ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.09.2012
DIN: sibiu
ÎNSCRIS: 09.05.12
SEP-2012

Liniste si Relaxare

Am fost la Vila Iulia saptamana trecuta, in perioada 17-21 septembrie 2012, impreuna cu prietenul meu (suntem din Constanta). Rezervarea am facut-o in ziua in care ne-am cazat, cu vreo 2-3 ore inainte de a ajunge in Busteni, deoarece nu eram f nehotarati in alegerea locatiei de cazare pt cele 4 nopti care urmam sa le petrecem in Busteni.

Pot spune ca am avut noroc sa gasim camera libera, singura camera libera - camera nr. 2 (cea cu portocaliu care de altfel imi placuse cel mai mult din ce vausem pe internet).

Conditiile in camera sunt de nota 10+ (curatenie, camere in culori vesele, fiecare camera are balcon... 2 camere au vedere la strada si 2 camere au vedere la munte, minifrigider, televizor, o masuta pe rotile si cu 2 tambureti, caldura in camera, apa calda la orice ora, uscator de par, parfumant in camera, oglinda, internet wireless care merge f bine... etc). Pot spune ca m-am simtit ca acasa, camera nu este fff mare, este destul cat sa-ti ofere confortul si relaxarea de care ai nevoie.

Daca esti cu masina, la 2 minute distanta se afla supermarket Mega Image de unde poti face aprovizionarea pt un mic dejun sau un gratar... tot ce ai nevoie. La capatul strazii, se afla Castelul Cantacuzino... este 20 de lei intrarea si se intra in grupuri din 30 in 30 de min... pt. cine doreste.

Exista o bucatarie spatioasa pt turisti, singurul incovenient pt noi a fost ca nu are aragaz, dar asta nu este un motiv sa nu revenim cu drag si a doua oara la Vila Iulia.

Pt. cei care vin cu masina, aceasta se parcheaza in fata vilei, la strada... nu sunt locuri de parcare in curte... este o zona linistita, asa ca nu cred ca aveti de ce sa va faceti griji... masina e in siguranta.

Proprietarii sunt f amabili, iar D-na Iulia este o persoana ffff vesela si zambareata: D, te binedispune instant cu rasul dumneai.

In curte se afla un foisor, gratar cu tot ce e nevoie in materie de ustensile, multe flori si verdeata. Exista o terasa unde se poate sta intr-un leagan de gradina si admira peisajul - muntii stancosi din Busteni.

Noi am stat 4 nopti, timp in care ne-am imprietenit cu alti "colegi" de vila... care erau si ei din Constanta, aveam sa descoperim dupa cateva schimburi de impresii... asa ca am castigat si alti 4 prieteni noi.

Per ansamblu, Vila Iulia din Busteni isi merita toti banii si toate notele de 10+ acordate pana acum, nu numai pe acest site. Tuturor celor care vor ajunge acolo, va doresc un concediu relaxant, sa va incarcati bateriile cu liniste si ganduri bune, asa cum am facut-o noi la aceasta micuta si calduroasa vila.

Trimis de bel_bela in 29.09.12 21:51:54
Validat / Publicat: 29.09.12 23:13:01
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BUȘTENI. A mai fost în/la: Moeciu de Jos

VIZUALIZĂRI: 2350 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bel_bela); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 bucataria

urjanclaudiu CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[29.09.12 23:49:51]

@bel_bela Am citit review-ul si mi-a placut, prin urmare i-am si oferit votul meu. E drept ca, fiind pasionat de fotografie, mi-ar fi facut placere sa vad si niste imagini atasate. Dar asta e, nu toata lumea are aceasta pasiune.

Imi cer scuze si sper sa nu va deranjeze dar ca fapt divers (si sa va demonstrez ca am citit articolul cu atentie) -nu ca ar avea vreo importanta, pana la urma sunteti din Sibiu sau din Constanta? Ca intr-un loc scrie una in text alta.

bel_belaAUTOR REVIEW
[30.09.12 10:07:58]

@urjanclaudiu: Sunt din Constanta, insa am stat o perioada si in Sibiu

O sa atasez zilele acestea si cateva poze...

bel_bela
Alte impresii din această RUBRICĂVila Iulia: