ce-i confera un farmec deosebit. Locul este discret, linistit si frumos ca multe alte destinatii ale tarii noastre!

Trimis de t.mario72 in 14.12.12 11:30:44
Validat / Publicat: 14.12.12 13:14:14
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în RÂȘNOV. A mai fost în/la: poiana brasov

VIZUALIZĂRI: 1836 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (t.mario72); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 drum pietruit prin padure

[14.12.12 13:14:38]

@t. mario72: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro şi în calitate de autor.

[15.12.12 11:28:16]

@t. mario72:

Ceva poze crezi că ai putea posta?

Din descrierea făcută pare o destinație interesantă.

Mulțumesc.

t.mario72AUTOR REVIEW
[15.12.12 12:54:31]

@nicole33: am rezervare pe 3 ian pt 5 nopti si o sa pun ceva poze si iarna.

[15.12.12 15:17:19]

Pentru că intuiesc unul dintre posibilele sensuri ale invitației lui nicole33 (și întrebările din spate ei - firești și normale, dealtfel, ni le-am pus și noi, ca întotdeauna, ba chiar mai mult având în vedere stilul în care a fost scrisă recomandarea), pot să confirm că fotografiile sunt „luate” în 2.12.2012.

Aș vrea să completez că noi am avut, dealtfel la dispoziție și alte mijloace prin care am verificat autenticitatea recomandărilor și că în momentul în care am decis publicarea eram deja convinși că a fost scris de un turist (și nu de către proprietari sau alte categorii de utilizatori ale căror „recomandări” nu sunt acceptate spre publicare).

Reamintesc că fiecare set de impresii trimis este analizat cu atenție, prin metode de verificare multiple, timp de aproximativ o oră. Metodele noastre n-or fi ele infailibile, însă asigură o rată de detecție maximă a tentativelor de „manipulare” - atât cele pozitive, cât și cele negative (eventuale tentative scrise de „concurență”). Niciun review nu apare pe sait dacă există o cât de mică umbră de îndoială sau suspiciune din acest punct de vedere (decât, eventual, după clarificarea, printr-un dialog sau colaborare minimale cu autorul, prin care semnele de întrebare avute pot fi clarificate).

Am scris ultimele două paragrafe pentru că se întâmplă - precum în cazul de faţă - ca vreun set de recomandări sau altul să „pară” scris doar ca reclamă, de utilizatori „deghizați” în turiști plătitori. Poate fi, totuși, „false alarm”, iar un indiciu ajutător vă poate fi... tocmai faptul că a fost publicat (= a trecut de verificările noastre).

[15.12.12 20:02:23]

Mă interesa cum se prezintă drumul de acces iarna după ce ninge zdravăn, tocmai având în vedere poziția relativ izolată a pensiunii, în apropierea pădurii.

@Admin:

Îți mulțumesc pentru precizările suplimentare oferite, intuite, fără a fi cerute. Acesta este și unul din motivele pentru care nu am postat niciun review din România. N-am dorit să fiu acuzată de reclamă mascată dacă impresiile erau pozitive sau să mă bălăcăresc pe net cu proprietarii, în cazul unora negative.

[15.12.12 20:16:03]

@nicole33:

. Ți-aș recomanda să reanalizezi aceste temeri

1) Este extrem de puțin probabil - pentru oricine, cred eu - ca un utilizator AFA vechi, mai mult sau mai puțin consacrat pe sait, să scrie recomandări interesate ("reclamă"). Aceste supiciuni apar, în 100% din cazuri, doar în cazul conturilor "recente" (în general proaspăt-create pe sait), fără activitate ori cu activitate anterioară insignifiantă.

2) Un călător cu experienţă şi cultură turistică - mai e nevoie să scriu că te includ aici, legat la ochi? - NU "bălăcăreşte" niciodată proprietarii. Iar dacă se întâmplă ca aceştia să îl "bălăcărească" pe el/ea - în cel mai rău caz se simte mulţumit - la urma urmei, acest gen de intervenţie nu face decât să-i confirme, să-i întărească contrarecomadarea!

t.mario72AUTOR REVIEW
[16.12.12 13:58:02]

@nicole33: am fost acolo in ianaurie '12 si mi-am rupt spatele de cat derdelus am avut parte, pt schiat trebuie sa ajungeti in poiana, asta pana se face partia in rasnov, probabil la anul, daca or sa se gaseasca bani! se ajunge bine fara sa ramaneti blocati, pt ca am vazut ca se ocupa proprieterii pensiunilor pana acolo. nu a ramas nimeni inzapezit! apropo... pe acelesi drum e si un hipoclub de unde puteti inchiria cai pt drumetii sau doar sa va distrati cateva ore la o calarie. dar asta o alta distractie in zona.

[16.12.12 17:53:42]

@t. mario72:

E mare lucru că proprietarii de pensiuni se preocupă să curețe drumul. Alții mi-au explicat că dacă ninge pot să las mașina în șosea și vin ei cu un 4x4 să-mi care bagajele și pe mine până la pensiune, ceea ce m-a făcut, evident, să renunț.

Nu știu să schiez, astfel că sania rămâne distracția mea favorită iarna.

Vacanță plăcută și te așteptăm cu impresii proaspete la întoarcere.

nicole33, t.mario72
Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Verde Crud [Cheile Râşnoavei]: