ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.08.2009
ÎNSCRIS: 21.08.09
AUG-2009

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Util si placut

Salut, hotelul Minay este un hotel modest care isi face toti bani ceruti mobila este destul de oke, curatenie, pozitionare fata de plaja oke ajungi in 2-3 min, mancarea a fost oke proaspata, aer conditionat in fiecare camera, balcon maricel, feon in fiecare camera, doua lifturi, are piscina in care se schimba apa non stop.

Pentru banii ceruti pe cazare este mai mult decat bine, noi am stat din 8 zile doar 2 efectiv restul numai seara ajungeam din excursiile organizate de agenti.

Trimis de sorin-uif in 21.08.09 12:00:38
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 5171 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sorin-uif); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P1x Poza din fata
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS -200 PMA (din 3 voturi)

[22.09.09 14:27:09]

[....remarca stearsa de webmaster99]. personalul lui minay este superjegos si mancarea de asemeni!

[22.09.09 14:49:18]

fulgerica, de ce oare ti s-a parut oportuna o astfel de abordare??? Nu ai fi putut sa combati impresiile cu o avalansa de argumente sau contra-argumente in locul acestei afirmatii, caracterizari, nici nu stiu cum sa o numesc?!

Se pare ca nu ai aflat [nu aveai cand, abia ni te-ai alaturat], dar aici suntem o comunitate care incercam sa ne respectam cat mai mult, sa impartasim experientele noastre turistice, toate acestea PE UN TON CAT MAI CIVILIZAT SI PRIETENESC cu putinta.

Ecoul tau va fi putin "cioplit"!

......Chiar si asa cum l-am lasat nu mi se pare cel mai ok...dar sa trecem cu vederea de aceasta data!

[22.09.09 15:59:22]

Domn web master,

De ce crezi ca trebuie sa scriu 100 de cuvinte cand poti caracteriza din 2? Exact cum am scris mai sus sta treaba cu Minay, EXACT. Bucatarul avea negru sub unghii in prima seara iar in seara urmatoare disparuse negreala ca se spalase in ciorba noastra. Nici unul nu vb alta limba in afara de turca. Receptionerul asculta ce-i spui si nu intreprinde nimic. Managerul aproviziona hotelul cu legume strivite pe cre cred ca le lua de la gunoiul supermarket-urilor, sala de mese era plina de pisici care se frecau de cosurile de paine depozitate pe o laterala a meselor si din cand in cand mai luau cate o guritza ca le era foame. Ce poti lauda la hotelul asta??? Sunt exact cum am spus SUPERJEGOSI si daca nu credeti mergeti acolo - vedeti ca organizeaza Omnia, ok. Si daca sunteti o comunitate careia ii plac minciunile mintiti-va singuri. Eu nu va mint si promit sa nu mai scriu nimic.

[22.09.09 16:08:31]

fulgerica, decizia de a nu ne mai scrie nimc iti apartine...dar parca nu prea inteleg de unde ti se trage supararea!!

Cred ca mesajul meu a fost destul de clar, astfel incat sa intelegi ceea ce a deranjat: daca ai fi argumentat de la inceput ca in cele de mai sus...fara sa i te adresezi lui "sorin-uif" nu stiu cum...am fi trait fericiti pana la adanci batraneti, si nici acum nu este prea tarziu...doar ne cunoscuram si ne si spunem adio??.

Vreau sa cred ca faptul ca nu ne jignim, nu inseamna ca ne mintim singuri!

[22.09.09 16:10:02]

Am uitat ceva,

Dragi turisti, In frumoasa statiune Kusadasi se afla mirificul hotel Minay. Este un hotel de 3 stele aflat la 10 minute de mare in zona Ladies Beach. Destul de bine dotat are niste angajati fenomenali. Managerul hotelului, receptionerul, bucatarul (ospatari nu au) sunt nemaipomeniti. Sala de mese garnisita cu pisici si masuta unde in fiecare seara renumitul bucatar se aseaza si iti pune in farfurie ciorba sunt ceva ideal pentru a va trece foamea. Excelentul manager aprovizioneaza hotelul cu masina proprie (alfa romeo). Fructe si legume strivite de parca le-a luat din gunoi. Excelentul gust il gasiti in mancarurile exotice unde alaturi de ghebe de pui (friptura) va puteti alege salata preferata: salata de varza, salata de varza cu ridichi, salata de varza cu maioneza, salata de varza cuu... etc. Este bine web master?

sorin-uifAUTOR REVIEW
[22.09.09 16:11:16]

Draga fulgerica avand in vedere ca nu cred ca ai gustat deloc turcia ai gasit un motiv de faci propaganda negativa, ori esti genul de omu care abia isi duce traiul si pentru 120 e cat a fost in aug (sezon de varf) un sejur de 8 zile te asteptai la mici ciorba de burta si toata lumea sa iti stea la cherem si sa vorbeasca si romana cu tine ca doar te-ai dus tu la ei nu ei au venit la tine, ori esti genul care isi cumpara in Romanica de obicei la 5* si pt Turcia a facut o exceptie cumparand la 3* (* turcesti) cat despre pisici fals , fructe, legume, ospatari nu am ce sa le reprosez pt cele 3* turcesti si 120 e care in Rom stateai la cort si beai bere o data la 2 zile.

[22.09.09 16:13:32]

...si acestea fiind spuse...LUAM O PAUZA DE PUBLICITATE!

[22.09.09 16:14:26]

@fulgerica:

1) dna moderator (in cazul webmaster99) - n-aveai de unde sti, e okey.

2) in locul limbajului trivial, da: chiar m-as astepta (si-as fi bucuros) sa incerci sa folosesti "cele 100 de cuvinte", decat sa faci, de exemplu, acea prima afirmatie (cea stearsa de webmaster99). Pe acest site esti dator sa respecti parerile, gusturile si opiniile celorlalti, oricat de radical-diferite ar fi de ale tale.

3) "Si daca sunteti o comunitate careia ii plac minciunile mintiti-va singuri" - nu vad nici un motiv sa incurajez asemenea postari si judecati (pe care le gasesc personal cat se poate de superificiale) pe acest site. So, daca nu doresti sa mai scrii, e alegerea ta. Idem si in cazul contrar - cu precizarea ca ma astept la un limbaj mai ingrijit, te adresezi in public unei largi categorii de oameni, esti dator un respect minimal SI in privinta limbajului.

[22.09.09 16:15:12]

Pot pune si poze? Am cateva cu pisici care mananca din cosurile de paine in sala de mese, bucatarul si renumitele lui unghii, "fripturi din ghebe de pui" marca Minay.

[22.09.09 16:19:12]

si tu sorin... ce pot sa mai spun?? ca esti una si aceeasi persoana cu "webmasterul"? Nu mai mintiti aici ca-i roz totul la Minay! Mergeti la ASENA sa vedeti si voi ce inseamna 3 stele chiar turcesti.

[22.09.09 16:20:30]

pune mai bine pozele alea

sorin-uifAUTOR REVIEW
[22.09.09 16:28:05]

am si eu poze cu cele doua pisici, care statea numai la piscina si in fata hotelului de le jughineau toti clienti hotelului ce-a alb cu galben si ce-a alba cu negru (am dreptate) cat despre unghiile bucatariilor daca ai observat autoservirea se facea cu spatule de metal (care a servit bufet suedez stie despre ce vb) si nu avea interactiune cu ce zici tu acolo dar nod in papaura se poate gasi la orice ni se pune fiecaruia pata, + ca asta este un site de opini si pareri nu despre comparati ce faci tu cu hotelul ARSENA deschide topic si laudal acolo cat vrei, ma repet pt 120e 8 zile cu mic dejun si cina incluse, este prea putin pt tine reorienteazate ca unii se duc sa se distreze nu sa stea inchis in hotel toata ziua si sa le gaseasca defecte

Oliviaroberta*
[22.09.09 16:31:42]

Buna...

Si eu am fost In Kusadasi in august 2009. Nu stiu unde ai fost tu crescut "prietene" Fulgerica dar arfele si figurile astea nu isi au rostul pe un site ca acesta. Nu ti-a placut, foarte bine... spui si te retragi... Mie personal mi-a placut la nebunie... Ador Turcia, oamenii sunt extraordinari iar limba este super (fapt pentru care ma apuc sa invat limba turca).

Si inca ceva... cu mine au vorbit engleza si spre uimirea ta chiar si romana... Deci in concluzie se pare ca au avut ceva cu tine.

maria callas*
[22.09.09 17:14:37]

Foarte frumoasa statiunea. Este chiar excelenta dar in ce priveste Minay sa avem scuze. Ma refer la personal (acum 4 ani). Erau destul de nepriceputi. Nu stiu acum dar oricum nu am de gand sa incerc.

In rest fiecare sa-si aleaga unde vrea sa mearga si in functie de ceea ce gaseste acolo sa multumeasca celui care a postat pe forum informatiile in baza carora si-a ales sejurul. Eu am luat biletul de la agentia Julia, dar organizatorul era de fapt Omnia si pe care nu o recomand nimanui. Din ce stiu Omnia are circuitul asta de 11 zile cu 7 in Kusadasi!

Distractie placuta!

Oliviaroberta*
[22.09.09 18:41:37]

As vrea sa va intreb doar ce inseamna personal "priceput". Sa cunoasca limba romana si sa va trateze precum cei din hotelurile din statiunea "Mamaia"?

Oliviaroberta*, sorin-uif
Alte impresii din această RUBRICĂMinay Hotel: