ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.11.2012
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 22.11.12
AUG-2012

Vila Aliki din Skala Potamia - vom reveni cu placere

Am fost cazati in vila Aliki din Skala Potamia anul acesta in luna august. Am facut rezervare pe site-ul www.thassos-holiday-rentals. Am avut ceva emotii cu acest site, dar totul a fost foarte bine. Mentionez ca am fost prima data in thassos, dar nu prima data in Grecia.

Am trimis avans 30% din total prin banca, restul am platit la fata locului cand ne-am intalnit cu reprezentanta site-ului.

Drumul prin Bulgaria a fost destul de obositor, dar a meritat efortul. Insula Thassos este minunata!

Plaja din Skala Potamia este superba: nisip fin, apa curata si mica!

Dupa ce am ajuns in portul din Thassos, am pornit catre vila Aliki unde am ajuns in 20 de minute.

Aici am fost placut surprinsi de faptul ca vila si locatia sa erau exact ca si pe site. vila are demisol (1 dormitor f mare), parter (un living mare, televizor, canapea, loc de servit masa, 1 bucatarie complet utilata: plita, cuptor cu microunde, frigider, filtru de cafea, masina de spalat vase...) tot aici este si 1 baie (masina de spalat si de uscat, fier de calcat si cabina de dus) si 2 terase, una cu vedere spre munte si cealalta spre curtea interioara. La etaj 2 dormitoare, 1 baie si 2 balcoane.

Terasa de la parter are si gratar. toate terasele si balcoanele au mese si scaune. Vila are aer conditionat, mai putin la demisol unde este chiar racoare. De asemenea vila are internet. Foarte curata si moderna! Face parte dintr-un ansamblu de 9 vile si are loc de parcare.

La plecare, ne-au multumit pentru modul in care am lasat vila (asa cum am preluat-o), sunt romani care lasa saci de sticle si gunoi la plecare. in concluzie ne-au intrebat cand revenim, iar raspunsul a fost: anul urmator!

sper ca nu am plictisit cu amanuntele!

Trimis de mariv in 22.11.12 19:18:42
Validat / Publicat: 22.11.12 20:02:28
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Insula Kos, Halkidiki (sithonia, psakudia, kalithea)

VIZUALIZĂRI: 4647 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mariv); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[22.11.12 20:00:19]

sper ca nu am plictisit cu amanuntele!

Ba dimpotrivă, sunt amănunte foarte utile tuturor celor care se vor interesa, în viitor, despre această vilă! Cu cât mai multe amănunte, cu atât sunt mai utile recomandările...

@mariv: mulțumim pentru amabilitatea și rapiditatea cu care ai dat curs invitației de a scrie impresiile din această destinație.

Îți spunem bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro. Și în plus: mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare

teona
[24.11.12 20:31:46]

Bine ai venit pe site! Si noi am fost tentati sa rezervam aceasta vila, dar pana la urma, tot dupa acel site, am ales vila Thea.

Daca nu te deranjeaza a-si vrea sa imi raspunzi la cateva intrebari. Inteleg ca ati fost 7 persoane. Spatiul a fost suficient? Ati avut si piscina in acel ansamblu? Care era distanta pana la mare? Care era localizarea ei in zona -spre vila Kamelia, Korali sau spre vila Fedra, restaurantul Vigo?

Ma gandesc ca poate daca nu a fost anul acesta poate o sa fie la anul, de aceea m-ar interesa parerea ta.

marivAUTOR REVIEW
[24.11.12 21:00:01]

@teona: Buna. Ce coincidenta! Noi vrem sa inchiriem vila Thea pentru vara viitoare.

Vila e la cca 80 m in dreapta vilei thea, distanta de la ea pana la mare cca 350m. este chiar la intrarea in ansamblul de vile pe partea stanga iar in fata terasei de la parter este parcarea.

Cum am spus vila are 3 dormitoare fiecare cu cata 1 pat dublu, cel de la demisol este f mare. In plus in dormitorul de la demisol exista 1 pat pliant, si inca 1 pat pliant in unul din dormitoarele de la etaj. In living este 1 canapea care se poate extinde. Deci spatiul este suficient pentru 8 persoane.

vila e curata si f bine utilata. Apartine unei fam din Germania deci la tv mai mult programe nemtesti, nici unul de-al nostru. Internetul functioneaza f bine, nu exista piscina.

De aici mergi in dreapta cca 80 m apoi stanga si ajungi la complexul unde ati fost cazati.

Noi am fost foarte multumiti. Avea un afis ca este de vanzare. daca poti te rog da-mi cateva amanunte despre vila Thea.

Daca mai vrei alte informatii spune-mi.

teona
[27.11.12 20:12:13]

@mariv: Dupa cum probabil ai vazut am scris si eu impresiile mele despre vila in care am stat. Poate am fost cam exigenta cand am scris ca nu este suficient de incapatoare, dar noi avand copii mari pot sa spun ca am fost 7 adulti, mi se parea mult mai potrivita pt. doua familii cu copii mai mici. Si poate ca nu ar fi contat dar pe partea noastra era soare toata dupa-amiaza si fara aer conditionat in acea perioada a anului nu este prea placut.

Pot sa spun ca este pt. prima data de cand merg in Grecia si aerul conditionat mi s-a parut absolut necesar, nu stiu din ce ratiuni nu au pus la nivelul de confort pe care il aveau.

Nu am poze din interior dar sunt exact ca cele de pe site.

Sper ca am dat suficiente informatii pt. o alegere pe viitor.

mariv, teona