ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.09.2012
DIN: lugoj
ÎNSCRIS: 22.06.11
MAY-2012

Unul dintre cele mai bune hoteluri din Insula Thassos

De ce am ales acest titlu? pentru ca pe buna dreptate este unul dintre cele mai bune.

Am plecat din Bucuresti la ora 4 dupamiaza iesind prin vama Giurgiu strabatand Bulgaria cu mici opriri de maxim 40 min o oprire. La feary-boat am ajuns la ora 6 dimineata dar a trebuit sa mai asteptam o ora deoarece eram programati la feary-boatul de ora 7.

Drumul parcurs cu feary a durat aprox 30 min. Era o dimineata destul de racoroasa dar peisajul era asa de frumos incat am hotarat sa stam afara pe punte. Priveam incantati cum se ridica ceata, peisajul era de vis. Dupa aproximativ 30 min am ajuns in Portul Limenas.

Despre Limenas nu va pot spune prea multe nu am stat prea mult deoarece cazarea o aveam in Potos. Am luat o gustare la una din terase apoi am pornit spre Potos. Dupa aproximativ 40 min eram in fata hotelului.

La receptie am stat foarte putin pana am primit camerele fiind luna mai era destul de pustiu. Am avut o camera tripla destul de spatioasa, cu mobila destul de veche, un balconas mic cu o masuta si 2 scaune. Prima impresie: nu am fost foarte incantata de camera.

Baia pot spune ca a fost pe placul meu, avea o oglinda foarte mare si avea cada. Ei dar pentru ca eu nu pun prea mare pret pe lucrurile astea am am despachetat repede si am plecat sa cercetez zona.

Hotelul este construit pe o suprafata destul de mare format din mai multe cladiri, are doua piscine pentru adulti una pentru copii. Plaja era f f f aproape si gaseai sezlonguri si umbrele. Camera nu m-a incantat dar restul era super.

Piscinele erau curate mari cu sezlonguri de jur impreun, un pol bar unde puteai as servesti o baututra, un suc ceva.

Pentru ca eram plecata in interes de serviciu si pentru ca nu eram venita la relaxare aveam foarte putin timp la dispozitie sa colind imprejurimile. In timpul zilei eram ocupati dar seara aveam putin timp la dispozitie pentru relaxare. Mancarea a fost delicioasa nu era f f f variata dar era gustoasa.

Ospatarii erau foarte atenti cu noi si ne zambeau de fiecare data cand veneau la masa si ne intrebau daca mai dorim ceva. Dimineata gaseai tot felul de cascavaluri, salamuri, sunca, masline, salate, oua, unt, gemuri, miere, cerealae, iaurturi, lapte, fructe, croasante cu ciocolata, budinca.

In ceea ce priveste masa am fost mai mult decat multumita deoarece am stat si in alte hoteluri chiar de 5* iar mancarea nu a fost foarte variata si nici foarte buna. Seara era la fel de variata mancarea, paste, sosuri, salate, fripturi, supa, fructe, prajituri, budinca aveai din ce alege.

In concluzie recomand acest hotel.

Trimis de emely in 25.09.12 11:33:03
Validat / Publicat: 25.09.12 13:23:00

VIZUALIZĂRI: 3819 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (emely); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 0 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

[25.09.12 12:31:55]

@emely: acest hotel figureaza in oferta agentiei la/pentru care lucrezi?

[25.09.12 12:37:37]

@Admin: este parerea mea strict personala exact ce mi-a placut mie, si ce as recomanda eu personal, nu fac reclama, ca agentie nu ai voie sa promovezi un hotel anume trebuie sa promovezi toate hotelurile.

[25.09.12 12:42:47]

@emely: raspunde te rog la intrebarea de mai sus

[25.09.12 12:51:47]

@Admin: greu ma fac inteleasa... nu promovez un hotel anume nu am voie este parerea mea personala si postez in numele meu adica emely nu? agentia la care lucrez nu are contract personal cu hotelul nu suntem tour operatori. Agentiile 90%sunt revanzatoare daca cineva ne solicita hotelul il vindem atata tot. Si daca am hotarat sa fac un rewiu estye pt faptul ca anumiti utlilizatori de pe site se plangeau de conditii in acest hotel iar eu am vrut sa dau de inteles ca e ok fata de altele. Daca e sa fac reclama in urmatoarele 2 zile fac 100 de rewiuri, dar nu vreau, nu caut as imi daun puncte pur si simplu vreau sa imi expun parerea mea personala. daca imi este acceptat bine iar daca nu iarasi bine.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
    [25.09.12 12:59:56]

@Admin: acum va lamureste raspunsul meu? orce agentie poate vinde orce hotel din lumea asta prin diferiti turoperatori romani si straini.

[25.09.12 13:05:11]

Inteleg ca agentia (ta) *vinde* acest hotel si ca acesta e principalul motiv pentru care te invarti in jurul cozii si refuzi un raspuns clar.

Review-ul va fi publicat FARA NOTE (si fara PMA std) - experienta unui agent, aflat in vizita temporara la un hotel, nu este relevanta pentru evaluarea unitatii de cazare respective. Sunteti dusi sa vedeti *cele mai bune camere*; serviciile cu greu ar putea fi considerate evaluate, datorita timpului mult mai scurt petrecut acolo (in general masurat in ordinul minutelor, hai orelor) etc.

Iar daca agentia la care lucrati si vinde acest hotel, suspiciunile (mele sau ale ORICARUI cititor) sunt imposibil de evitat.

Va invit pe voi, agentii de turism ce activati pe acest site, sa evitati sa postati recomandari din zonele vizitate *in interes de serviciu*!

Nu va culcati pe-o ureche, cei deghizati in simpli turisti si 'nedevoalati' pana acum - odata si-odata tot veti fi descoperiti (chiar daca aceasta informatie nu va fi facuta neaparat publica). Ulciorul nu merge de (prea) multe ori la apa, doar.

[25.09.12 13:08:00]

@Admin: am dat nota nu se vede?

[25.09.12 13:09:24]

@emely: nu, unde vezi tu note? (lol)

[25.09.12 13:10:12]

@Admin: plus de asta mai in concediu am fost in Lefkada am cunoscut utlizatorul georgiana si la recomandarile ei am ales o locatie, deci si in concluzie mi-am postat parerea mea personala si am mers pe cont propriu fara agentie

[25.09.12 13:13:22]

@Admin: ma faceti si proasta? le stergeti de sub ochii mei?

[25.09.12 13:49:47]

@Admin: stati linistiti mai sunt si alte situri unde pot posta IMPRESIILE MELE PERSONALE. Si mai mult decat atat ma deranjat comentariul ca noi agentii de turism umblam ,,deghizati ,,si am stat de voarba si cu alti utilizatori care se vor retrage incet incet de pe acest site si vor posta [pe un alt site - editat webmaster], cred ca voi face si eu la fel. Orcum eu nu voi mai scrie nimic pe saitul asta care m-a dezamagit profund si nu numai pe mine ca noua venita ci si pe altii mai vechi... care nu sunt agenti de turism.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
    [25.09.12 14:03:24]

@emely: in mod curios, pana la 'devoalare' nu parea sa te dezamageasca AFA. Oare nu tot asta sa fi deranjat si pe cei (cea, in fapt) (ne) numiti/numita mai sus?

Raspunsul meu nu poate fi decat acelasi - standardul: nimeni nu e legat de glia AFA. Toata lumea 'sta' pe aici atata timp cat (a) ii face placere sau (b) are un interes (devoalat sau ne~, lol). Cand una, alta sau ambele motivatii nu mai stau in picioare, este liber bineinteles sa si le caute/gaseasca in alta parte. In cazul tau - e alegerea ideala - gasesti locul unde nu ii pasa nimanui ca recomandarile sunt scrise de agenti de turism in 'pielea' unor turisti nevinovati

Usile AFA nu vor fi insa inchise nimanui. Cu putine exceptii - celor banati, 'devoalati' in mod prea explicit . [insa chiar si acestia se pot intoarce, intr-o noua 'viata' / cu o alta 'infatisare' si cu un alt username].

Daca vreodata vreunul dintre cei plecati isi schimba perceptia, este liber sa se intoarca aici - cu/fara nemultumirile, frustarile pe care fara sa vrem, de obicei, le mai inducem.

[later] si pentru ca ti-ai editat ecoul si ai inclus - intr-un mod cu totul intentionat si pueril - o incalcare flagranta a Regulamentului (mentionare agentie sau site comercial in domeniul turistic) - ai cartonas galben si doua zile in care in mod cert it vei respecta hotarirea/decizia

Dupa aia, mai vezi tu.

blonduta_blue
    [07.06.14 21:35:27]

@emely: buna. asa arata paturile la alexandra beach resort??? ma sperie ce vad... !!!

blonduta_blue
    Alte impresii din această RUBRICĂAlexandra Beach Hotel: