ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.11.2012

Sub orice critică
Nici nemulțumit, nici mulțumit

ARTICOL ARHIVAT

Cel mai prost Restaurant intalnit Expression Cafe se numeste

Este vorba despre Expression Cafe & Club din fosta locatie Velvet de pe Styrbei Bucuresti.

Din pacate nu m-am luat dupa comentariiile proaste si m-am lasat si eu pacalit de un comentariu partinitor scris de vreun prieten apropiat nu de un client obisnuit.

Am cumparat 2 vouchere care aveau un pret corect si bun pentru ce ofereau am citit ca se poate asculta muzica live si am zis iata o seara de sambata frumoasa. dar nu a fost asa. O chelnerita obraznica incerca sa ma convinga ca am altceva decat scrie pe hartie, dupa ce ne-am lamurit s am dat comanda am astepta 75 de minute sa vina pastele (care se fac in max. 10 minute). Bineinteles ca mi-a adus ce avrut ea.

Am refuzat am mai astepta o ora si cand m-am enervat si am apelat-o m-a intrebat iarasi obraznic ca ce vreau eu de la ea? Am lamurit-o ca personal nu vrreau nimic ci as vrea doar comanda si ca timpul de asteptaree de 135 de minute pentru doua portii de paste mi se pare exagerat.

Iata ca a ajuns si comanda corecta adica Pene si ce credeti ca era de fapt??? Fostele spaghete amestecate cu cateva Penne flescaite rau de tot incat nici la porci nu se putea da.

Am apelat-o pe proprietareasa care nu prea avera cuvant inaintea ospataritei care-si continua refularile.

Am dat sa platesc alta pacoste nu se poate cu card (pai ce faceam daca nu aveam bani? ramaneam sa spal pe jos?) OK aveam numerar dar ei nu aveau rest asa ca am mai asteptat 15 minute sa se duca sa schimbe in colt.

Concluzie o seara ratata din cauza unora care se apuca sa faca restaurante dar nu cunosc meseria.

De evitat mancare proasta, preturi babane, atmosfera neplacuta, personal neserviabil si multe altele.

Am uitat a cantat insa o domnisoara soprana foarte bine si acre m-a facut sa mai imi treaca supararea

Trimis de gheorghiub in 03.11.12 22:13:02
Validat / Publicat: 03.11.12 22:35:36

VIZUALIZĂRI: 1819 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (gheorghiub); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[03.11.12 22:35:22]

@gheorghiub: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[03.11.12 23:00:53]

@webmaster: cu placere si sper sa postez si ceva mai placut dar astia in seara asta chiar m-au enervat si mi-au stricat seara

[04.11.12 09:33:53]

Ciudat.

Am fost si eu acolo, de doua ori si a fost ok, dupa cum am si povestit; vezi impresii. Cu siguranta povestile si impresiile noastre nu se potrivesc, si imi este greu sa cred ca pot fi diferente atat de mari in comportamentul angajatilor.

Dar orice e posibil, poate ai avut ghinion, poate era o alta ospatarita decat cea pe care am intalnit-o noi (eu am vazut vreo doua si ambele erau serviabile).

[04.11.12 11:40:21]

@Diaura: daca ma banuiesti ca mint cumva din rea intentie greseti. Ceea ce am povestit este real si mi s-a intamplat aseara. pe de alta parte am uitat sa povestesc au vrut sa scoale si niste clienti de la o masa alaturata ca cica incepe a doua parte si au alte programari si astia erau cu consumatia pe masa si chiar consumasera destul de mult.

Neprofesionisti care habar nu au de ceea ce inseamna un restaurant. ori avea mai multe chelnerite ceea ce nu prea cred era una cu ochelari care era dusa de planeta serviabila dar habar nu stia pe ce lume este un baietas de alergatura si obraznicatura. si mai servea din cand in cand si patroana. Si nu am fost singurul care a criticat calitatea servirii si a mancarii au mai fost si alte discutii pe la alte mese.

Raman la parerea ca locul este de ocoloit si asa cum toate restaurantele care au fost pe aceasta locatie au disparut o sa dispara si el. iar cat despre preturi sunt inpuscate rau de tot si nu se justifica cu nimic.

eu iau pranzul de obicei la C... a de 5 stele cotat si nu are asa preturi si chiar daca le-ar avea acolo chiar s-ar justifica.

Asta este o locanta banala care se vrea cu staif dar nu stie ce este ala.

[04.11.12 11:57:39]

@gheorghiub:

Departe de mine gandul sa nu te cred. Vroiam doar sa spun, ca echipa de chelnerite poate face agreabila sau dezastruasa, o seara petrecuta acolo.

Cand am fost eu, erau doua domisoare, f. tinere si slabute - nici una nu purta ochelari.

Deci cu siguranta sunt doua echipe - nici nu ar putea lucra aceleasi zilnic, cand programul este atat de lung.

[04.11.12 12:09:53]

@Diaura: eu am avut ghinion si nici macar nu am primit scuze de la patroana si nu recomand tu nu si recomanzi. Dar si la tine s-ar putea pana la proba contararie ca naravul nu are leac.

cred ca este deschisa locatia vreo 10 ore pe zi deci nu este foarte lung programul si ca sa mai faci economii nu angajezi prea multi dar asta este alta problema si nu ne priveste pe noi.

stii cum este daca prima impresie este rea cu greu o mai poti schimba

[04.11.12 13:11:46]

@gheorghiub:

Din cate stiu eu, programul este de la 8.00 la 24.00. Nu cred ca rezista cineva sa lucreze zilnic, 16 ore. Iar daca s-ar intampla asa ceva, dupa cateva zile de munca le-ar pieri ospataritelor orice urma de zambet - oboseala si-ar spune cuvantul. Raman la parerea mea ca sunt doua echipe.

Dar... asa cum spui si tu, prima impresie conteaza.

Bucurestiul este plin de cafenele si restaurante si cu siguranta vei gasi altele in care sa te simti bine.

[04.11.12 19:51:06]

@Diaura: asta este sigur ca am si alte locuri in bucuresti dar vreau sa afle si altii de cat de prost este acest loc

[06.03.14 12:52:42]

Sunt bucuros ca s-au adeverit parerile mele. Am trecut prin zona si am constatat ca aceasta bomba cu pretentii s-a desfintat.

[04.11.17 12:14:04]

În procesul de reoganizare a impresiilor de tip ”Unde Mâncăm” (în București, cazul de față), am constatat că resturantul descris mai sus s-a închis.

Impresiile au fost notate ca fiind ARHIVATE.

Diaura*, gheorghiub
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în București?: