ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.09.2012
DIN: comanesti
ÎNSCRIS: 21.09.12
SEP-2012

Pentru copii e paradis!

Am fost la acest hotel cu bilet cumparat prin agentie. drumul e destul de lung, dar, o data intrati pe teritoriul greciei, e chiar frumos!

Am ajuns seara la 20.40 iar receptionera a fost foarte draguta, recomandandu-ne sa mancam mai intai si dupa aceea sa ne ocupam de formalitatile de cazare.

Mancarea a fost minunata: nu lipsesc pastele cu 2 sosuri, carne la tava/prajita/inabusita cu legume, garnituri (cartofi, amestec mexican, sarmalute, legume specifice din zona), fructe de mare, legume pentru salata (iti poti face diverse combinatii), deserturi (inghetate, fructe, jeleuri), sosuri cu iaurt in diverse combinatii si supe (de pui, de vita, de ceapa - nu sunt chiar asa cum le stim noi, adica sunt sub forma de crema cu bucatele de carne).

Pe all inclusive am avut la pranz si la cina o bautura la alegere: suc, vin alb/negru, bere, ouzo. micul dejun este foarte bogat, poate manca si cel mai mofturos copil, la alegere. la piscina ti se ofera cafea, sucuri, apa sau vin iar fata de acolo este extrem de draguta.

Totul este curat, bine organizat.

Ca minusuri ar fi aerul conditionat din camera care zornaie cam tare, internetul este scump si nu are viteza pe wireless (mai bine nu luati).

In fiecare seara se organizeaza cate ceva: film pt. copii, seara greceasca cu dansatori, magician, petrecere cu dans pt. cei mici.

Plaja este aproape, se ajunge printr-un tunel si este curata iar barul de acolo are diverse happy hours la mancare si bauturi.

Este un loc linistit, de mers cu familia, fara petreceri de noapte, discoteci sau cluburi. Copiii sunt epuizati dupa o zi la piscina!

Ceva foarte important: cele 4 piscine au apa de mare iar cea cu jacuzzi este minunata pentru sinusuri si gat (noi am plecat de acasa raciti si ne-am intors sanatosi tun!).

In ultima zi am fost pe insula amuoliani; trebuie vizitata - e plin de cactusi, aloe vera giganta si oleandru!

Trimis de adina1313 in 21.09.12 11:26:38
Validat / Publicat: 21.09.12 12:39:36

VIZUALIZĂRI: 6871 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (adina1313); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[21.09.12 11:33:22]

@adina1313: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo.

abniela
[21.01.13 13:51:26]

cat costa sezlonurile pe plaja?

langa piscina ati avut loc la sezlonguri sau era aglomeratie?

daca la ora 19 se inchidea la piscina mergeati la somn?

la ce ore se serveau mesele?

ati cheltuit mult in plus fata de ceea ce este inclus in All inclusive?

adina1313AUTOR REVIEW
[21.01.13 16:04:58]

@abniela: pe plaja era 5euro/sezlong dar poti merge cu prosopul tau si ceva gen happy hour (intre 11 si 14 era ceva de genul 2 portii de hot dog la pret de unul si la bauturi la fel); asta e bine pt cei cu demipensiune. dupa ce se inchideau piscinele faceam dus si plecam la masa (cina incepe la 18.30 si se incheie la 20). pe la 20.30-21.00 incep diverse activitati pt. cei mici: desene animate, momente de magie, dans si, crede-ma, la cata energie are copilul meu, pe la 22.00 picam franti, cu totii!!!

mic dejun: 7.30-9.00

pranz: 13.00-14.30

cina: 18.30-21.00 (ora de incepere a meselor e exacta, nu sunt sigura de ora de terminare a lor deoarece eram printre primii din cauza copilului)

la piscina nu a fost aglomerat, sunt suficiente sezlonguri!

am cheltuit pe inghetata (nu e gratis la piscina, doar chipsuri, apa si alte sucuri sunt gratuite), pe jucariile copilului (ochelari si masca de scufundari, minge, cateva dulciuri) dar n-am mancat in alte parti; doar seara, la petrecere, se platesc bauturile (mojito sau alt fel de alcool) si daca vrei tu, in mod deosebit, sa-ti cumperi ceva de prin statiune (si ai ce, crede-ma!)

daniela_n*
[09.08.13 13:02:33]

Buna ziua!

Am si eu 2 intrebari:

- in regimul de masa AI sunt incluse si bauturile, evident grecesti, intre orele 10-22.

- va rog, daca se poate, sa-mi detaliati si mie cam ce cuprinde sistemul AI.

Multumesc frumos!

ciprian_r
[20.08.13 14:03:15]

As vrea si eu mai multe detalii despre sistemul AI insa vad ca anul asta nu prea a mai scris nimeni despre hotelul asta.

abniela, adina1313, ciprian_r, daniela_n*
Alte impresii din această RUBRICĂXenios Theoxenia Hotel: