ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.08.2009
single

Sub orice critică

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Teapa mare de tot

Slab, chiar foarte slab din pacate desi la telefon am cerut camera cu aer conditionat... am primit una fara, dar cu multi multi tintari...

Micul dejun o felie de cascaval si un mezel, un chelner obosit... iar noaptea fff aproape de calea ferata: am auzit mereu semnalul sonor al barierei...

In concluzie... mare teapa.

Trimis de goanta in 19.08.09 23:21:02

VIZUALIZĂRI: 1734 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (goanta); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 1 vot)

geaninaaa
    [03.11.10 16:58:14]

de ce nu ai cerut seara bani inapoi cand sareau tantari prin camera, ii primeai inapoi. daca ai fost cazat fara aer conditionat oare nu ati primit ceva bonus? iar in pozele cu mic dejun se vede mult mai mult de cat spuneti dumneavoastra! oare chiar a-ti fost cazati?

[03.11.10 21:18:51]

Toate fotografiile incarcate de userul geaninaaa au fost preluate de pe site-ul oficial al acestei pensiuni, astfel ca ele au fost sterse.

Locul fotografiilor oficiale, de prezentare este la rubrica... "fotografii oficiale, de prezentare" si NU in rubrica fotografiilor realizate de catre turisti.

geaninaaa, daca esti un reprezentant oficial al pensiunii, poti solicita drept de "operator" acestei unitati de cazare si poti astfel incarca aceste fotografii acolo, in acea rubrica. Gratuit, pe acest site.

goantaAUTOR REVIEW
    [03.11.10 23:55:50]

Stimata Domana Geanina,

inteleg faptul ca opiniile pot fi diferite precum si parerile impartite dar in calitatea dumnevoastra de persoana oficiala CEEA CE SI MODERATORUL A OBSERVAT!!! ar trebuii sa tineti seama de opiniile turistilor... si nu sa aduceti ofense turistilor. in fine... aceste lucruri se invata in scolii... si in timp...

1. am fost cazat la pensiunea Roua pt o noapte... e drept cam "alba" si de neuitat!!

2. camera a costat un milion cladirea noua, la parter, in spate pe dreapta

3 camera fara aer conditionat DESI CU 3 ORE INAINTE AM TELEFONAT SI AM REZERVAT EXTRA CU AER

4 in camera curatel, peretii tapetati semn al luptelor clientiilor anteriori cu tintarii lupte pe care l-am purtat si eu cu stoicism!!!

5. toaleta oribila capacul infect hirtie igienica cea mai ieftina iar linga caditza dusului semne vizibile de mucegai

6 mcul dejun... un chelner in tricou o batrinica fara dinti la bucatrie o felie de salam de o vedeai si pe fata de la pagina 5 prin ea cascavalul la fel oul rece si... singurul lucru cu adevevarat spalat de la micul dejun era cafeaua.

7 de ce nu am plecat??? pt ca pina sa intru in camera am baut 2 beri si nu mai puteam conduce cautind altceva mai bun... dar stati linistiti ca NU MA MAI PRINDETI NICIODATA PE LA DUMNEAVOASTRA!!

si apropo de"bonul-reducere" AVAM NEVOIE DE CONDITII DECENTE NU DE REDUCERE PE CRE NICI NU STIU DACA AM PRIMIT-O PT CA NICI NU M-A INTERESAT!!!

Va doresc macar sa invatati... dar pt faptul ca sunteti intr-o zona detranzit si turistii vin oricum nu va da dreptul sa ii tratati cu dispret... oricum nu mai conteaza... eu am invatat sa nu va mai trec pragul iar daca ma asculta cineva... bine, daca nu... asta e! eu mi-am facut datoria si am informat cititorii despre ceea ce am trait eu la dumneavoastra...

Pensiunea_Roua
    [05.11.10 16:30:36]

Pensiunea Roua: am vrut sa ma abtin la ce spuneti dar asa le-ati umflat ca in Romania din tantar faceti armasar si eu am fost cazat in Turcia ce trebuia sa zic? sa spun ca am vazut o goanga pe jos si sa exgerez pana la Dumnezeu, trebuie sa vedem realitatea nu sa vedem totul negru si negativ. sincer imi pare rau ca v-ati simtit asa. uitati aicea alte pareri de la clienti: ***** va pot da si alte situri dar nu are importanta. Alta data unde mergeti faceti poze ca sa vada si alti concret, asa si eu pot spune ca am fost pe luna si ca m-am plimbat cu martienii de brat. ii posibil sa fi fost in cea mai proasta camera posibila , altfel nu imi explic dar de atuncea s-au mai renovat si corpul vechi , pentru ca corpul nou nu are parter.si a-ti spus ca a-ti fost cazat la parter. si pana la urma la micul dejun ce ati primit ca intr-un comment scrieti ceva in altul altceva. eu va respect parerea o zi buna sa aveti.

NB Pensiunea_Roua este (sau a fost) reprezentant al unității
    [24.01.11 15:14:13]

contul geaninaa a fost banat - e o clona a contului (ulterior creat) "Pensiunea roua".

Se poate continua pe acest din urma cont, luarile de pozitie ale proprietarilor trebuie sa fie explicite (si clare delimitate de parerile turistilor).

Pensiunea_Roua
    [24.01.11 15:46:56]

multumesc pentru modificare iar si acela cu raulll se poate sterge ca raman d-oar cu acesta. am vrut sa le sterg eu dar nu mi-am dat seama cum, probabil nici nu puteam.

1. De acuma inainte nu voi mai replica negativ userilor care aduc argumente false, le respect parerea tuturor. sa nu fiu inteles gresit nu neg 100% ca nu o fi fost cazat, dar a vrut sa se razbune.

De ex: un client m-a trimis e-mail cu o rezervare iar eu i-am raspuns ca nu avem loc, peste 2 zile vine la cazare si face scandal ca cum adica nu avem loc si ca de ce nu lam sunat. iar ma amenintat ca imi va scrie peste tot review negative. mi-a trimis si e-mail peste vreo saptamana sa mai imi aduca aminte, si injurii.

2. sa va spun ca un semnal de alarma ca acel domn sunt mici sanse ca el sa fi fost cazat la mine si la Hotel Maxim.

- el in timp ce imi scria mie comenturile negative data: goanta [03.11.10 23:55:50]

- a doua zi seara scrie, ca a fost cazat la Hotel Maxim in august 2010 deci din august pana noiembrie au trecut 3-4 luni chiar nu avea timp sa scrie acel review + ca in acel review ma mentioneaza si pe mine, ceva parca nu ii clar aicea: goanta in 04.11.2010 00:07:20

-gandul ma duce aicea pentru ca el ca user are d-oar aceste 2 comenturi, nu are dovezi poze ca a fost, nu publica review unde a mai fost cand a tranzitat prin arad, adica in venetia, etc.

3. d-oar atata am spus, nu vreau cearta, sper sa nu fi suparat pe cineva, daca am suparat sa ma ierte, sa nu ma inteleaga lumea gresit si la noi sunt probleme ca peste tot in lume. oricum zilele astea voi scrie multe review-uri pe unde am fost. o zi buna si va multumesc.

NB Pensiunea_Roua este (sau a fost) reprezentant al unității
    [24.01.11 16:48:20]

Asa da, felicitari pentru hotarirea luata.

Am condensat conturiel 'raulll' si 'Pensiunea_roua'; l-am pastrat pe cel mai vechi cu denumirea corecta - "Pensiunea roua" (iar cel mai nou, care a devenit "dublura", a fost inchis).

Trecand peste luarile de pozitie anterioare mai putin inspirate ale proprietarilor, as vrea sa va spun ca in opinia mea adevarul e, ca intotdeauna, undeva la mijloc. Cred ca problemele semnalate de autorul review-ului - cele referitoare la camera - sunt reale, insa ele se puteau rezolva usor, cu o mai buna comunicare. In mod firesc, intreaga perceptie ulterioara a fost afectata de aceasta "prima impresie"

Cunoscand pensiunea (trec deseori prin zona) as indrazni sa spun ca eu as recomanda-o datorita raportului bun pret/conditii oferite si datorita amplasarii optime pentru cei care tranziteaza Aradul (venind dinspre Deva), in drumul lor catre o destinatie externa.

goantaAUTOR REVIEW
    [24.01.11 20:51:20]

Buna ziua,

observ ca tot aveti de comentat la adresa mea asa ca ma simt nevoit sa iau atitudine "aicea".

Locuind in Germania de peste 10 ani ma intorc regulat acasa. Aradul, un oras nu chiar pe placul meu, se afla la jumatetea drumului (ca timp) dintre noua si vechea mea casa, de aceea inoptez deseori in acolo.

Precizez INCA O DATA ca am fost cazat la PENSIUNEA DUMNEVOASTRA INFECTA! tot sustineti fie dumneavoastra fie prin diferiti interpusi gen "GEANNINA" ca nu am fost... ca am nimerit in cea mai rea camera... (in fine poate va hotariti). DAR DE CE OFERITI CAZAREA IN CEA MAI PROSTA CAMERA???

Faptul ca am postat "doar de doua ori" e problema mea personala. POSTAEZ DE CITE ORI VREAU SI CIND CONSIDER EU NECESAR!!! asta nu inseamna ca nu imi da dreptul la opinie!! Ce conditii ati gasit dumneavostra in Turcia nu ma intereseaza ce conditii oferiti domnevoastra ma intereseaza intrucit am platit pe nsite servicii [BEEP]!! de ce nu am facut poze?? ... si acum regret... in fine... ideea era ca dumneavoastra sa va inbunatatiti serviciile nu sa intrati intr-o polemica cu mine...

Folositi cuvintul "razbunare"... gura pacatosului adevar graieste... pai de ce as vrea sa ma razbun?? doar pt o TEAPA pe care am luat-o la pensiunea dumneavoastra...

Ca sa va mai informez ca de la ultima postare am mai fost odata la Hotel Maxim (nu as fi vrut sa-i fac recalama pe antireclama dumneavoastra dar ati mentionat singur) si am gasit aceeleasi conditii exprimate!

in fine... sper ca cei care citesc ca traga singuri o concluzie!

[24.01.11 21:01:10]

Ceva mai multa retinere in exprimare, va rog.

goanta, Pensiunea_Roua
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Roua: