Bradul Călimani Complex Hotelier

înscris/ă în 25.09.12
SEP-2012
TIP: SINGLE

Un hotel de evitat

Imi pare rau ca a trebuit sa descopar ca inca mai exista in romania asemenea structura pentu ca hotel mi e greu sa l numesc!

Nu au nici cel mai elementar bun simt pentru banii pe care ii cer!

mancarea este deplorabila, nu se poate nici macar gusta, paragonand pot spune ca in spital am mancat decent in comparatie cu acest hotel, desi toti se lamenteaza nu inteleg de ce nu se schimba nimic, deci din partea mea RUSINE proprietarilor!

Nu e posibil ca o persoana sa vina pentru tratament si odihna si sa intalneasca scarba, foame. stres si mizerie! nu inteleg cum fac meniul cu feluri de care nu am mai auzit, tip ciorba de orez sau supa cu lasagna rupta bucati in loc de paste... nu inteleg cum nu se rusineaza!

Impresii încărcate de ELENA67 in 25.09.2012 19:18:58

Validat / Publicat: 25.09.12 20:46:12

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: sinaia busteni calimanesti baile felix
  • Alte destinații turistice prin care a fost: italia venezuela grecia bulgaria

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (ELENA67); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1349 PMA (din 3 voturi) nota2

[25.09.12 20:28:00]

@ELENA67: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo.

Multumim pentru impresii, te asteptam si cu alte recomandari din vacantele tale trecute sau viitoare - speram mai generoase in ce priveste detaliile oferite, pe viitor.

Pentru eventuale completari, adaugiri, corecturi poti folosi linkul EDIT IMPRESII (afisat cu rosu sub textul trimis - permanent pana la publicarea articolului). Dupa publicare, completarile se pot aduce prin rubrica ECOURI (cea de fata)

- geoana
[07.12.12 20:22:10]

@ELENA67: despre care hotel vorbiti mai exact? bradul sau calimani? dorim sa mergem in ianuarie la bradul

multumim si asteptam rasp dv

- maximus1976
[08.01.14 00:12:28]

Scumpa doamna, de ce nu spuneti ca (...) ati stat 3 saptamani pe cca. 500-600 lei si doriti conditii ca cei care platesc 1000 - 1500 lei. E normal asa? si eu sa fiu patronul acestui hotel as face la fel. Nimic nu dai, nimic ai.

Eu pot spune ca am stat de 2 ori la acest hotel in perioade si ani diferiti si am fost foarte multumit.

Cum vi se pare baza de tratament in care s-a investit un milion de euro? despre asta nu vorbiti?piscina si sauna permanent?

- eelena
[10.01.16 16:02:22]

@maximus1976:

Biletul pensionar tratament la hotelurile Bradul Calimani costa tot atat cat v-ar costa pe dv un sejur obisnuit adica "Decada balneara" .

Preturile la pensionari sunt subventionate, de fapt impropriu spus subventionate pentru ca este investitia pe care o face cetateanul prin sumele care i se iau ca si taxe cca 40 de ani. Deci eu ca si cetatean investesc statul cu aceasta suma el fiind obligat cand ajung la pensie sa mi-i restituie sub diverse forme, una dintre forme este suma de bani pe cate o pune statul la biletele de tratament.

Decada balneara 830 lei /9 nopti cca 92 lei/zi la hoteluri 3 stele - un bilet tratament pensionari la hotel 3 stele costa cca 1600 lei (16 zile pentru ca nu mai sunt 18 zile) , diferenta merge la proceduri, decada balneara are doar doua proceduri.