ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.10.2012
SEP-2012
single

Către satisfăcător

Hotel Andreolas Beach

Hotelul este situat pe plaja, foarte aproape de centrul animat. Sa ajungi in centrul statiunii insa trebuia sa mergi pe plaja, prin nisip pana la strada principala sau sa ocolesti plaja pe o strada care seara era pustie si prost luminata.

Camerele sunt mici, intunecate si miros ciudat, a vechi. Curatenia se face zilnic, prosoapele si lenjeria se schimba de 2 ori pe saptamana.

Personalul este binevoitor, femeia de serviciu zambea tuturor.

Micul dejun este foarte sarac, cafeaua este oribila. Am platit 2.5 E sa pot sa beau o cafea decenta in fiecare dimineata.

Managerul are maniere proaste, s-a infuriat cand a auzit ca as vrea sa folosesc internerul wireless gratuit asa cum era prezentat in oferta. Cand s-a calmat, a decis ca ora de internet costa 3 E cu discount!

Locatia era grozava, poti admira apusul si rasararitul soarelui de pe terasa hotelului!

Daca o sa revin? Probabil, insula este grozava!

Vacanta placuta tuturor si sper ca am fost de folos!

Cristina

Trimis de CristinaBr in 14.10.12 11:36:33
Validat / Publicat: 14.10.12 12:13:49
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 5314 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (CristinaBr); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Foto din croaziera in jurul insulei

[20.01.13 16:05:41]

foarte bun comentariul tau Cristina, la acelasi hotel vreau sa ma duc si io, apropo are TV in camera. astept raspuns, multumesc

[20.01.13 20:03:18]

@flllo: Multumesc, o sa-ti placa acolo, e foarte convenabil, situat exact pe plaja. Da, camerele sunt dotate cu tv, prinzi si Protv international, plus cateva programe cu muzica greceasca.

Pentru micul dejun poti aduce ness instant ca sa poti bea o cafea buna. Iti recomand croaziera in jurul insulei

Vacanta placuta!

[21.01.13 18:56:06]

@CristinaBr: multumesc pentru raspuns Cristina, vreau sa te mai intreb daca fac anumita excursie cu autocarul platesc feri-botul separat s-au este inclus in pretul excursiei. multumesc

[22.01.13 06:54:45]

@flllo: Ferry-boatul se plateste ca sa ajung pe insula. Excursia cu autocarul face turul insulei, deci nu platesti ferry, doar excursia. Eu nu am mers, 22 de ore de stat in autocar ca sa ajung acolo, erau suficiente.

Croaziera in jurul insulei merita toti banii, insa. Era sfarsit de sezon, am platit 20E cu pranz inclus. Agentia de la care am luat biletul era pe stranda principala, langa brutarie / cofetarie. Tot acolo gasesti si cel mai bun gyros, 2E.

Sper ca te-am ajutat

[22.01.13 07:49:49]

@flllo: daca ai pune intrebarea unde trebuie si nu la un hotel si asa cum trebuie si nu astfel incat sa nu inteleaga nimeni, poate ai primi un raspuns corect.

Nu platesti nici un ferry la nici o optionala. Totul e inclus in pretul excursiilor.

[22.01.13 07:52:08]

@ionescunic: Ooops, raspunsul meu nu e corect? Poate omul nu a fost nicaieri niciodata, e confuz, eu zic ca trebuie ajutat... Parerea mea!

Numai bine!

[22.01.13 10:30:42]

@CristinaBr: Raspunsul tau e corect, dar la alta intrebare.

In alta ordine ai dreptate:

@fllo cand ai de pus o intrebare generala, ar fi bine sa o pui la Descopera Zakynthos amfostacolo.ro/intrebare. ... =872&a=-9&tid=7 de exemplu si nu la un hotel anume, rubrica ce nu are legatura cu excursiile optionale, mult mai multi ar putea sa iti raspunda, si poate ai avea mai mult noroc sa afli exact ce te intereseaza.

Poate incerci sa citesti si review-urile despre excursii optionale in insula 9 care sunt foarte multe si foarte variate) : vezi impresii si: vezi impresii

[22.01.13 21:02:17]

@ionescunic: imi cer scuze daca am deranjat cu intrebarile mele stupide s-au prost formulate dar este pentru prima data cand ma duc in Grecia si nu vreau sa dau gres, de la agentia de unde iau biletul tipa m-ia dat 2 variante... la alegere ori Zakynthos in Laganas s-au Argassi s-au Halkidiki in Sarti.

Tu daca ai fi in locul meu ce ai alege, tinand cont ca in ambele hotelul este de 3*** cu mic dejun.

Scuze... te mai intreb ceva... crezi ca imi sunt suficienti 500 euro pentru masa de prinz si seara si 3-4 excursii acolo??

multumesc

[22.01.13 21:47:35]

Cred ca iti sunt suficienti 500 de euro, eu am cheltuit mai putin si as merge pe Laganas normal, insa drumul cu autocarul m-ar ingrijora.

Nu ai deranjat cu intrebarile insa, trebuie sa intelegi ca daca intrebai unde trebuie, ti-ar fi raspuns mai multi, oameni care poate chiar au fost in Kefalonia sau la Athena sau la Olimpia, locuri pentru care defapt ai pus intrebarea nu?

mefistofeles17
    [11.02.13 13:32:31]

Salut. Am fost si eu in august 2012 in Laganas Hotel Andreolas. Eu am fost cu avionul asa ca nu iti pot da detalii despre drum cu autocarul (legat de avion in 2.30h eram la piscina si cazat). Hotel e ok are piscina curata, e pe plaja, camerele saracacioase, mic dejun doar paine cu gem am mancat de restul nu pot sa iti zic cum erau (crenvusti, oua, suc de portocale etc) pt ca nu prea mananc dimineata dar dupa cum aratau pareau ok . Daca nimeresti camera la parter pe partea stanga nu prea ai semnal la tel trebuie sa iti tii telul aproape de geam la balcon. Englezii sunt foarte galagiosi si a trebuit sa dorm cu usa inchisa de la balcon si tot ii mai auzeam... stau pana la 5-6 dimineata dupa ce vin din cluburi si ziua nu ii vezi sau auzi. Ca si locatie e ok ca e pe plaja dar dupa cateva zile te cam enervezi sa tot mergi cate 500 m-1 km pana la tavernele de prin centrul statiunii care sunt mai ok, cele de langa hotel sunt si scumpe si proaste am incercat intr-o seara si a doua zi am decis sa merg iar 1 km . Sunt ff multi englezi in hotel dar si multi romani . Cam toti spun sa nu mergi in excursii luate de la agentii din tara ci sa iei de acolo ca sunt mai ieftine... asta asa e dar poti sa iei teapa cum am luat eu de ex... m-am bucurat la 5 euro am cumparat excursie optionala turul insulei de la o agentie locala, le-am specificat ca vreau cu vaporas mic ca sa pot opri la Navaggio ei au zis ok. A doua zi big surprize ne-au bagat pe toti aia de pe acolo intr-un vapor care bineinteles ca la navaggio ne-a lasat doar 5 min sa facem 2 poze din mers pt ca era prea mare si valurile erau mari. Cand am ajuns la hotel seara am auzit cei care au luat cu agentia din tara au mers cu ghid roman s-au oprit la navaggio 2-3 ore pt plaja baie poze, au intrat in blue caves pt ca erau cu vaporas mic si tot asa... Te bucuri la 5-10 euro dar apoi regreti. A doua excursie turul insulei cu microbuzul se merita din plin am vazut multe chestii interesante si am mers cu agentia din tara noastra (E... a) nu am mai repetat greseala. Bine eu am facut turul asta si cu atv-ul intr-o zi si m-am oprit la multe plaje pt baie poze. Scuzati-mi greselile nu le am cu scrisul de review-uri

[11.02.13 19:15:14]

multumesc, foarte bun comentariul tau

[11.02.13 20:32:10]

@mefistofeles17: ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

mefistofeles17
    [12.02.13 10:37:17]

Clar Laganas..ai ce vedea.

O sa iti ajunga 500 E, din pct-ul meu de vedere cele 2 excursii in jurul insulei cu microbuz si vaporas pierzi 2 zile cu ele si e suficient. O a treia zi poti merge pe Cameo Island Beach care e la 30 min de mers pe plaja de la hotel Andreolas, si e super si acolo, excursia cu mini-submarinul depinde de norocul tau daca o sa vezi broscutele caretta -caretta. O zi inchiriaza un atv si mergi din plaja in plaja . Cand te cazezi asteapta sa vezi in ce camera ajungi si prima zi nu plati aerul conditionat ca sa vezi cum e camera, a noastra fiind la parter era chiar racoroasa tinand cont ca afara erau si 40 grade cateodata (asa scutesti 30 euro -o excursie ceva).

Daca nu esti pretentios tare e ok hotelul.

[12.02.13 20:44:27]

am sa tin cont de parerile voastre, multumesc inca o data

CristinaBr, flllo, mefistofeles17
    Alte impresii din această RUBRICĂAndreolas Hotel: