ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.08.2009
AUG-2009

Către satisfăcător
Către satisfăcător

Hoti la drumul Mareeee

Hotel frumos, servicii slabe. Am fost cazati in aripa Metropol a resortului Chaika. Nimeni nu te baga in seama. Am ajuns acolo la ora 16. 30. Parcare din parti la dita-mai hotelul. Am gasit un loc bun de parcare langa hotel. A fost ok, numai ca dimineata nu am mai gasit masina. Cu greau am aflat ca a fost ridicata. Bulgarii nu stiu alta limba. Trebuia sa le desenezi. La noi majoritatea stiu engleza. Am gasit masina intr-o parcare mare si am platit 60 euro (110 leva) fara nici un fel de chitanta, Masina am lasat-o tot acolo pentru 15 leva pe zii. M-am plimbat cu autobuzul pt 1 leva.

Dimineata si la pranz nu prea aveai ce manca. Seara era mai ok pt ca mancam in alta aripa a hotelului. Camera era curata, aer conditionat, frigider... etc. Parcarea hotelului era ciorchine. In schimb aveti ce vizita. Nessebarul e frumos iar Sunny Beach este de 10 ori mai frumos decat Nisipurile de Aur.

Vrei aventura pe banii tai si adrenalina (nervi) la maxim?? Mergi la Chaika!!!

Trimis de cornelMiu in 15.08.09 16:32:51
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena,Hotel Panoramic 3***mai ok decat Chaika 4****

VIZUALIZĂRI: 2185 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cornelMiu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Metropol Chaika
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[15.08.09 16:37:13]

cornelMiu, daca ai stat la hotel Metropol (face parte, intr-adevar din acelasi complex), as muta impresiile la rubrica "Hotel Metropol (complex Chaika)", deja existenta pe site.

Nu de alta, dar e de dorit ca cineva care primeste cine stie ce oferta "avantajoasa" pe care sa scrie doar "Hotel Metropol, Sunny Beach" sa aiba mai multe sanse de a citi parerile cuiva care a... afostacolo

Esti de acord?

DanCld
[16.08.09 11:11:17]

"Seara era mai OK" - da, dar nu din motivul pe care il expui tu ci fiindca intr-adevar pe scara dintre "infiorator" si "submediocru" e mai aproape de acesta din urma. Mancarea e absolut identica in cele 2 restaurante ale complexului.

[16.08.09 11:18:58]

mutat impresiile de la Chaika Beach la rubrica hotelului Metropol

albinuta
[29.08.09 14:45:35]

veniti din Romania si cu 30 euro vreti si cazare si mancare, si tot nemultumiti sunteti, faceti oamenii sa nu mai mearga acolo, este f frumos, mancare din plin... aveai ce manca pe saturate, ce era mai aiurea (si este adevarat) - parcarea, dar era hotelul Oasis la care puteai parca masina linistit pt 22 euro, 7 zile...

Pur si simplu romanii isi bateau joc de mancare, isi umpleau farfuriile, parca nu mai vazusera in viata lor mancare si [apoi] o lasau in farfurie...

DanCld
[29.08.09 20:36:32]

Albinuta draga, daca nu as fi mers acolo si nu mi s-ar fi intors stomacu' pe dos de cateva ori chiar te-as fi crezut. Oricum, zi asa, la ce agentie care vinde sejururi la acest hotel lucrezi?

albinuta
[31.08.09 09:27:57]

Nu lucrez la nici o agentie, ci am fost acolo de pe 24 pana pe 28, iar in afara de faptul ca nu se schimbau prosoapele, totul a fost ok. Dar voi, cu 30 de euro pe zi, vreti sa fiti tratati ca niste regi... Mergeti la mamaia cu banii astia... sa vedem ce conditii veti avea...

albinuta, DanCld
Alte impresii din această RUBRICĂMetropol Hotel [complex Chaika]: