ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.03.2008

Către satisfăcător
Extrem de nemulțumit
Foarte nemulțumit

Ambient splendid, servicii mizerabile

La inceput, aspectele pozitive. Resortul beneficiaza de o amplasare intr-un cadru feeric, cu multa verdeata, foarte generos in spatiul desfasurat.

Camerele sunt simple dat satisfacatoare, eficiente. Aerul conditionat si-a facut bine datoria, desi am auzit ca nu in toate camerele hotelului a fost la fel. S-a facut curatenie in camera zilnic, desi prosoapele s-au schimbat doar la 2-3 zile. Intr-o zi, am lasat prosoapele murdare pe podeaua baii, semn ca dorim sa le schimbam. Cand ne-am intors in camera, le-am gasit - aceleasi prosoape. aranjate artistic pe pat! :) In afara de acest aspect, femeia de serviciu a incercat sa-si faca constiincios si multumitor, in fiecare zi, datoria. Totusi, camerele sunt departe de modul cum ar trebui sa fie o camera la un hotel de 4 stele.

La check-in au aparut si primele probleme. Receptionerul nu vorbea nici germana, nici engleza, astfel ca a trebuit sa ne intelegem in limba gimnastica. De fapt, doar doi dintre angajatii sai inteleg limba engleza, germana fiind total necunoscuta pentru ei.

Hotelul este foarte izolat, singura cladire apropiata este cea a unui mic supermarket. Pana la plaja este o distanta considerabila, aproximativ 25 de minute de mers pe jos. Am facut acest drum mai mult pe jos datorita orarului cu totul nepotrivit al bus-ui hotelului care ar fi trebuit sa ne duca la plaja - plecari la 9.45 si 10.45, cu revenirea in jurul orei 16, respectiv 17. Acest orar facea servirea mesei de pranz aproape imposibila, chiar dacă servicille de masa ar fi fost acceptabile (vezi mai jos).

Serviciile oferite constituie principala problema a hotelului. Personalul este destul de putin atent cu oaspetii sai, exceptand tinerelul de la bar, care a sarit insa in cealalta extrema - urmarea fetele si femeile peste tot cu insistenta, chiar si la discoteca. Cum am mentionat, datorita faptului ca nu cunosteaua o limba de circulatie internationala, comunicarea cu ei posibil sa fie principala cauza a problemei. Dupa prima zi in care a totul fost ok in aceasta privinta, am fost anuntati brusc ca All Inclusive-ul se termina bine inainte de ora 11 seara si tot ce este comandat dupa trebuie platit. Orice plangere catre manager a fost lipsita de orice ecou, singurul si invariabulul raspuns primit de la el a fost ca este normal sa fie asa. Lui ORICE i se parea normal.

Bucataria - sub orice critica. Mancarea oferita a fost foarte-foarte simpla - în fiecare seara, supa, orez (zilnic) si un fel de carne - şi nu a fost deloc pe gustul nostru. Ne-am infruptat, in schimb, din bogatele sortimentente de semipreparate si mezeluri, insa nu intotdeauna aveam suficienta paine si de cateva ori a trebui sa cerem resposnabilului sa aduca completari. Conditiile sanitare au lasat mult de dorit, am vazut pisici in sala de mese si chiar pe bufetul cu felurile de mancare! Ca desert, fiecare primea doar o portie foarte mica de prajitura - aproximav o treime din dimensiunea normala a unei prajituri - iar restul se impartea personalului, un lucru pe care l-am considera foarte neobinsnuit si ciudat.

La capitolul diverstiment si sport - zero barat. Terenul de tenis era inutilizabil seara, din cauza lipsei electricitatii. Echipa de animatie stralucea prin absenta. Managerul s-a scuzat ca o echipa de animatie nu este justificata in conditiile in care are doar 10 camere ocupate. Dar cu ce eram noi vinovati ca se ocupasera doar atatea camere, in august? Sala de intretinere si fizioterapie nu aveau. Doar un fel de club, care era - ati ghicit - inchis.

Per ansamblu, consideram ca cele 4 stele ale hotelului nu sunt indreptatite sub nici o forma, in realitate hotelul incadrandu-se la maxim 2 stele, cu multa indulgenta, sau chiar la o stea. Bucataria contribuie cel mai mult la erodarea acestei clasificari. Pacat de amplasarea sa intr-o locatie cu valente care puteau fi mult mai bine puse in valoare.

Trimis de voyager in 17.03.08 12:44:15

VIZUALIZĂRI: 739 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (voyager); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

• Alte impresii din această RUBRICĂEtap Altinel:

• pagină generată în 0.03045392036438 sec