ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.11.2012
ÎNSCRIS: 11.07.10
JUN-2012
2 AD. + 2 COPII -- v: 8 & 4

Restaurant Casa Roz - Cititi pentru ca e interesant

Am fost de mai multe ori la acest restaurant, ultima oara anul acesta in iunie. Pentru cartierul Militari este alternativa la Cocosul Rosu, un restaurant insa mult mai traditional decat Casa Roz. Acum fiecare cu gusturile lui, daca vrei muzica populara si preparate traditionale te duci la Cocos daca vrei ceva mai europea sa zic, mergi la Casa Roz.

CLIP PUBLICITAR

Oricum nu pentru asta am creeat review-ul in mod principal ci pentru ca as vrea sa va aduc aminte ca exista o initiativa a AFA pentru Craciun si ca toti putem contribui la asta.

Incercati sa faceti un gest din inima si va garantez ca va veti simti mai bine, pentru cei care nu se vor simti mai bine sunt gata sa le dau eu banii inapoi.

Imi cer scuze pentru off-topic dar nu am gasit o modalitate mai buna de a reaminti tuturor ca pot fi si ei parte la asta, ca au o sansa sa fie mai buni si nu ar trebui sa o rateze.

Acum sa revenim la restaurant ca sa completam review-ul: este o locatie ok, ospatari sunt la datorie in general (mai au si unele intarzieri), mancare buna si preturile modice zic eu.

La noi la masa s-a mancat pui gatit in vreo 3 feluri, pastrama, miel la cuptor (aici am un mare +, era exact ce vroiam eu de la friptura aia), paste, salate. Mancare medie spre buna, salata insa era exact salata verde rupta cu mana si cam atat (adica nu inteleg care era contributia bucatarului), garniturile ok. Preturile sunt cam as: o bere intre 6 lei (Ursus), 7 celelalte si 12 Corona, vinul intre 7 lei paharul, cam 30 lei sticla normala si pana unde va puteti pemite, sucurile in jur de 6 lei, puiul intre 17 si 20 lei vita 35-40, mielul ala la cuptor 23 de lei fara garnitura, nu e portie f mare dar destula (nu si pentru mine la ce pofta aveam), pestele in jur de 25-30.

Va multumesc pentru atentie si va rog sa nu uitati de initiativa AFA pentru Craciun!

Trimis de benescu75 in 25.11.12 17:01:24
Validat / Publicat: 25.11.12 18:43:12
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BUCUREȘTI.

VIZUALIZĂRI: 3128 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (benescu75); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

[25.11.12 17:33:09]

Mutat la rubrica "Restaurante, terase bucurestene" (deja existentă pe sait); şters rubrica dublura definită de autor

[25.11.12 17:34:31]

@webmaster77: Fara PM va rog!

Retras punctele standard la cererea autorului

ak-ar de rumÂn †
[25.11.12 19:19:42]

Cu câteva flori nu vine primăvara!

iulianic
[25.11.12 19:32:55]

@benescu75:

Restaurant Casa Roz - Cititi pentru ca e interesant

Iarta-ma, dar nu am inteles prea bine ce vrei sa ne spui in acest review. Ce este atat de interesant? Ca restaurantul Casa Roz este o alternativa la Cocosul Rosu sau ca AFA are o initiativa pentru Craciun?

Ma asteptam sa ne arati cateva poze de la restaurantul Casa Roz pentru a ne ajuta sa ne formam o parere, sa ne descrii locatia, modul de acces si sa ne dai amanunte care sa ne convinga de faptul ca restaurantul Casa Roz are ceva interesant.

Eu am fost acum 6 ani la o nunta la restaurantul Casa Roz din cartierul bucurestean Militari. E cam mult de atunci, poate s-a mai schimbat cate ceva. Oricum, atunci, pentru nunta, Casa Roz era cu adevarat roz in toate decoratiunile. Masa... ca pentru nunta, preturi… nu stiu, dar as zice tot "ca pentru nunta", deci, nimic sugestiv.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
[25.11.12 21:53:21]

@iulianic: Nu incerc sa spun nimic interesant despre locatia respectiva. Ce incerc este ca, in cadrul unui review pentru care nu vreau PMA si care este mai detaliat decat altele (deci nu pot fi acuzat de lipsa amanuntelor) sa resensibilizez comunitatea AFA asupra initiativei "de Craciun"! Adica sa aduc aici in fluxul principal o initiativa de suflet care cred eu e bine sa fie popularizata pri orice mijloace. Daca te-a deranjat asta imi pare rau. Ideea este ca nu puteam sa fac un review despre initiativa AFA aici fara sa scriu si despre o locatie in care am fost asa ca am ales sa combin cele 2 ca impactul sa fie mai mare. Se numeste Marketing si inca odata imi pare rau daca cineva a fost afectat de asta.

Plus ca este un restaurant ok care merita vizitat daca esti in zona.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
[25.11.12 22:05:06]

@benescu75: În acest caz, am "evidenţiat" puţin mesajul. Deşi mie personal nu mi se pare metoda adecvată de promovare.

[25.11.12 22:25:31]

@webmaster: Nici mie nu mi se pare cea ma adecvata metoda insa nu am gasit alta care sa aiba un impact mai mare fara sa fie foarte deranjanta. Initial m-am gandit sa postez o replica la toate review-urile noi dar asta cred ca nu ar fi fost Ok pentru utilizatori si atunci am ales asa. Eu nu pot sa donez foarte mult dar daca ar dona doar o mica parte din membri (bani sau haine, jucarii, etc) s-ar aduna ceva si cred ca cei care se ocupa de asta pentru AFA sunt oameni cinstiti care sunt sigur ca fac asta din suflet. Si ma doare sa vad ca inititivele facute fara nici un interes sunt tratate la fel ca ale unor cersetori profesionisti, nu este cazul! Sincer, ma doare asta.

Ma gandesc ca un om care poate accesa internetul, poate pleca intr-o vacanta, poate manca la un restaurant, la fel de bine poate dona o suma cat de mica sau altceva ca sa aduca un zambet unui napastuit (ca sa zic asa). Nimeni nu e de condamnat daca nu poate ajuta, Doamne fereste, insa cred ca daca putem face ceva si nu facem nu e bine.

Imi cer scuze daca cineva se simte atins oarecum de postarile mele!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
Alb
[27.11.12 01:12:34]

pe unde vine casa Roz? mancarea arata forte bine

[27.11.12 13:13:59]

@Alb: Pe strada Apusului la intersectie cu strada Ghirlandei!

Au si site. Sunt 2 cladiri vizavi una de cealalta, cea fara etaj este restaurant iar cea inalta cu 3 etaje este mai mult pitzzerie, dar este destul de eleganta in interior, am fost la un eveniment la ultimul etaj si arata foarte bine!

ionescunic
[28.11.12 07:47:30]

@benescu75: cu mine ai reusit ce ti-ai propus, am inteles mesajul si iti multumesc!

ak-ar de rumÂn, Alb, benescu75, iulianic
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în București?: