ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.08.2009
    DIN: romania
    ÎNSCRIS: 17.08.09
    AUG-2009

Fara cusur!

Superb. Oricind as repeta cu multa placere un concediu la Grand Hotel Varna.

Am fost foarte surprinsa cind am citit in postarile anterioare ca este mizerie, ca mancarea nu este buna, ca personalul nu este calificat, ca plaja arata rau si e murdara... etc.

A fost o curatenie exemplara. Totul stralucea: de la tacimurile si farfuriile din restaurant pina la cada si chiuveta din baie. Asternuturile supercurate si schimbate la doua zile, desi chiar nu ar fi fost necesar. In camera TV LCD... am gasit si programe pentru romani. La masa... nu stiai ce sa alegi, eu personal am fost foarte incintata ca erau multe sortimente de salate si... peste. Te puteai rasfata cu dulciuri care mai de care, fructe care iti faceau cu ochiul. Totul a fost la superlativ.

Statiunea frumoasa, curata si foarte "verde". Atita verdeata intr-un singur loc... de mult n-am mai vazut. Plaja te astepta cu sezlonguri cu salteluta si umbrela, marea foarte curata. Pe plaja te puteai rasfata cu sucuri, cafele, bauturi alcoolice si o muzica buna. Piscina exterioara (pe cea interioara n-am vizitat-o) curata, mare tocmai buna pentru o balaceala, in fiecare seara se curata de 2, 3 oameni.

Personalul deosebit de dragut si atent, parca n-as mai fi plecat de acolo. Totul la superlativ. Abia astept concediul viitor si GRAND HOTEL VARNA scrie pe mine.

Trimis de danamaria* in 17.08.09 11:51:01
    • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 3370 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (danamaria*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

malina87
    [21.08.09 18:28:25]

Buna ziua!

Cu ce agentie ati mers?as vrea sa ii trimit pe parintii mei pentru cateva zile acolo si vreau sa fiu sigura ca vor fi cazati la acel hotel

[24.08.09 14:38:48]

Dacris Travel din Bucuresti, insa daca nu locuiti in Bucuresti, puteti rezolva totul pe net

sorana
    [24.08.09 20:50:00]

[...] singurul lucru adevarat este verdeata atat.

[24.08.09 20:55:22]

as putea obtine citeva date despre tine? sa vedem cum iti permiti tu sa ma jignesti in felul acesta? parerea mea este sa iti tii aproape si "in casa" pornirile [...], ca zau nu stii peste cine dai si s-ar putea sa te trezesti cu o plingere penala. ia mai gindeste-te

[24.08.09 21:06:03]

sorana, te rog sa reformulezi bucata stearsa, astfel de termeni nu sunt permisi pe amfostacolo.ro

[24.08.09 21:11:14]

danamaria - valabila, absolut aceeasi invitatie, si pentru tine

Miss Butterfly
    [24.08.09 21:24:33]

pana si discutiile pe un "forum" trebuie arbitrate si de cele mai multe ori cenzurate...

traim intr-o tara civilizata si pretindem ca suntem oameni demni de respect; totusi sa pastram o limita a bunului simt si a decentei in dialog...

sorana, eu iti inteleg indignarea, pe de-o parte; dar pe de alta parte... ar cam trebui sa iti cantaresti cuvintele, unii le pot lua drept atac personal... e dreptul tau sa critici hotelul si sa iti postezi nemultumirile, dar nu ii mai ataca pe cei carora le-a placut atmosfera de acolo; la urma urmei depinde de gusturi si de calatoriile anterioare cu care inevitabil vei face comparatie...

danamaria cu siguranta s-a simtit ofensata de cuvintele tale si p buna dreptate; de ce nu faci o reclamatie, o sesizare, ceva... decat sa porti discutii in contradictoriu cu persoane care practic nu au nicio vina ca tu nu te-ai simtit bine pe parcursul sejurului...

nu mi se pare normal ca webmaster-ul sa stea la panda "dupa colt" sa se apuce de interpretat ecouri si de editat, modificat astfel incat sa nu jigneasca pe nimeni; asta ar trebui sa ne preocupe pe toti, sa ne exprimam astfel incat sa nu se simta nimeni lezat...

imi cer scuze daca m-am exprimat in vreun fel rautacios; nu am vrut "sa trag pe nimeni de urechi", ci doar sa atrag atentia intr-un anumit fel; probabil sorana nu si-a dat seama de "riscurile" pe care avea sa le intampine in momentul in care a scris ecourile...

O seara buna tuturor si inca o data scuzele mele in cazul in care cineva s-a simtit jignit din pricina celor spuse de mine.

lavis74
    [27.08.09 18:46:05]

Cam cat te-a costat? cate persoane ati fost?

pt. miss butterfly-- BRAVO !

Miss Butterfly
    [27.08.09 18:59:00]

multumesc, lavis74

[31.08.09 11:32:20]

710 euro. am fost doi adulti si un copil de trei ani

vicandi
    [10.06.10 23:04:47]

danamaria,

spune-mi si mie te rog daca au tobogane la piscina, am si eu un off trebuie sa gasesc un hotel bun dar...cu tobogane cu apa. Unde-i fain hotelul nu-i tobogan , unde-i tobogan , nu-ti vine sa stai si tot asa.

iti multumesc!

raly
    [01.09.10 09:23:47]

Super hotel,am fost si eu acolo in acest an!Voi revenii cu impresiile in curand!

danamaria*, lavis74, malina87, Miss Butterfly, raly, sorana, vicandi
    Alte impresii din această RUBRICĂGrand Hotel Varna Hotel: