ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.10.2012

Sub orice critică

ARTICOL ARHIVAT

Noi doi si-un... sobolan

DE EVITAT!

Pornind de la prezentarea de pe site conform careia pensiunea ofera camere spatioase, confortabile, clasificate la 3* si luandu-ne dupa imagini, am facut rezervare pentru o camera twin beds si una cu pat dublu, la tariful de 90 ron/camera fara MD.

Odata ajunsi la destinatie, am fost incantati de prezentarea exterioara si de holul cu destinatie restaurant de la intrare.

Surpriza a fost la repartizarea camerelor: desi am platit 90 ron / camera (fara sa ni se elibereze bon fiscal sau orice alt document care sa ateste efectuarea platii) tarif corespunzator camerelor de la etaj, ospatarul pe post de receptioner (de o aroganta iesita din comun) ne-a repartizat doua camere la PARTER.

Camera twin (no. 2) este foarte mica, FARA LUMINA NATURALA, FARA AERISIRE / ventilatie!!!

Camera nr. 5 dubla era cu pat matrimonial (max. 140 cm latime), improprie pentru o familie cu un copilas de 2 ani, bolnav.

Saltelele sunt mult mai mici decat cadrul inalt al patului, am folosit paturile pentru a imbraca marginile, ferindu-ne astfel de raniri.

In camera era un miros persistent de acru, de fum de tigare proasta. Pensiunea nu respecta prevederile legale ref. la fumatul in spatii inchise. Dupa 5 minute de stat in camera ai hainele impregnate de miros. Dupa insistente catre maria sa ospatarul (pe ecuson scria doar ospatar, nu si numele lui), spunandu-ne ca pensiunea este full, ne-au fost schimbate cele doua camere, tot la parter.

De aceasta data am primit camerele 7 (destul de ok pentru o noapte) si camera 8. Pentru camera 8 am sarit din lac in put. O camera mica cu pat matrimonial, cu o lustra care sta sa cada, cu aplice de perete una cu becul ars, cu cablul de alimentare trecand prin pat, pe sub perne. Lenjerie de pat candva albastra, acum decolorata rau. La baie singurele prize erau iesite din duze, trebuia sa le tii cu mana pentru a baga un incarcator. In momentul in care se folosea apa venea un puternic miros de canal. Iar partea cea mai socanta: dupa ce am stins lumina si-a facut simtita prezenta un SOBOLAN care rodea de zor pe sub podea/mocheta.

Am mers imediat la receptie, de aceasta data am gasit o doamna foarte draguta, i-am explicat unde stam si ce probleme avem. A ramas surprinsa ca am fost cazati in camere destinate soferilor de camioane sau in caz de urgenta in sezonul de vara atata timp cat pensiunea cu cele 18 camere era LIBERA!!!

Am avut o experienta traumatizanta, nu dorim nimanui sa treaca prin asa ceva!

Un sfat pe care il vor urma si noi de acum incolo : inainte de a efectua plata si de a va caza,cereti vizionarea camerelor!

Trimis de aneta67 in 29.10.12 15:45:03
Validat / Publicat: 29.10.12 16:45:17
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în AGAPIA-VĂRATEC [NT]. A mai fost în/la: Pensiunea La Strada Iasi, H. Central Piatra Neamt, H. Ramada Sibiu, H. Alpin Poiana Brasov, H. Ibis Constanta, H. Anda si International Sinaia, H. Eden Predeal

VIZUALIZĂRI: 3732 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (aneta67); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 41.00 EUR pe cameră

rita
    [29.10.12 19:26:51]

Ha ha ha! Mortala asta cu sobolanul. Am ras sa lesin! Oricum nasol de voi chiar imi pare rau.

aneta67AUTOR REVIEW
    [30.10.12 16:01:09]

@rita: A fost groaznic. Daca nu eram cu un copilas bolnav plecam in miez de noapte chiar daca nu aveam cum sa ne mai recuperam banii dati. Speram ca cei care vor dori sa se cazeze departe de agitatia orasului Targu Neamt si vor opta pentru aceasta pensiune retrasa sa ne urmeze sfatul si sa nu accepte sub nicio forma cazare la parter, camerele fiind deasupra spatiilor de aprovizionare/depozitare. Sau poate de Halloween, pentru senzatii tari...

rita
    [30.10.12 23:00:27]

@aneta67: Se poate ai mai rau: eu la munca am un sobolan mare si gras care in ciuda diverselor ,,leacuri"aplicate prin debaraua unde roade fericit, se incapataneaza sa nu moara afurisitul. Dar il iubesc ca m-am obisnuit cu el acolo si mare paguba nu face papa niste fase ghipsate. Oricum de evitat pensiunea cu pricina.

Mihai86
    [29.04.15 12:13:02]

@aneta67 -

Buna ziua, ne cerem scuze pentru raspunsul intarziat si regretam evenimentul din 2012. Va asiguram ca o data vazut acest review au fost luate masuri drastice, de asemenea pensiunea noastra a suferit numeroase modificari din 2012 si pana acum si dorim sa va invitam sa va petreceti doua zile la Pensiunea Eden absolut gratuit tot, din partea noastra, sa va convingeti de serviciile noastre. Va lasam cu drag numarul nostru de telefon 07xxxxxxx si va asteptam!

Facebook: https://www.facebook.com/Pensiunea.Eden.Agapia

website: Www.edentur.ro

NB Mihai86 este (sau a fost) reprezentant al unității
    Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT
    [29.04.15 12:33:10]

@Mihai86 - Pe AmFostAcolo nu acceptăm postarea în clar a informaţiilor cu caracter personal (nume, numere de telefon, adrese de mail, etc). Asemenea date se pot trimite/primi însă prin mesaje private, destinatarul primind aceste mesaje în aceeaşi căsuţă de mail în care primeşte şi înştinţările despre ecouri.

aneta67, Mihai86, rita
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Eden [Humuleștii Noi]: