ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.10.2012
ÎNSCRIS: 16.04.12
OCT-2012

Foarte nemulțumit

Cazare buna la hotel Mistral

Am rezervat doua nopti in octombrie la hotel Mistral in Balcic. Am ajuns usor, hotelul fiind amplasat in fata Portului chiar pe faleza.

Venind cu masina am apreciat ca are parcare proprie (nepazita) pentru care nu am platit nimic probabil fiind extrasezon (pe site de rezervari scria ca parcarea este 2.5Euro/zi). In sezon cred insa ca parcarea este insuficienta.

Am ajuns la hotel pe la ora 11 si am primit camera imediat fara sa astept absolut deloc.

Camera pe care am avut-o nu era mare dar era curata cu un pat matrimonial mare, cu un televizor model vechi si minibar., cu mocheta pe jos, pe pereti tapet Baia era cu cabina de dus, suficient de mare, avea fon in dotare, 2 sapunuri si doua sticlute cu sampon pe care nu le-am folosit deoarece prefer sa le folosesc pe cele proprii. Apreciez curatenia din baie la care nu am sa reprosez nimic.

Un neajuns ar fi ca scurgerea apei de la dus nu functiona cum ar fi trebuit.

Punctul forte al camerei era insa privelistea la port si la mare care era minunata. toate camerele hotelului fiind cu vedere la mare

Micul dejun insa a fost slab de tot (cafea de la dozator fara nici un gust, doua feluri de suc care nu se puteau bea, un platou de mezeluri ieftine din care nu am gustat nimic, unt, miere si gem de doua feluri, niste cornuri dulci si niste fursecuri cam cum gasesti la supernarket, ambalaje care contin biscuiti si napolitane... Mai erau branza, cascaval si rosii, oua fierte ,,oua ochiuri sau omleta

De asemenea erau fructe (banane, mere, portocale si piersici) Noi am mancat fructe care erau bune, unt si miere, branza si rosii si oua ochiuri. Oricum din punctul meu de vedere a fost suficient dar departe de un mic dejun de hotel de patru stele. Avand in vedere pretul platit una peste alta a fost ok.

Oricum nu recomand Balcic pentru un concediu la mare plaja fiind ca si inexistenta oricum foarte mica solutia fiind Albena care este aproape (daca vii cu masina).

Noi nu am mancat la hotel ci am mers la Dalboka in ambele zile (eu fiind amator de midii).

In concluzie mie mi s-a parut un hotel bun in care as reveni oricand

Trimis de udar14 in 08.10.12 16:39:28
Validat / Publicat: 08.10.12 17:26:29
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena Kaliakra superior Nessebar Veliko Tarnovo Ruse

VIZUALIZĂRI: 2544 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (udar14); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[08.10.12 16:50:49]

Un foarte bun articol pentru debutul /scriitoricesc/ pe AmFostAcolo. Multumim pentru impresii, te asteptam si cu alte recomandari din vacantele tale, trecute sau viitoare.

maria55 †
[08.10.12 19:56:21]

@udar14, pot sa te felicit pt "ieseala" la Balcik, chiar si in conditiile in care plaja este usor deficitara.

Sa stii insa, ca are plaja si inca una f buna dincolo de "silozuri", mare, curata si cu plata!

Suntem obisnuiti probabil sa ne fie plaja la picioare, precum in Turcia sau Grecia. Trebuie sa recunosti ca pt 3-4 zile Balcik-ul este o destinatie grozava si destul de ieftina, ex. hotel Lotos, din stanga hotelului Mistral, cazeaza cu 10/e/noapte si consider ca este un pret bun, mai ales ca din ce ai descris ca meniu este f asemanator.

Apoi, in cele cateva zile ai si oportunitatea de a lua masa la Dalboka dar si la Pestisorul de Aur (vezi rewiev @Andox) si la Rata Salbatica de la Ezerets, o localitate la aprox. 15km de Vama Veche.

Gradina Botanica, Castelul, Cap Kaliakra sunt obiective care nu trebuie ratate, odata ce ai un mini sejur la Balcik.

Este o destinatie accesibila pt toti.

maria55
Alte impresii din această RUBRICĂMistral Hotel: