ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.10.2012
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 26.09.12
SEP-2012

Nu mai scrieti prostii

citesc si ma documentez inainte de apleca undeva - am citit si parerile celor care au fost la hotel PIGALE - majoritatea scriu de dragul de a scrie si a arata importanta nasului pe care il are

-- se minte din rpimele momente in care se arata ca drumul este un infern (pentru cei care merg cu masina proprie) se dau in chip de mari cunoscatori si indica anumite statii de carburanti cu un carburant "extraordinar " fata de altele, ca si cand au stat 4-5 ani si au studiat in amanunt

--- indica trasee visate - probabil ca nu stiu pe unde au mers - cineva spunea ca ' am mers prin bulgaria pe drumuri pe care nici bulgarii nu le stiu "

cine sunt cei care scriu asa?? cine sunt acesti indivizi si ce urmaresc cand soun asemenea prostii??!! esti caxonat la semafoare in turcia ca sa pleci cat mai repede, esti amenintat... nimic mai fals si mai micinos - asia sunt asii volanului care au fost facuti in masina si cunosc tot - au fost plecatp peste mari si tari, stiu tot, regulamente, comportamente politie, aprecieri de hotelurii (au stat in multe hoteluri de 6-10 stele si acum "stiu" sa aprecieze un hotel marunt unde au ajuns din intamplare, dar ei sunt de un alt nivel!

este un individ care **** si spune ca nu a vut ce sa manance la acest hotel - ca nevastasa a ajuns pe moarte din cauza mancarii, etc -- o **** de om care nici nu stie unde a fost, nustie nimic, dar este un pretentios la nivelul lui --- cum ma *****: dimineata aveai: oua (moi =tari) oua ochiuri, carnati, branza, cascaval, oua la cuptor, salate, (3-4) - dulciuri, chifle, paine, alte sortimente de pogacele, etc ---- la paranz: min 2 supe, 2-3 feluri de mancare gatita cu si fara carne de vita, chiftele, salate alarus, salata orientala, alte salate, 4-5 dulciuri, pepene -- seara: slate alarus, orientala, carnaciori, chiftele, orez, cus-cus, salate crude, mabcare de bame si in plus in fiecare seara era friptura alternativ de: copanele pui, carne, chftele calde, peste ,,dulciuri, iaurt (dimineata, la pranz si seara), pepene, specialitati de panificatie ---------- si tu ***** care nu poti sa iti faci nevoile de foame acasa, sau toti care ati mai scris despre asta ai murit de foame, ai ajuns la spital, ai ajuns la balamuc - sunteti **** ca sa nu spun ****** cand scrieti asa ceva -- CE AVETI DE CASTIGAT MINTIND???

o sa mai scriu cu alta ocazie saptamana viitoare --- toti care scrieti asa sa va bagati mintile in cap si incercati sa traiti si sa fiti oameni --- nu santeti decat niste ***** mintind compatriotii tai si nu ai pic de respect --- scrie putin, corect si sincer si o sa fii apreciat!

Trimis de savinicu in 01.10.12 15:48:39
Validat / Publicat: 01.10.12 16:38:01
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: istanbul, antalya, bodrum

VIZUALIZĂRI: 6593 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (savinicu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[01.10.12 16:36:35]

Inauguram, iaca-ta, cu prezentul review-ul un nou tip de debut - cel de tip "cartonas galben" inca inainte de a intra efectiv pe teren

Si inca am fost bland, avand in vedere noianul de exprimari extrem de jignitoare la adresa altor autori, ce au pareri diferite. Am tinut totusi cont ca e user nou-inscris.

Daca doresti, poti continua peste doua sau mai multe zile, cf intentiei anuntate la finalul review-ului, cu alte recomandari despre si din aceasta destinatie. Va trebui insa sa fie sustinute doar de argumente referitoare la fapte si stari de lucruri intalnite acolo si NU la persoana (autorul, autorii) cu care discuti in contradictoriu.

savinicuAUTOR REVIEW
[12.10.12 16:21:06]

[by ADMIN: text incarcat ca al doilea review din sejur, inacceptabil cf Regulamentului; a fost mutat ca ecou la 'review-ul' initial]

in urma unui art. al meu in care am criticat impresiile de calatorie false si mincinoase FARA SA MA ADRESEZ ANUME CUIVA, ci numai am dat exemple fara a face precizari de nume, VOI "PATRONII " acestui site va gasiti sa ma blocati ca am deranjat si pentru ca sa ma invat minte, ca sa mai scriu trebuie sa prezint dovezi ca diaconescu ca am "banii "!!! asa fraeri sunteti??? de ce nu cereti dovezi si de la cretinii care ne fac de ras in toata europa cu modul de comportament ca asa zis turis, de la cei care mint si nu spun concret si real in procent de peste 80 % -- imi cereti mie dovezi ca ce??? ca va critic ca daca sunteti in stare sa filtrati opiniile, desi nu cred ca aveti cunostiintele necesare, dar aveti tupeu de proprietar, filtrati nemerniciile care sunt scrise si care induc in eroare pe cei cinstiti si care vor sa mearga undeva si vor sa capete informatii, sunt mintiti si derutati iar atunci cand ajung acolo sunt derutati --- ex. cum permiteti doua opinii, in aceeasi perioada - unul notat cu 3 si unul notat cu 9sau 10??? cum este? cumeste posibil sa admiteti intrebari " pe unde sa ies di ro mania ca sa merg la turci " nu vedeti ca este bataie de joc??? mai ramanea raspunsul " mergeti pe linia de tramvai! ", cum permiteti sa se spuna aberatii de circulatie - cu ciubucuri negociate cu politiile lumii, cu jmecherii de tampiti cu vinderea vignetelor bulgaresti, descrieri de drumuri intortochiate (scrie un mare sofer ca amers pe drumuri pe care nici bulgarii nu le stiu) si vreti ca asemenea informatii sa fie utile??? de la astia care ne fac de ras si care la masa ALL pun in farfurie cu picioarele si lasa mancarea pe masa, astia care vad in istanbul apa la sticla de o, 500 cu 3-5 lire si in realitate este 0,4 - 0,5 lire turcesti (in lei 0,8-1 leu ro) mai ieftin ca in parcurile bucurestene unde se vinde cu 3-5 lei - nu scriu mai mult ca ma enervez si asa imi este lehamite -- voi incurajati asemenea opinii cand rostu sitului probabil ca este pentru o informare corecta -- nu faceti pe DURII BLOCAND ACCESUL LA SITE CA SUNTETI MARUNTI - O SA MA BLOCATI PE MINE SI INCA CATIVA SI VA UITATI CU OCHII IN SOARE - mai sunt si alte situri unde putem sa va descriem de data asta pe voi - lasati mai moale cu " masurile " si apucati sa va documentati sa procedati corect si daca va arogati menirea de corector de opinie faceti acest lucru echilibrat si in cunostiinta de cauza -- nu reusiti sa constati cati scriu la voi??? cati au scris in vara asta si cati au scris dupa ce am scris eu??? singurul lucru cu care sunt de acord cu voi este limbajul -- am folosit un limbaj mai necontrolat pentru eram extrem de revoltat de ce am citit si ce am vazut si trait ---- apropo de dovezi: nu ar fi bine sa faceti dovada ca aveti cunostiintele necesare ca sa corectati un om de bine??? poate ca o sa ma blocati in continuare, la cata minte aveti, dar o sa ma doara fix in coltul mesii! aveti grija ca sunt situri concurente care deabea steapta sa scriem ceva de buin edespre voi -- deja eu am doua dovezi de la voi _ daca nu sti care o sa le cititi daca... mai puneti mana pe o carte!

theo63
[25.01.13 19:42:24]

@savinicu: Ipse dixit! Mare gradina ta Doamne dar mic ti-e gardul! Cand iti mai trece inversunarea pe administratorii site-ului ne povestesti si noua cum a fost sejurul tau la Pigale Beach?

bose
[27.01.13 14:42:17]

Asta e tare! Hotelul e foarte bun dar asta se poate explica şi cu alte cuvinte! Dacă-i înjurăm pe alţii cum o să devenim credibili pentru cei care chiar au nevoie de informaţiile noastre? Este drept că suntem oameni şi ne revoltă lucrurile spuse de unii şi pe care noi nu le considerăn adevărate - dar hai să nu facem ulcer doar citind nişte opinii - greşite poate - dar care nu ne afectează viaţa în nici un fel!

Chiar putem accepta că suntem diferiţi unii de alţii, percepem diferit lucrurile, unii sunt mai sensibili, unii mai pretenţioşi sau chiar mai fiţoşi.

motaneata
[30.01.13 11:53:38]

Acest "review" a fost scris inainte de insolatie, ... sau dupa?

Este cunoscut faptul ca 2012 a fost anul cu cea mai intensa activitate solara, exploziile solare afectand atat sanatatea oamenilor, cat si comportamentul acestora.

Studiile cercetatorilor britanici arata ca: "Flacarile solare ne pot face sa fim nervosi, anxiosi, ingrijorati, ametiti, slabiti, iritabili, letargici, epuizati, ne creaza probleme cu memoria pe termen scurt, ne dau palpitatii, senzatie de greata, senzatia de presiune prelungita in cap si dureri de cap."

Nu este bine sa ne expunem exploziilor solare si nici sa scriem review-ri imediat dupa.

Steff Pitesti
[02.05.13 16:28:21]

Eu il inteleg pe Savinicu, cu toate ca cunosc pe unul din administratorii site-ului si va garantez ca e o persoana foarte OK.

Despre note... cu riscul de a ma repeta, oamenii sunt [***]. Stiu caz in care un client a dat 7.5 nota fiindca latra un caine in curtea vecinului... sau comentariu: "capacul toaletei era rece dimineata"!

Din punctul meu de vedere (lucrez in turism de peste 8 ani) - nu e posibil ca un hotel sa primeasca note: 9.00, 4.90, 8.90, 5.00, 9.60, 2.90... dar asta este situatia si nu pot ingradi acest fapt, d-aia e bine sa citesti mai multe review-uri si sa stii sa culegi informatii din fiecare. Unele persoane exagereaza la modul extrem, unii sunt doar ignoranti, unii vor doar sa ia partea buna si sa se bucure de o vacanta...

Ar trebui sa se puna mai mult accent pe raportul pret/calitate, fiindca in majoritatea cazurilor acolo se face de fapt diferenta.

mitrachelili
[05.07.14 22:49:42]

as dori sa stiu daca mai este Cico in echipa de animatie si in acest an!

amv*
[09.02.17 16:24:04]

@savinicu: Buna ziua as dori mai multe detalii privind hotelul Pigale beach, avind in vedere faptul ca sunteti ultimul care a postat despre acest hotel, iar daca ma uit la ce au scris altii insemna sa nu ma mai duc. Detalii privind drumul si conditiile de acolo. Multumesc

Corina70
[09.02.17 17:00:57]

@amv: Mai bine citeste impresiile de pe site-urile internationale de rezervari, te vei lamuri rapid ca nu este o destinatie grozava... mai toti se plang de mizeria din camere si mancarea repetitiva... daca pana si cetatenii lor turci, cazati aici in vara 2016, au dat note proaste pe tripadvisor si pe alte site-uri, iti dai seama... nu vad cum ar putea sa te ajute impresiile cuiva care a fost acolo acum aproape 5 ani, pare ca hotelul si conditiile oferite s-au tot degradat de la un an la altul... mai bine alegi alt hotel/statiune din Turcia...si asa turismul in Turcia a scazut fata de anii precedenti, nu cred ca se mai apuca cineva acum de investitii si modernizari...

[09.02.17 17:38:49]

@amv: Buna!

intamplarea face sa vad ecoul si zic a spune si eu doua vorbe avand in vedere ca am stat aici pret de 21 zile in vara lui 2006.

Caci asa de indragostiti am fost de acest resort incat am ajuns acasa dupa un sejur de 7 zile in luna iunie iar la inceputul lunii septmebrie ne-am intors impreuna cu alti prieteni.

Acum ce sa spun, hotelul se afla la circa 5 km fata de centru.

La circa 300m de plaja Pigale (atentie plaje frumoasa dar necesita papuci speciali), daca vrei poti lua sezlong sau poti sta la liber.

Hotelul are camerele impartite pe vilute amplasate pe un delusor foarte infrunzit.

Camerele sunt mari foarte curate (atunci), nu cred ca ne-am fi intors cu un copil de 6 ani.

Mancarea a fost buna si variata, iar patiseria nemaipomenita.

La piscina echipa de animatie te imbia la anumite ore sa participi la joaca.

Resortul are parcare mare, loc de joaca, sala de forta iar statia de autobuz se gaseste chiar in fata intrarii.

Daca doresti o sa pun si poze?

Cu bine!

[09.02.17 17:40:16]

@adrianbogdan: Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Corina70
[09.02.17 17:43:55]

@webmasterX: Chiar ar conta ce-a fost in 2006? Se pot schimba lucrurile in rau de la un an la altul, daramite in 10-11 ani...

[09.02.17 17:44:36]

@webmasterX: daca imi confirmati inca odata ca este oportun dupa 11 ani de la sejur o sa scriu cu mare drag.

Cu bine!

[09.02.17 18:03:58]

@adrianbogdan: scuzeeee! e a doua oară azi câdn îmi dau seama că... tre' să REşterg ochelarii!! :-)))

Eu văzusem 2016...

Impresii mai vechi de 3-5 ani nu recomandăm a fi scrise.

[09.02.17 18:12:20]

@webmasterX: Web zau ca as mai fi stat 21 zile si anul trecut

dar sa facem un compromis... pun poze?

[09.02.17 18:40:47]

@adrianbogdan: Dacă nu există un review la care să fie ataşate, pozele nu prea sunt utile (se ajunge mai greu la ele).

În plus: dacă nu sunt ataşate niciunui review, programul nu ştie să afişeze DATA de când au fost luate -- aşa că nu va scrie nimic la această rubrică. Ceea ce ar putea să inducă confuzii cititorilor (ei pot să crede că-s din data încărcării!)

So io zic că nu merită.

amv*
[09.02.17 21:41:31]

@Corina70: as dori o recomandare pentru un hotel bun daca ati fost de curind in Turcia. Multumesc

adrianbogdan, amv*, bose, Corina70, mitrachelili, motaneata, Steff Pitesti, theo63
Alte impresii din această RUBRICĂPigale Beach Club Hotel: