Weingut Pension Sattler [Seeblick in Jois]

OCT-2012
REGIM MASĂ mic dejun
76 [euro]

O pensiune relaxanta

Dupa un drum de cateva ore si dupa un shopping obositor, ne-am indreptat catre Jois (este prima localitate de la parndorf catre eisenstadt). Noi am stat de mai multe ori in zona, mai ales cand veneam la cumparaturi sau eram in drum spre Germania, insa nicodata la Sattler.

Am facut rezervarea pe net si am ajuns la destinatie (sunt indicatoare bine pozitionate). Pensiunea apartine unei familii cu traditie in producerea vinului, SATTLER - ne-au spus ca au peste 40 ha de vita de vie.

Camerele nu sunt f mari, insa curatenia e ok, baile renovate, salteaua si pernele f bune. Nu stiu cate camere sunt, insa peste 20 sigur!

Micul dejun f bun pentru o pensiune, iar vara acesta se serveste afara, pe peluza... o sa revin la vara!!

Noi, am ajuns marti seara si erau ceva camere ocupate, mai ales de cehi / nemti / romani, unii la shopping alti cu business. Ne-a costat 76 euro (fara factura, daca doream bill-ul mai erau alti 4 euro...)

Din pacate, nu exista restaurant pentru cina/pranz, insa am mers la cel recomandat de ei (5 min pe jos) si am fost mai mult decat multumiti (era sapt cu vanat, asa ca ne-am rasfatat cu caprioara si fazan).

Am plecat cu stilcle de vin rosu (5,5 euro/buc din colectia 2010) si cu promisiunea ca vom reveni la vara si ori de cate ori vom veni la cumparaturi in zona.

Impresii încărcate de elgom in 01.11.2012 23:44:16

Validat / Publicat: 02.11.12 05:02:10

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în AUSTRIA. A mai fost în/la: peste tot

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (elgom); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3150 PMA (din 6 voturi) nota2