ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.08.2009
DURATA: 7 ZILE nopți
[?] AD. + 2 COPII

Foarte nemulțumit

Destul de dezamagita

Despre hotel Destul Delfin, Mamaia. Stiam ca e hotel de 2 stele, dar credeam ca va fi mai curat, mai bine. Nu se se facea curatenie in camera deloc! Nici in baie! Nu se curata chiuveta cu dezinfectant, nici vasul de toaleta! Copiilor le era scarba sa faca dus, din cauza mirosului ingrozitor din baie si a faptului ca nu exista cada de dus (si mie, dar trebuia sa-i mai conving si pe ei sa faca dus! ).

Paturile erau ok si lenjeria curata, dar nu a fost schimbata deloc in 7 zile. Era bine ca eram aproape de plaja, de parcul de distractii. Numai ca noaptea era o galagie!!! Muzica tare... nu puteam dormi cu usa balconului deschisa. O singura data ne-au schimbat prosoapele. Si alea mi-era sila sa le asez pe suporturi, fiindca erau pline de mizerie, mucegai si altele, la fel ca bateria de la chiuveta si para de dus, care pareau sa nu fi fost curatate de peste douazeci de ani! Mobilierul era vechi, cu miros neplacut.

In prima zi cand am ajuns si am vazut baia am zis: "Abia astept s-ajung acasa! "

N-am inteles nici acuma de ce nu salutau receptionerele... Le dadeam frumos "Buna ziua. ", "Buna seara"... n-au raspuns nici o data. Parca erau si ele cliente ale hotelului, ocupate cu calculatorul sau alte nimicuri si le-am fi deranjat toata ziua trecut prin fata pultului de la receptie... Nu stiu, asta a fost senzatia mea...

Cat despre plaja... am fost si mai dezamagita! Romanii nostri fac o mizerie groaznica! Era plin de tomberoane pe plaja, iar ei aruncau toul in jur! Asa ceva!... Parca erau batuti in cap! Am mai fost la mare si in Croatia, si in Italia, dar eu asa ceva n-am mai vazut! Mancau seminte si aruncau cu nesimtire peste tot in jur! Ajunsese plaja o mizerie! Si apa la fel! -hartii de la bomboane, pahare de plastic, ambalaje de tot felul... Nu mi-a venit sa cred... Mie nu mi-a rusine ca sunt romanca, dar mi-a fost tare rusine ca sunt si ei romani!!! Plus ca era plina plaja de sezlonguri goale!!! , cu 15 ron inchirierea, si nu aveai unde sa-ti pui cearsaful! Te duci cu copiii si n-ai unde sa-i pui pe plaja! Doar nu ma pun sa inchiriez 4 sezlonguri pe zi, ca sa putem sta toti linistiti... !

Chiar ca nu mai merita sa mergi la noi pe litoral!!! E mai bine intre straini unde e curat si esti si respectat!

Trimis de sunny in 20.08.09 15:20:46
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA. A mai fost în/la: Saturn, Venus, Mamaia

VIZUALIZĂRI: 988 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sunny); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

expert
[16.09.09 14:58:15]

As dori sa inteleg si eu cum de ati ales asemenea locatie pentru a va caza?

Motivele pentru a alege asemenea locatii ar putea fi:

1. Buna credinta, la recomandarea unei "agentii de turism", care vrea sa-si vanda locurile

2. Site-ul locatiei, de multe ori periat sa atraga clientii sau alte "oferte tentante" gen "all inclusive" romanesc

3. Ati ajuns din intamplare in zona foarte tarziu si nu ati avut timp sa cautati ceva bun

4. Lipsa de bani , bilete prin sindicat, tentatia unei oferte mai mici ca pret

Ceea ce am invatat din experienta (in ROMANIA) este ca unde e pretul mic intotdeauna

si serviciile sunt la fel de mici, unde e pretul mai mare serviciile ar putea fi si calitativ mai bune.

In general hotelurile de 2,3 chiar si de 4 stele de pe LITORAL sunt dezastru si arata ca si acum 20 de ani.

De obicei pretul le diferentiaza, dar nu e un adevar universal valabil. Hotelurile de 3 stele sunt fostele de 2 stele + aer conditionat montat. In rest aceleasi probleme enumerate de toti.

expert
Alte impresii din această RUBRICĂDelfin Hotel: