ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.09.2012
ÎNSCRIS: 07.01.11
SEP-2012

Athina Studios - Like my mother's home

Pink Floyd- Mother

Intro: Desi unii dintre colegii de pe acest site spuneau la un moment dat ca sunt un norocos in ceea ce priveste cazarile pe care le-am avut, marturisesc ca pe langa flerul pe care probabil il am (as spune nativ), exista la mijloc si destul studiu amanuntit (ore intregi de cautari si observatii), atat asupra locatiei pe care urmeaza sa o aleg ca destinatie de vacanta cat si imprejurimile acesteia, facilitatati (parcare obligatoriu, AC pentru sezonul cald, distante fata de obiectivele propuse, etc). Astfel, desi nu obisnuim sa stam prea mult in camera (ca doar suntem in vacanta pentru a ne misca, a descoperi lucruri noi), faptul ca te simti bine, aproape ca acasa, in locatia pe care ai ales-o iti sporeste cu mult senzatia de vacanta reusita.

Sa incepem cu inceputul:

Lefkada devenise pentru mine o adevarata obsesie dupa ce citisem review-uri ale unor colegi de pe site, @ionescunic (in primul rand TU esti vinovat de asta;) @georgiana, @alinafulg, @sniga, @mflorea si multi alti colegi de pe site pe care-I rog sa ma ierte ca i-am omis, dar…stiti cum e: la batranete te mai lasa memoria. Nu in ultimul rand, cele mai proaspete review-uri ale @ileanaxperta referitor la frumoasa insula mi-au fost de un real folos. Desi in vara a trebuit sa-mi modific destinatia de vacanta (imi propusesem sa ajung in Lefkada si Zakinthos si am ajuns in…. Halkidiki, pentru a treia oara intr-un an, de ma cunoasteam cu toti grecii de prin peninsula), pentru luna septembrie am pus la cale o evadare de o saptamana impartita in doua: o parte la Parga (Nicu, tot din cauza ta consoarta mea nu a vrut nici in ruptul capului Lefkada fara Parga - dar bine am facut) iar cealalta parte in Lefkada (la Nidri), ca sa …. ma potolesc odata cu Lefkada asta ca am innebunit toata lumea (rog web sa puna ghilimelele de rigoare). Ce credeti ca am reusit sa fac: exact ca dupa Corfu de anul trecut, sa zic…. mai vreau odata, ca prima oara nu se pune!

Deci, dupa studii destul de indelungate, m-am hotarat la o destinatie ce suna frumos dupa numele zeitei Atena, era foarte aproape de port si avea si parcare asigurata. Mai mult, desi nu sunt un fan al meselor (si in nici un caz AI sau DP), am hotarat sa luam si MD care costa numai 3,5 EUR /zi de persoana si am zis sa incercam. Decizie care s-a dovedit ulterior o mare inspiratie!

Deci, Athina Studios are o pozitionare centrala in frumosul orasel Nidri, la aproximativ 60 metri de principal strada comerciala. cand vii dinspre capital Lefkas, se face dreapta la indicatorul pe care o sa-l vedeti in fotografii. Pentru cei dotati cu GPS, coordonatele de pe booking.com te lasa chiar in fata locatiei. Nu le am acum la indemana, sunt prin masina cu rezervarea, insa daca e musai, le pun ulterior.

Venind dinspre Parga, am ajuns relativ repede (dupa destul de multe …pauze de cafea, foto-shopping si vizitat Prevezza –frumos oras, frumos port, buna cafeaua!). Am ajuns acolo putin dupa pranz. Imediat dupa vila se afla o parcare generoasa in care poti lasa masina fara probleme si fara riscul ca atunci cand te intorci din periplul prin insula sa nu mai gasesti loc). Imediat cum am ajuns in fata vilei ne-a intampinat o batranica (noi am numit-o tanti Tica dupa numele unei vecine de la casa parinteasca!) numai zambet, care insa nu stia boaba engleza, insa nu-I mai statea gura de bucurie ca ne vede! Evident, pe limba ei! Dup ace ne-am inteles pe limba gimnastica, a aparut si fiica ei (cred ca o cheama chiar Athina, a fost insa o prezenta mult mai discreta decat fratele ei, Paios sau mai bine zis Panaiotis, o sa va spun imdeiat de ce!). Fiica cunsotea limba engleza si ne-a poftit sa ne alegem camera! Avea déjà pregatite doua camere la parter si una la etaj. Cea de la etaj ne-a spus ca este un pic mai mica (nici nu ne-am mai dus sa o vedem), si le-am vazut pe celelalte doua. Am ales-o pe prima de la intrare, cu vedere la strada, unde aveam si o terasa foarte draguta.

Camera este destul de mare (sper ca sunt destul de clare fotografiile), dotata cu tot ce ai nevoie, in stilul grecesc: baie micuta dar apa calda nonstop, Tv ce prindea o gramada de canale (puneti-o cu plus, ca in alte parti vezi numai posturi grecesti!), aer conditionat ce functioneaza perfect (nu a fost nevoie ca am avut o temperatura perfecta), frigider super bun si curat, chicineta, vase de bucatarie, ma rog, ca sa nu mai spuna unii ca le prezint la modul…spartan, am sa va invit sa va uitati pe fotografii, daca nu, sa ma credeti pe cuvant! Sa nu uit: camera avea in dotare inclusive aparat contra tantarilor si pastile (iarasi nu am avut nevoie), iar jaluzelele din lemn de la iesirea spre terasa permiteau aerisirea continua a camerei fara a risca sa ai vizitatori vampiri.

In camera ne-au facut curatenie zilnic, dupa doua zile ne-a schimbat lenjeria si prosoapele, consumabilele erau inlocuite imediat ce se terminau.

Dupa ce ne-am hotarat la acest culcus (vorba unui clasic in viata), tanti Tica ne-a intrebat daca vrem o cafea, evident ca am spus ca da: frappe without zahari (asa am aflat ca zaharul nostru cel de toate zilele isi trage originea de la …... Athena). Dpa ce am savurat frappe-ul (stiu ca acum fac pofta cuiva), Athina ne-a aratat un buton chiar la intrare (o sonerie) si ne-a spus ca-l putem folosi pentru orice fel de probleme pe care vrem sa ni le rezolve. marturisesc ca aceasta sonerie am folosit-o doar in ultime zi, ca sa ne luam la revedere de la ei…Pur si simplu nu am avut nevoie ……

Durerea mare a fost cand ne- a pus intrebarea de baraj: la ce ora vrem micul dejun? Cand am spus ca 7,30 -8,00, a zis repede…deci 8? Si 8 a ramas! Adevarul este ca la o viata tihnita cu e la Nidri, ora 8 este mult prea devreme, va pot spune si eu ca am avut moment in care ma panicam pe la 7,45 ca de abia faceam ochi, ca …aoleo, ne prinde cu micul dejun in pat!

Da, una din marile placeri ale sederii noastre la Athina Studios a fost ritualul micului dejun! Zi de zi, la ora 8 dimineata, un tanar brunet si foarte aratos (l-am numit aici pe Panaiotis, fiul gazdei) venea cu o tava umpluta cu bunatati pe care ni le aseza pe masa de pe terasa! Eram serviti, ca sa zic asa, la botu’calului! Asta una la mana! In al doilea rand, micul dejun a fost ceva …de fapt altceva decat eram invatati …si a fost bestial. Asculati: painisoare CALDE (de-ti venea sa te duci precum Jerry dupa miros!), placinte CALDE (gen croissante cu: mere, cacao, vanilie, gem), gem de CASA, miere, alte gemuri, unt, chec de CASA, ceva cascaval si un mezel si, inevitabilele sucuri de portocale cu gheata. Cafele nu am mai servit (ne-a intrebat, insa am hotarat sa ne facem noi cafeaua noastra in fiecare dimineata, deh, fiecare cu melicul lui...). Nu stiu cat am reusit sa va transmit, insa eu, in fiecare dimineata, ma simteam ca in copilarie, cand, acasa la ai mei, gaseam micul dejun gata pregatit (e adevarat, mai aveam eu unule probleme cu laptele cu cacao pe care-l tot varsam pe mine!) si mirosea frumos…. si vorba aceea: eram tineri, frumosi si nu murise nimeni …….

Dupa amiezele, cateodata, cand ne intoarceam de prin …straini, stateam la terasa noastra si... incepusem sa ne salutam cu mai toti din cartier: Vecina de vis a vis (o batranica de vreo 70 de ani), Vecinu ‘, un tip de culoare, african ce muncea pe vasul de croaziera Eptanisos (chiar am facut croaziera impreuna) si care statea in gazda la batranica de mai inainte, patronu’ de la Super market-ul de peste drum (de unde ne luam cate o bere sa ne racorim), si alti sarbi si englezi care déjà ne devenisera familiari (…ne cunoastem din vedere). Acelasi lucru se intampla dimineata, cand ne savuram cafeaua, era un cuplu de englezi care mergea catre plaja si…bineinteles ca ne salutam!

Nu pot sa uit de doamna gazda, tanti Tica cum i-am spus eu, o persoana atat de calda si de bucuroasa (cred ca am oarece experienta la oameni) ca suntem oaspetii ei. Tot timpul incerca sa intre in vorba cu noi (dar fara sa deranjeze) si, pur si simplu barierele de limba au disparut intrutotul!

Iar in ultima zi, cand trebuia sa plecam……a venit la noi, ne-a imbratisat, ne-a sarutat si ne tot spunea ca gemul e facut de ea, checul e facut tot de ea si daca vrem sa luam si la pachet…… Pur si simplu i-au dat lacrimile, lacrimi de tristete ca atunci cand te desparti de cineva drag! Nu stiu daca noi avem ceva ce atragem, insa in mod categoric aceasta venerabila DOAMNA din Nidri avea ceva foarte de prêt: BUNATATE si un suflet mare.

Si acum, dupa exact o saptamana de cand ne-am despartit de gazdele noastre de la Athina Studios vreau sa va marturisesc ceva: mi-e dor de ei …...

Pe curand!

PS Rog webmaster sa ataseze ca fundal sonor melodia Mother a lui Pink Floyd. Txs.

Trimis de johnnyredlabel † in 28.09.12 19:49:55
Validat / Publicat: 28.09.12 21:12:10
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 8282 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (johnnyredlabel †); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P18 Iar dupa un superb rasarit de soare la Nidri...

[28.09.12 21:10:43]

Dedic aceasta frumoasa melodie tuturor indragostitilor de frumoasa Elada si, in primul rand unui bun prieten de aici de pe site caruia am ramas dator un Uzo, pe care am sa-l dau cu prima ocazie (poate in decembrie!) tot in Grecia. Kalispera dragii mei!

baranci
    [28.09.12 22:18:15]

da, un super review iar pink floyd este marea mea iubire daca totul va fii ok duminica ma indrept catre nidri o alta iubire. pe curand cu impresii de octombrie din grecia numai bine

[28.09.12 22:31:04]

Mie Nidri mi-a rămas în suflet, pot să spun că acolo am simţit cu adevărat o atmosfera tihnită de vacanţă cu muzică grecească ascultată în fiecare seară şi cu apusul văzut din balcon. Felicitări pentru review, mă bucur de fiecare dată când citesc despre Lefkada.

[28.09.12 23:07:06]

@baranci: Vaya con Dios my friend!

[28.09.12 23:09:18]

@alinafulg: Mai am cateva lucruri de spus, insa am un mare dusman: timpul!

[28.09.12 23:10:18]

@johnnyredlabel: Astept cu nerabdare.

[28.09.12 23:14:11]

@johnnyredlabel, acum vreo doua zile, cand iti spuneam ca am fost in Lefkada in aceeasi perioada si seara veneam in Nidri, ai exclamat:

Asta-i chiar culmea! Eu seara de seara eram in portul din Nidri...

Acum, dupa ce-am citit review-ul tau, ma mir si mai mult de coincidente. Stii unde parcam masina cand veneam seara in Nidri? Intr-un loc pe care tu poti sa-l identifici usor:

Imediat dupa vila se afla o parcare generoasa in care poti lasa masina fara probleme...

Ai dreptate: "Asta-i chiar culmea! "

[28.09.12 23:30:06]

@motaneata: FANTASTIC! Nu mai am cuvinte, cred ca e karma . Trebuie neaparat sa ne vedem...

[29.09.12 09:07:34]

@johnnyredlabel, ma si mir ca nu ne-am ciocnit involuntar in fata la "Bakery".

Pai daca tot zici ca-ti plac Elada albastra, caracatita la gratar si vinul alb, sec, te intreb: unde mergem anul viitor?

[29.09.12 11:41:31]

@motaneata: Cred ca Zakinthos este una din destinatiile pe care le vom incerca in 2013. Thassosul (pe care nu l-am vazut inca) am sa-l las eventual de un week end mai prelungit sau, eventual de Paste. Personal mi-as fi dorit un Corfu reloaded (am fost in 2011 vreo 11 zile), insa mai sunt si alte locuri de vazut. Si inca ceva, dar pentru asta trebuie facute bine temele, imi doresc sa ajung odata: Costa Navarino! Intra pe google si scrie aceste doua cuvinte si ai sa te convingi de ceeea ce vreau sa spun!

Si inca ceva -- asta apropo de "asta-i culmea": nu cumva ati fost intr-o seara la Taverna El Greco (un grup de, cred, 6-7 persoane ), unde v-a servit unul din cei doi frati romani, care v-a si fotografiat ?

[29.09.12 17:21:54]

@johnnyredlabel, am fost la El Greco, dar... in Santorini. La tizul lui din Nidri nu am luat masa, desi am intentionat, dar nu stiu de ce imi dadea senzatia ca este cam scump.

In Grecia am mers pana acum numai cu sotia, nu in grup de 6-7, nu-ti amintesti ca am scris candva despre "Vacanta perfecta in 2"? vezi impresii

Mi-ar fi placut insa sa te cunosc, mai ales ca, din cate vad, esti un mare iubitor al batranei Elade.

Dar nu-i timpul pierdut.

In Thassos, am fost. Si in Corfu. Si inca in alte vreo 10-12 insule, dar dintre toate, de departe, Cicladele raman cel mai lipite de inima mea. Si in Zakynthos am fost, e foarte frumos, numai ca viata e atat de scurta incat nu-mi permit sa merg de doua ori in acelasi loc, mai am atatea locuri care m-asteapta!

Pentru anul viitor ma gandesc la o vacanta in Sporade (Skiathos + Skopelos + Alonnisos), sau in Kythira, dar mi-ar place si sud-vestul Peloponezului, Costa Navarino e pe lista mea scurta, or fi avand caracatita proaspata acolo?

[29.09.12 20:21:25]

@motaneata: Citisem review-urile tale-apropo, in ultimul, cel cu Cicladele (pe care l-am recitit azi, recunosc , promiteai ai alte informatii de la destinatiile tale insa... ai cam ramas dator. In ceea ce priveste caracatita, daca nu au ei, o putem prinde noi, nu? Evident ca si mie mi-ar fi facut deosebita placere sa stam la un pahar de vorba in portul Nidri, paziti de statuia lui Onassis! Dar, vorba ceea, never say never!

[29.09.12 20:56:39]

@johnnyredlabel, da, asa este, am cam ramas dator! Uneori in viata unui om apar evenimente neprevazute si nu mai poti sa scrii, nu mai poti sa zambesti, nu mai ai puterea sa comunici. Cam asta a fost si cu mine, in nici un caz sa nu crezi ca nu as fi om de cuvant.

Acum este prea tarziu sa revin cu informatii despre Ciclade, a trecut prea mult timp. Dar crede-ma, daca nu vei merge acolo, tu, care iubesti atat de mult Grecia, nici nu stii ce pierzi.

Dupa cum stii eu nu merg niciodata de doua ori in acelasi loc, dar in Ciclade i-am promis sotiei mele ca vom mai merge o data. Si ma voi tine de cuvant!

[30.09.12 06:16:26]

@motaneata: In nici un caz nu am exclus Cicladele ca destinatie pe viitor, insa, la fel, am nevoie de o programare minutioasa a deplasarii (eu nu merg cu avionul, sunt singurul posesor de carnet de conducere auto, nu-mi place sa merg noaptea), astfel incat sa fie o reusita si din punct de vedere al drumului. Poate, candva am sa urmez traseul facut de tine...

maria55 †
    [07.10.12 11:49:14]

@johnnyredlabel: iata cum, cineva, bun narator dar mai ales entuziast, poate "deturna" pe altcineva sa-si schimbe planurile mini-vacantelor!

Felicitari!

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
    [09.10.12 20:01:08]

@motaneata: pai stai un pic ca cicladele sunt mai multe, deci nu mergi in acelasi loc, mergi in alte insule de data asta.

Eu mai astept niste review-uri din ciclade de la tine, pentru ca nu stiu unde sa imi fac vacanta de vara 2013!

@johnnyredlabel: sper ca ti-a placut Lefkada, pentru mine este unul din cele mai frumoase locuri vazute in viata asta, nimic nu cred sa ma faca sa imi schimb impresia asta, este insula unde mi-as trai anii de pensie, unde m-as retrage maine.

@maria 55: mini vacante? ... aici ai nevoie de 2-3 saptamani ca sa simti tot si sa vezi tot, insa inainte trebuie sa iti fac instructaj sa nu mergi acolo cu impresii gresite.

[09.10.12 23:04:47]

@ionescunic: Evident ca mi-a placut din moment ce am aproape 1500 de poze facute . Insa, peste toate de acolo, Egremni is the best!

maria55 †
    [10.10.12 03:32:28]

@ionescunic: mini vacanta! Pt mine 7 nopti de cazare, ... mini vacanta o consider.

Asa cum spui si tu, 2-3 saptamani... da... asta-i vacanta!

Insa pt asta trebuie sa fii f bine pus la punct financiar, f bine documentat, pt ca totusi vorbim despre Grecia.

Tocmai de aceea, astept/caut o oferta... pt ca in toate exista un inceput...

ADRIAN ISTRATE
    [13.03.13 11:53:09]

@johnnyredlabel: In iulie ac. am rezervat o vacanta de 8 nopti la Athenas Studios dupa ce am citit opinia Dvs. despre aceasta locatie. As mai dori, daca se poate, niste informatii despre plajha, taverne pe care banuiesc ca le cunoasteti.

Cu multumiri,

adrian Istrate

[13.03.13 21:21:18]

@ADRIAN ISTRATE: Buna seara! Am observat ca sunteti nou pe site. Nydri este o destinatie specială de vacanță si te felicit pentru alegere. Nu știu dacă veți merge cu auto propriu (sper să fie așa), pentru că, în acest caz, trebuie neapărat sa mergeți să vizitați coasta de vest a insulei, cu minunatele sale plaje... Cel puțin Egremni si Porto Katsiki, în nici un caz nu trebuie să le ratezi... Plaja din Nydri este relativ mica, însa este destul de frumușică, ca să zic asa... De la Athina Studios faci cam 10 minute de mers lejer, pe faleză... Apa este curată.

În ceea ce privește tavernele, stai liniștit, ai de unde alege!

Noi am mers cel mai mult la Taverna Piperi (este chiar prima de cum îincepe faleza din port, cum vii de la Athina Studios). Nu contest că și celelalte taverne sunt ok, însa noi aici ne-am cam făcut veacul... Mai este o taverna unde se manancă foarte bine: cum vii de la Athina către strada principala, păna sa ajungi la aceasta, chiar pe stanga este o taverna ca o gradina... se mănanca bestial si aici.

Neapărat la Nydri, și în gereral în Grecia, sa încercați calamarul și caracatița, precum și coastele de miel...

Vă doresc vacanță plăcută și așteptăm impresii!

ADRIAN ISTRATE
    [15.03.13 09:36:42]

@johnnyredlabel: Multumesc mult pentru raspuns. Merg cu auto propriu, insa pentru mine va fi o corvoada in plus pentru ca sotia nu are carnet. Deci, adio bere la pranz! Recompensa va fi insa multumirea de a vedea totul.

Dupa ce voi reveni din concediu voi publica impresii si fotografii.

Multumesc tuturor.

[15.03.13 13:02:01]

@ADRIAN ISTRATE: In aceeasi situatie am fost si eu, nici sotia mea nu are permis auto. In schimb, iti vei scoate parleala in fiecare seara... O sa vezi tu cum

adrianaglogo
    [07.04.13 23:02:28]

@johnnyredlabel: De cateva zile incerc sa ma hotarasc: unde in Lefkada???

Am cautat informatii, mi-a placut ce am citit despre Athina Studios din Nidri. Am cautat si preturi, cel mai ieftin am gasit 313 euro? camera? 7 nopti, in iulie. Mi se pare OK.

am o intrebare: nu m-am lamurit daca in camera exista frigider, desi nu cred sa fie vreun hotel in Grecia fara frigider.

Multumesc, Adriana Glogojeanu, la fel de indragostita de Grecia.

[07.04.13 23:29:58]

@adrianaglogo: Bună seara! Răspunsul este da, există frigider.

În altă ordine de idei, bănuiesc ca ai găsit prețurile pe vreun site gen booking... Ei, bine, am sa-ți dau un sfat. Trimite un mail direct la proprietari (ai site-ul mai sus) și eu am... convingerea că vei obține un preț mai bun decît pe booking... Este posibil să va ceară un avans... În ceea ce privește seriozitatea grecilor la rezervări, chiar nu ai pentru ce să-ți faci probleme...

adrianaglogo
    [08.04.13 08:46:53]

@johnnyredlabel:

@johnnyredlabel: Multumesc pt promptitudine. Stiu ca pot obtine un pret mai bun, in ultimii 2 ani asa am facut rezervarea, direct la proprietar. si nu am avut probleme. Voiam sa fiu sigura de frigider. Multumesc inca o data

danyorgos
    [31.05.13 09:22:17]

@johnnyredlabel: buna! plaja la ce distanta este?

[31.05.13 10:14:59]

@danyorgos: Sincer, eu nu pentru plaja din Nidri am mers acolo! Dacă totuși vreți să mergeți și la plajă, de la Athina Studios pînă intri pe faleza portului faci 5 minute, după care faci stânga (mergi pe faleză) si cam în 10 minute de mers alene ești la plaja din Nidri.

Sfatul meu este că dacă tot faci efortul de a merge în Lefkada, du-te pe plajele din vest, acolo este ceva deosebit!

O plajă ca cea din Nidri ai si la noi în ţară... poate doar apa altfel, însă NU se compară cu Egremni, Porto Katsiki, etc, etc...

danyorgos
    [31.05.13 21:29:24]

altceva... eu am fost in Lefkada dar pe partea cealalta in Ag Nikitas si apa era foarte rece in August, albine si viespi la greu, aici cum e apa? si icu insectele cum stau? multumesc.

[31.05.13 23:04:24]

@danyorgos: Si noi am fost in august in Lefkada, apa nu mi s-a parut rece cu exceptia unei zile in care a batut vantul iar in vestul insulei la Kathisma, erau valuri foarte mari.

In Nidri am facut plaja doar o singura data iar apa era calda, la fel de calda a fost si la Porto Katsiki si Agiofili.

[01.06.13 03:35:03]

@danyorgos: Nu știu ce să zic, uite ce spune și Alina. Poate sunteți mai friguroși... Eu am fost în septembrie și nu a fost rece deloc... cel puțin pentru noi...

marocanu21
    [02.04.14 11:20:33]

@johnnyredlabel: Salut Johnny! As vrea sa merg la sf lui iunie vreo 6 zile in Lefkada si vreo 6 in Kefalonia (vrioam Thassos dar m-a convins Nicu sa aleg altfel!) impreuna cu un nepotel de 8 ani si oscilez intre o camera tripla la Athina sau un apartament la Babies Apartments, situat chiar langa port; am inteles ca ultimul are probleme cu parcarea intre anumite ore si e cam departe! Ce ma sfatuiesti? Poti sa-mi recomanzi ceva si in Kefalonia, macar ca statiune?

[02.04.14 13:40:01]

@marocanu21: vorbim personal, ti-am trimis PM

[01.02.15 12:28:01]

@johnnyredlabel - Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

[01.02.15 13:56:55]

@webmaster26 - e ok

ADRIAN ISTRATE, adrianaglogo, alinafulg, Ana Gabriela, baranci, danyorgos, demi333, johnnyredlabel, maria55, marocanu21, motaneata
    Alte impresii din această RUBRICĂAthina Studios: