Am Augarten Hotel

înscris/ă în 16.10.12
AUG-2012
+ COPII: 2 -- varsta: 5-9

Hotel bun, langa Prater

Am ales acest hotel datorita pozitiei, calatorind 3 zile in Viena cu doi copii si avand ca destinatii: Prater, Haaus des Meres si gradina Zoo din Schonbrun.

Praterul era la 10 minute de mers pe jos, iar cea mai apropiata statie de metrou la 5 minute - de acolo am ajuns la celelalte doua destinatii in 30 respectiv 45 de minute.

Camera mare, ne-au dat o tripla cu pat suplimentar desi noi am platit o dubla cu pat suplimentar - s-au gandit ca avem 2 copii si ca ne vom inghesui. Camere mari, spatioase, mic dejun suficient. F curat. Singura problema cu camera - dimineata veneau masinile de gunoi si faceau destula galagie cat sa ne trezeasca. Dar nu-i bai ca oricum erau ori masinile ori copiii care ne trezeau.

Pretul si pozitia au fost ok, cu mentiunea ca au o problema cu parcarea, nu poti parca pe stradutele de langa hotel, desi locuri ar fi, este o problema generala in viena, trebuie platit f mult pt asta. Desi pe site ei isi fac reclama ca au undeva aproape, parcarea este la Agipul de langa Prater unde evident nu sunt locuri. Asa ca am parcat masina undeva mai in fata, la 15 minute de mers pe jos, unde parea destul de nesigur dar asta a fost. Ne-am suparat un pic si ne-a trecut.

Cat despre maratonul de vara aceasta, Bucuresti-Busteni-Baile Felix - Viena-Hateg-Bucuresti in 8 zile, voi cauta subiectul potrivit si voi posta acolo.

Impresii încărcate de gio13 in 30.10.2012 14:46:56

Validat / Publicat: 30.10.12 15:48:17

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în AUSTRIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (gio13); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1800 PMA (din 4 voturi) nota2

• Un hotel foarte bun (Aug.2010) - punctaj satisfactie: 9.80 (scris in 30.05.11 de valentina din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Isi merita pe deplin stelele (Dec.2008) - punctaj satisfactie: 9.80 (scris in 30.03.11 de ldogaru din TIMISOARA) - RECOMANDĂ
  • Hotel Am Augarten 3* (Feb.2008) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 03.11.09 de cristinadumitru* din BUCURESTI) - RECOMANDĂ