Asena Hotel

SEP-2012
REGIM MASĂ all
600 [euro, probabil]

ARTICOL ARHIVAT

Cazare super ok, transport praaf

Buna ziua, vreau sa ii informez pe toti care vor alege Hotelul Asena ca este un hotel poate chiar mai mult de 3*, mancarea f variata (desi sunt f mofturoasa am avut de unde sa aleg) cel putin 2 feluri de carne la pranz si la cina, poate dimineata daca nu sti sa ti le variezi sa zicem ca ar fi o mica problema... baietii la receptie f de treaba, daca vrei kmera q vedere la mare si esti atent q ei... obti cea mai spatioasa kmera, eu am fost foooarte multumita de camera pe kre am primit-o fiind kmera principala q vedere l mare (m-a costat 10euro in plus in pasaport) dar a meritat

PUNCTUL DE CARE AM FOST NEMULTUMITA A FOST TRANSPORTUL, ALES CU *****, IN AFARA DE FAPTUL K AU FCT TALMES BALMES... LA VENIRE, AU FOST 2 AUTOKRE, IAR LA INTORS AU SCHIMBAT AUTOKRELE SI AU SCHIMBAT TURISTII, LOCURILE NE MAI FIIND ACELEAS K LA DUS SI NU PREA MAI CUNOSTEAI PE NIMENI, NU S-A STRIGAT NICIO LISTA Q LOCURILE SI KND AM SOLICITAT SA MI SE SPUNA UNDE TREBUIE SA STAU (LUAND BILETELE DIN FEBR K SA STAU KT MAI INFATA PT K AM RAU DE MASINA) MI S-A RSP K-S DATE CONFIDENTIALE SI DK MAI COMENTEZ MULT MA LASA LA PRIMUL POPAS,

AJUNSI LA PRIMUL POPAS NE-AM INTALNIT CU NISTE PRIETENI KRE ERAU TRANSFERATI IN CELALALT AUTOKR SI PLEKTI Q 2 ORE INAINTEA NOASTRA... EI STATEAU ACOLO DIN INCOMPETENTA SOFERILOR CARE NU AM INCHIS USILE SI S-AU FURAT GENTILE Q ACTELE IAR ACEI OAMENI AU FOST NEVOITI SA RAMANA IN VAMA, IN CAMP FARA ACTE SI FARA BANI, DECAT O MIK CHETA DIN PARTEA TURISTILOR

GHIDA A ZIS K NU E VINA EI SI K EA NU VREA SA ISI PIARDA SLUJBA (ORIQM DK RAMANEA Q TURISTII NU STIA O BOABA DE ENGLEZA) SI PE LANGA TOATA POVESTEA ASTA URLA SI TIPA IN AUTOKR LA TOATA LUMEA K NU O INTERESEAZA CF PERSOANELE RESPECTIVE K EI ORIQM NU MAI ASIGURA TRANSPORT PT 4 PERSOANE, SI DK S DESCURK DE LA CONSULAT SA LE PLATEASK AVION SI P URM SA DEA PERS BANII BN DK NU, NU O INTERESEAZA

DECI IN CONCLUZIE **** SI-A PIERDUT PRESTANTA CARE O AVEA ACUM KTIVA ANI...

un alt punct de remarcat oricat ati fi de sceptici luati excursiii obtionale de pe strada eu am luat teapa sa iau excurisii ""cu ghid roman""desi am platit q vreo 30 de euro mai mult la totalul de excurisii la pamukkale si la efes am avut o ghida kre dabea rupea romana... (era turcoaik maritata q un roman) si la plimbarea q vaporasul nici makr nu am avut ghid desi am platit 18 e iar p strada gasisem la 8 euro...

CONCLUZIE HOTEL MARFA DAR ROMANII AU STRIKT TOATA VAKNTA

Impresii încărcate de miryella in 30.09.2012 11:37:17

Validat / Publicat: 30.09.12 12:58:20

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (miryella); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  891 PMA (din 10 voturi) nota2

[30.09.12 11:41:00]

Te rog ca pe viitor sa eviti folosirea exclusiva a literelor MAJUSCULE (LITERE MARI), aceasta practica este nerecomandata si in general considerata lipsita de politete pe internet. In limbaj internaut, asta inseamna ca strigi la noi!!! Vezi aici

Si in plus te rog scrie in limba romana, evita exprimarile gen mirc, mess, sincer eu nu am inteles mare lucru din ce ai scris.

Poti folosi butonul edit impresii .

[30.09.12 12:56:57]

@miryella: Asa cum scrie in mai multe locuri pe aici, mentionarea agentiilor este interzisa explicit (si) pe acest site (indiferent daca e referire pozitiva sau negativa). Vezi, de exemplu, textul scris cu rosu mai jos.

Aceste informatii se pot trimite insa prin mesaje private.

In plus - strict personal si daca-mi permiti - exprimarea folosita (prescurtarile gen mirc mai ales) nu-ti face cinste, nu cred ca va induce o perceptie prea favorabila asupra ta ca persoana si - posibil - ca turist (in acest caz, perceptia se va rasfarange, volens-nolens, si asupra recomandarilro) Dealtfel acest lucru e posibil a se manifesta in aprecieri (voturi) negative primite la acest review.

Pe viitor ai te rog in vedere acest sfat. La urma urmei, nimeni nu ne-am nascut 'invatati' sau 'perfecti'; a gresi e omeneste; doar perseverare diabolicum [est]

- Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[30.09.12 15:33:16]

@miryella, cand ai timp ne traduci si noua ce s-a intamplat pe drum?

- balasa violeta
[30.09.12 16:45:20]

Sunt in varsta si nu stiu sa citesc asa ceva! Unde pot invata?

- istratescu
[02.10.12 09:16:02]

@miryella: cumva voalat sau nu trebuie macar sa banuim numele agentiei deci incearca o precizare, multumesc.

[03.10.12 19:04:12]

am precizat numele agentie de turism numai ca a fost cenzurata de catre site... scrisul cu litere mari este pentru a va atrage atentia asupra unor lucruri!!! agentia este ***... sper sa nu mai cenzureze si de aceasta data

[03.10.12 19:06:50]

@miryella: ai merita cel putin 'galben' pentru nerespectarea VOITA a Regulamentului. Voi intrepreta totusi gestul tau ca unul prin care doresti sa ajuti, mai degraba decat de tentativa de reclama (referirea e negativa). Ai doar 'avertisment', insa eventuala recidiva iti va cumula pedepsele!

Aceste informatii se pot trimite insa prin mesaje private.

Ti-am subliniat mai sus modul cum poti sa ajuti fara sa incalci Regulamentul: poti trimite numele agentiei prin mesaje private!

[03.10.12 19:08:02]

rog persoana care nu a inteles ce s-a intamplat pe drum sa fie mai concreta si sa spuna ce nu a inteles si voi explica din nou

[08.10.12 15:19:40]

@miryella: 600euro, "probabil"?! Cum adica, nu stii sau nu ai dat importanta acestui fapt?

[08.10.12 20:48:02]

@maria55:: am platit in 2 "rate"si am facut si alte excursii last minut intre timp si nu mai stiu exact dar q aproximatie acesta este pretul pt 2 pers

[08.10.12 23:06:38]

@miryella: mult, f mult pt Asena... septembrie... fara transport... 42/e/zi/pers... da-mi voie sa spun ca ai gresit, sau... posibil nu detii datele certe.

Asena, este un hotel bun, dar de 3* si chiar daca are o pozitie f buna, tot de 3* ramane...

Cu banii acestia aveai zeci (fara sa exagerez) de alte oportunitati chiar la 5* daca gaseai o oferta. Iar pt septembrie, toate agentiile romanesti au lansat oferte dintre cele mai interesante.

Eu, recunosc, nu-mi permit decat la 3* insa la pretul corect, iar cu diferenta de 2-300/e/ fac sa-mi fie bine, excursii, shooping si in general compensari a ceea ce tie t-ia lipsit!

[09.10.12 12:17:55]

@maria55: da eu q exqrsia asta mi-am luat o f mare teapa si eu snt adepta exqrsiilor si prefer sa dau dif pe kre as dao spre exemplu pe avion... s-o dau sa fc exqrsii... eu am luat mare mare teapa mai ales ca am luato si de la targul de exqrsii... at am platit prima trasa de banuti si din cauza aceasta am spus ca sunt foarte dezamagita si de agentia de la care am qmparat desi e o firma"de prestigiu"care a implinit 15 ani in romania... dupa ce am qmparat la kteva sapt am vzt operta la aproximativ 350-400e...

[punctaj crt ecou: 50 (pma.std) + -3 PMA1 (din 3 voturi)]
[09.10.12 12:47:07]

@miryella: ai mai fost avertizata ulterior (neformal) asupra expirmarii inadmisibile, de tip mirc, un 'limbaj' care nu este deloc tolerat pe acest site.

De data ai un avertisment formal. In plus, te mai avertizez ca eventuale recidive iti vor atrage sanctiuni mai aspre.

[09.10.12 12:51:40]

@webmaster: oricum, la varsta mea, a fost necesar ceva timp sa inteleg ceea ce a dorit sa spuna.

Iar pt. "tzeapa" nu e nimeni vinovat, nici chiar agentia atat timp cat avem alte oportunitati pt informare

- fanespoitorul
[09.10.12 12:58:17]

Ce nota ai avut la Lb romana?? sau stai 25/24 ore pe mess??? Ma ia frigul cand ma gandesc ca genaratia "y" va munci si cotiza ca sa ne dea pensia. De medicina nu mai vorbesc.

[10.10.12 00:35:30]

@maria55: eu ti-am explicat de ce am dat atat de mult pe exurise... tu ai intrebat eu ti-am raspuns plus ca eu nu sunt nemultumita de cat am dat pe cazare sunt nemultumita de transport, dupa cum am precizat si in comentariu totul a fost superb in hotel pe mine m-a deranjat transportul, servirea hotelului atata timp cat ne-am imprietenit cu ospararii/cei ce la receptie si asa mai departe a fost super, si a meritat chiar si asa numita teapa, dar transportul de la acea agentie, pt care am platit separat a fost de ultima speta, si mai ales ca s-a furat sin autocare s-a urlat la clienti si alte lucruri

[10.10.12 00:39:00]

@fanespoitorul: nu mai cititi comentariile daca nu va convine! din fericire am terminat de mult si liceul si facultatea nu sunt din generatia messenger dar timpul la birouy e mult prea scurt pt a explica multe lucruri si incerc sa dau un sfat si sa ajut in limita timpului disponibil! repet daca nu va convine nu cititi comentariul meu

[10.10.12 03:51:41]

@miryella: nu trebuie sa te superi pe nimeni, mai ales daca acel "cineva" iti citeste rewiev-ul. Mai ales ca tuturor de pe acest site "le convine" ca sa ma exprim la fel ca tine, pt ca pana la urma toti cei de aici iubesc AFA, iubesc informatia, buna sau mai putin buna, iar esenta este ca poti extrage date pt ca vacanta viitoare a fiecaruia sa fie mai buna decat a celui care se plange de ceva anume/ vezi cazul tau!

"Tzeapa", a fost cuvantul folosit de tine, iar eu la asta m-am referit. Am inteles ca este vorba despre transport, am patit-o si noi si multi altii, tocmai de aceea am ales sa mergem cu masinile proprii.

Cat despre observatiile colegilor de pe site, trebuie sa le accepti si sa depasesti momentul... insa nu trebuie sa persisti in greseala (vezi observatiile web-ului)

Nu toata lumea intelege (cazul meu) sau intelege mai greu genul tau de exprimare in scris.

Toate cele bune.

Publicitate    [24.07.19 08:22:10]

• Hotel OK (Jul.2018) - punctaj satisfactie: 8.90 (scris in 26.11.18 de daniel din OTOPENI) - RECOMANDĂ
  • Mici imbunatatiri (Jul.2017) - punctaj satisfactie: 9.00 (scris in 10.08.17 de daniel din OTOPENI) - RECOMANDĂ
  • Foarte bine (Aug.2016) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 10.01.18 de Evellyna din REşIţA) - RECOMANDĂ
  • Asena / schimbari (Jul.2016) - punctaj satisfactie: 8.70 (scris in 29.07.16 de daniel din OTOPENI) - RECOMANDĂ
  • Dezamagitor (Jun.2014) - punctaj satisfactie: 2.50 (scris in 05.07.14 de Myriy din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ
  • Minunat! (May.2013) - punctaj satisfactie: 9.60 (scris in 02.06.13 de AsiiRomani din NüRNBEG-GERMANIA) - RECOMANDĂ
  • INFO: