ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.09.2012
ÎNSCRIS: 23.02.12
NOV-2010

Extrem de nemulțumit
Sub orice critică

Casuta din povestile de groaaza

Pentru ca 2 utilizatoare ale acestui site (Nadina si Maria Dragoi) mai-mai sa se certe rau din cauza acestei locatii (vezi impresii, vezi impresii) si la recomandarea webmasterului de a scrie despre aceasta pensiune daca tot am avut ghinionul sa stau (sa imi stric) un week-end, m-am hotarat sa scriu si eu parerile personale.

In primul rand tin sa precizez ca nu m-a facut mama in puf si drept urmare nu sunt pretentioasa din fire, nu imi trebuie nici lenjerie, nici prosoape schimbate in fiecare zi si nici mancare in 10 mii de feluri. Dar pensiunea asta din punctul meu de vedere e un cosmar.

In curte sunt 2 cladiri, noi (am fost 5 familii) am stat in cea din spate, de langa gratar. Sunt 4 camere la etaj si 2 la parter. Camere mai mici nu cred ca se pot face, de-abia avea loc patul in camera, trebuia sa ai grija sa nu te lovesti cand mergeai prin camera. Baia - minuscula. Inghesuiala mare pe metru patrat, ca sa stai pe wc trebuia sa stai cumva intr-o parte ca sa ai loc. Daca aveai ghinionul sa faci dus in acelasi timp cu altcineva (sa ne intelegem, fiecare in baia lui) riscai sa faci dus rece, asa ca aveam grija sa ne programam sa intram la baie. Peretii erau asa de subtiri probabil din rigips fara nici-un fel de izolare, ca era si cum am fi dormit toti in aceiasi camera, vorba unui prieten - am auzit ce iti spunea persoana cu care ai vorbit la telefon! Asa ca seara cand ne retrageam in camere mai purtam din pat conversatii din pat cu ceilalti prieteni.

Scara care duce la etaj e foarte ingusta si abrupta, noroc ca nu au fost copii mici cu noi ca ar fi fost foarte periculos si nici barbatii nu s-au imbatat seara ca sigur nu mai avea curaj vreunul sa urce, ii gaseam la parter strans imbratisati!

Ce mai m-a deranjat a fost faptul ca sambata am plecat la plimbare prin zona, a ramas acasa doar una din prietene care avea ceva de terminat pentru serviciu. Gazda noastra a vazut ca a ramas cineva acasa, dar asta nu a impiedicat-o sa opreasca caldura! Am gasit-o pe prietena noastra lucrand imbracata cu geaca de munte! I-a fost jena sa se duca sa ii atraga atentia gazdei! Prea mult bun simt strica!

Duminica n-am mai vazut picior de gazda! Ce sa iti dea factura pentru cazare sau sa isi ia la revedere, era decat un baiat angajat sa faca curat prin curte care ne-a deschis poarta si ne-a spus ca nu stie unde sunt proprietarii!

Una peste alta, daca nu eram cu ceilalti prieteni cred ca plecam val-vartej, dar asa, chit ca nu a existat pic de intimitate, fiind intre prieteni... ma rog, unele lucruri mai le treci cu vederea/auzul!

De dus la pensiunea asta, nici daca imi da cazarea gratis eu nu mai ma duc!

Trimis de ariella in 24.09.12 18:08:35
Validat / Publicat: 24.09.12 19:13:00

VIZUALIZĂRI: 1917 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ariella); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Căsuța din Povești [Moieciu de Jos]: