ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.11.2012
OCT-2012

Către satisfăcător
Foarte nemulțumit

Ieftin, dar mai bine NU!

Nevoiți sa alegem o cazare in proximitatea locului in care se desfășura evenimentul la care urma sa luam parte, am optat pentru acest hotel.

Suspiciunea vis-a-vis de calitatea serviciilor si conditiile de cazare a fost încă de la început, dar am rămas sa ne cazăm, in ciuda aspectului general al locului, pentru ca eram legatinde un grup cu care eram si nu puteam sa plecam la alt hotel ca sa nu ne rupem de grup.

Pe scurt, camerele sunt in acord cu cotatia de 2 stele, cu mobilier tern, absolut neadecvat unui hotel, holurile sunt intunecoase si instalația de iluminat funcționează doar pe anumite segmente sau deloc. Spațiile necesita reparații urgente, măcar ca sa se elimine mirosul de mucegai datorat igrasiei.

Pentru ca in zilele in care am fost acolo, temperaturile externe scazusera la 0 grade peste noapte, mă așteptăm sa avem încălzire in camere. A fost, dar numai după un pic de amenințări cu "protecția consumatorului".

Una peste alta, pentru cei nepasatori si cu simtul olfactiv afectat, locul este OK pentru ca e IEFTIN. In rest, feriti-va!

Ah! Era sa uit. In ciuda geamurilor tip "termopan", prin care zgomotele si frigul patrund de parc-ar fi deschise, am avut parte de o ambianță incantatoare generată de orataniile din curțile vecine, hotelul fiind amplasat in mijlocul câtorva gospodarii taranesti bine garnisite cu toate vietuitoarele ce se cade sa trăiască pe la casele oamenilor gospodari: cocosi, gaini, rate, gâște, capra si oi, vaci si cai, tractoare ce nu pornesc decât cu garnituri de sudalme clamate ca sa știe si primarul din Buzias (40 km), clopote la gâtul vacilor ce pleacă la pasiune la ora 5, după ce s-au trezit la 4 de concertul dat de cocosii întregului județ. Si bunicute surde ce fac conversatie cu alte bunicute surde ce locuiesc in celălalt capăt de uliță. Ca-n poveste.

Cui ii place viața traditionala, cu toate aceste delicii, insotita de frig, de umezeala si de miros de mucegai, sa nu rateze Hotel Trio din Giroc, jud. Timiș.

Trimis de vaspa.kennel in 02.11.12 08:33:06
Validat / Publicat: 02.11.12 09:31:58
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TIMIȘOARA.

VIZUALIZĂRI: 5868 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (vaspa.kennel); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 23.00 EUR pe cameră

[02.11.12 09:06:01]

Am relocat pagina acestei unităţi de cazare in sectiunea TIMIŞOARA (iniţial fusese definit la ALTE LOCURI), hotelul fiind practic la "o aruncătură de băţ" -- cu... maşina -- de intrarea în oraş...

vaspa.kennelAUTOR REVIEW
    [02.11.12 17:41:12]

@webmaster: mulțumesc. Așa este. Distanță din marginea Timisoarei pana la hotel este nesemnificativa.

Profit de ocazie ca sa mai adaug pentru cei interesați ca la Trio se desfășoară in permanenta in restaurant diverse evenimente si muzica "ambientala" face sa nu se poată dormi in camerele de la etajul I. Totul e in regula daca sunteți nuntas si mergeți la culcare in zori, când nunta se sparge.

Gicuuta
    [04.06.13 06:02:51]

@vaspa. kennel: @vaspa. kennel: Nu știu de ce anumite persoane pot mintii in halul acesta... eu am avut nunta lângă hotel... si cazarea sa făcut in hotel trio... totul a fost super ok... pt. 2 stele... acum fac botez aici... si sunt sigura ca va fii ok. Am 2 întrebări pt. Toți cei care sunt pe post de comentatori... dacă ATI fost ASA de simandicos la acest hotel de 2 stele... de ce nu ATI plecat la altul de 3-4-5stele... alegerea este tot timpul a clientului... dorim mega condiții la 2stele..., ,,comentam lucruri, ,,care doar întrun anumit procent este adevărat, adică muzica care se aude in camerele de la primul etaj. stam si come tam dar nu Facem nimic... viteji ca si cel mai de sus menționat... adică cel ce a făcut acest comentariu ,,vaspa. kennel... sunt pe toate gardurile... de aceea merg lucrurile ASA de bine in România...

mariuspascu2013*
    [09.07.13 02:46:46]

@vaspa.kennel: Stimate Domn,

Nu imi pot da seama cum puteti minti cu o asemenea nonsalanta?!

Dat fiind faptul ca de 4 ani de zile, de cel putin 3 ori pe an eu impreuna cu famile ne cazam de fiecare data la Hotel Trio: IEFTIN si BUN!!!

Fiind in cunostinta de cauza tin sa va contrazic aspura anumitor aspecte:

1. Mobilierul nu este unul neadecvat camerelor de hotel, ai dulap, ai pat, ai noptiere, ai comode ai masuta, scaune, cuier, televizor (lenjerie curata, prosape curate, sampon, sapun, bai curate)

2. Holurile: AM stat si la etajul 1 si la etajul 2, holurile sunt foarte bine iluminate atat pe timp de zi cat si pe timp de seara, iar instalatia de iluminat functioneaza perfect pe toate segmentele, doar ca sunt pe timer, si ca sa le pornesti trebuie sa apesi pe unul din multele patratele albe cu cate un led rosu, se numesc intrerupatoare, dac le-ati fi folosit sa-r fi facut lumina;

3 mucegai si mirosuri urate nu! camerele sunt aerisite, si nici mucegai nu am vazut!

4 caldura am avut intotdeauna si ma indoiesc ca vi-a fost refuzata...

5 geamurile de termopan: ce problema aveti cu ele? dumneavoastra ce geamuri aveti de tabla cumva? Si da hotelul este amplasat intr-un sat in care mai locuiesc si localnici varstnici care cresc gaini si cocosi, care spre nefericirea dumneavoastra nu pot fi eutanasiati... dar partea cu vaci si cai si capre si oi chiar nu o mai cred pentru ca nu am vazut sau auzit vreo-un animal mentionat mai sus!

Nu induceti lumea in eroare, este un hotel de 2* pe care il recomand tuturor care vor un concediu cat mai linistit! O sa va simtiti minunat, personalul si proprietarii sunt niste oameni minunati! O sa va simiti in familie!

[...]

[09.07.13 08:17:29]

@mariuspascu2013: ai primit un avertisment pentru limbajul folosit (editat de către echipa tehnică); dacă chiar ai fost acolo în calitate de turist, așa cum susții, de ce nu scrii un articol nou, ca să contribui la o mai bună reprezentare a unității de cazare pe care o lauzi? E simplu, trebuie doar să apeși pe link-ul ADAUGĂ IMPRESII NOI. Dacă totuși (așa cum mai degrabă se pare) ai legătură cu această unitate, e suficient să recunoști acest lucru și să fii pus aici ca reprezentant al acesteia, calitate în care ai posibilitatea să scrii frumos un Drept la replică (așa cum recomandăm tuturor operatorilor unităților care au impresii pe saitul nostru). Preferabil cu un ton mai moderat și fără jigniri.

Gicuuta, vaspa.kennel
    Alte impresii din această RUBRICĂTrio Hotel Restaurant [Giroc]: