ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.09.2012
ÎNSCRIS: 19.07.09
AUG-2012
2 AD. + - COPII -- v: -

O prima experienta in Delta Dunarii - foarte reusita

Am petrecut un sejur de weekend doua familii si ne-am simtit excelent la Casa Grigore, cazare confortabila, pitoresc, liniste dar si o masa cu peste de nota 10 plus.

Pensiunea este amplasata foarte aproape de Dunare (100m) si are o curte aranjata foarte frumos, cu gust, cocheta, intima care te destinde si relaxeaza, flori frumos ingrijite, salcii, alei, o barca in macheta, dar si un gratar construit de un localnic care este ceva de poveste.

Cand am facut rezervarea am vordit cu dl. Grigore pe care l-am rugat sa ne pregateasc o masa cu peste, asa ca la sosire ne-a intimpinat sotia - doamna Natasa cu o saramura de peste cu mamaliguta cum rar se poate manca la un local din cele mai bune, iar o portie la pretul de 20 de lei putea fi mancata de 2 persoane fara probleme.

Pentru cine este un pescar impatimit gazda noastra asigura transportul cu barca proprie in Delta oriunde este cerere. Noi pentru ca am fost prima oara in delta am facut un tur de canale dar si in lacurile Golovita, Isac si Uzlina cu intoarcere pe Dunare care face toti banii, respectiv 300 lei pentru 6 ore 4 persoane. Domnul Grigore are cele mai mici preturi pentru astfel de tururi. Deasemenea domnul Grigore ne-a oprit si la o portie de, "bibaneala", unde am putut prinde si o serie de pesti ceea ce a fost o distractie pe cinste. Turul prin Delta a fost de nota 10 si il recomanda tuturor celor care ajung in aceste locuri. La intoarcere d-na Natasa ne astepta cu o portie de plachie de crap cu mamaliguta cum nu va inchipuiti, ceva de vis.

Domnul Grigore si doamna Natasa sunt niste gazde etraordinare care au facut totul sa ne simtim bine si pentru care le multumim din nou pentru gazduire. O sa revenim cat mai curand si recomand cu caldura aceasta pensiune.

Trimis de mariusserban in 21.09.12 13:20:18
Validat / Publicat: 21.09.12 13:46:19

VIZUALIZĂRI: 3156 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mariusserban); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[21.09.12 13:31:50]

@mariusserban: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo.

olaruim
[28.01.13 22:36:30]

Multumim pentru impresii. Doresc, daca se poate un mesaj privat cu nr. telefon al gazdei. Multumesc

plimbaretii
[29.07.13 12:27:16]

Ne puteti da un numar de telefon de la Pensiunea Grigore? Aveti si altceva de adaugat la impresii, ceva ce nu ati scris in review si ar fi bine sa stim? De exemplu ceva despre camere.

mariusserbanAUTOR REVIEW
[30.07.13 12:17:57]

@plimbaretii: Numarul de telefon poate fi gasit pe siturile de turism sau pe facebook, dar pot transmite si mesaj privat cu numarul domnului Grigore.

Ce pot sa mai spun despre pensiune, are trei camere nu foarte mari dar curate cu mobilier rustic foarte bine realizat, TV in camera receptie prin antena satelit, o baie foarte spatioasa cu doua dusuri si tot confortul, bucatarie deasemenea foarte mare cu frigider, lada frigorifica, aragaz, cafetiera, etc. Langa gratarul care reprezinta cred o opera de arta, se afla o mica bucatarie de vara, special destinata pentru curatat si pregatit peste, inclusiv o masa si scaune din busteni pentru o palinca mica. Totul este inconjurat de gradinita cu flori si figurine care iti da impresia de casa de basm.

Gazdele sunt foarte primitoare si va stau la dispozitie cu tot ce va doriti, inclusiv cu peste pentru acasa pentru ca noi nu eram niste pescari foarte priceputi si astfel a trebuit sa prindem pestele cu portofelul. Mentionez ca nu am plecat cu pestele decat dupa ce doamna Natasa l-a curatat si congelat, astfel incat sa ajungem cu el acasa in regula.

Daca mai pot sa va ajut cu ceva va stau la dispozitie.

mariusserban, olaruim, plimbaretii
Alte impresii din această RUBRICĂCasa Grigore: