ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.09.2012

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Foarte nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Nu recomand acest hotel. Îi acord maxim 3*

In primul rand, acest hotel nu merita 5 stele. Serviciile si organizarea lasa de dorit.

Noi am fost un grup mare, de 20 de persoane. Aveam biletele rezervate inca din martie 2012, iar cand am ajuns la hotel, ei ne-au dat camere imprastiate prin tot hotelul, in loc sa fim toti pe un etaj, asa cum e normal, mai ales la un hotel de 5 stele.

Mirosul de la parter si etajul 1 este insuportabil in unele parti ale hotelului. Una dintre camere nu avea cada /cabina de dus, de aceea am refuzat-o si ni s-a dat alta la schimb, intr-un timp scurt si fara probleme.

Mancarea e bunicica, aici nu pot sa comentez prea mult pt ca fiecare e cu gustul lui.

Bautura... daca va place berea, nu prea amara, putin alcoolizata, e f bn :))) Cocktail'urile lor lasa mult de dorit, la fel si sucurile. Barul care e deschis 24/24 e de fapt un dozator cu sucuri cancerigene si cafea bunicica. (Norocul meu ca beau numai apa).

Barul de pe terasa e deschis doar in timpul mesei, daca mai doresti sa ramai la masa dupa ce mananci, trebuie sa te duci la barul de la piscina ca sa-ti iei ceva de baut.

Plaja e fffff mica, de fapt e un fel de ponton amenajat si intri direct in 2.60 m adancime; mai exista si o mica parte in care poti intra normal in apa, insa sunt f multe pietre si cativa arici de mare.

La piscina nu exista sezlonguri atat de multe incat sa acopere numarul turistilor, la fel si cele de pe plaja. Te-ai trezit dimineata, ai si unde sa faci plaja, daca nu, stai pe terasa si privesti imprejurimile :)). Daca cumva te duci la bar si ceri 7-8-9 beri, nu iti da, cu toate ca spui ca sunt pentru prietenii tai, dar la ei nu conteaza, trebuie sa se duca fiecare sa-si ia pt ca nu e permis sa iei, de unul singur, mai mult de 3-4 buc din consumabilele lor (mancare, bautura etc.).

Intr-o seara a inceput sa bata vantul f tare, iar multi dintre prietenii mei au inceput sa se planga de tavanul din baie, care zici ca era bantuit :))); fiind tavan fals, care nu era prins bine, a inceput sa fluture. Geamurile scartie si nu in toate camerele sunt termopane.

In concluzie, nu recomand acest hotel sub nicio forma, mai ales daca stiti ce inseamna confortul de 5 stele.

Trimis de alexandra221188 in 13.09.12 15:52:37
Validat / Publicat: 13.09.12 17:24:40
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 4259 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alexandra221188); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[13.09.12 17:24:32]

@alexandra221188: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo.

sanis*
[13.09.12 19:23:46]

Este o neclaritate cu pretul. Cum adica, 200 Euro pt 20 persoane, 5 zile? Daca e adevarat, ar fi trebuit sa va puna la munca (pt mincare), nu sa va dea cazare AI in hotel 5* (chiar daca le dati doar 3...)

[18.09.12 16:36:30]

@sanis: 200 euro/ de persoana, pe sejur. Nici in vise nu ar fi putut fi realizabil acest pret pt 20 de pers.

by webm: am ajustat valoarea trecuta in caseta tehnica, la rubrica pret, adaugand " / pers".

wyo*
[19.09.12 19:40:54]

La 200 euro nici nu ar trebui sa critici ceva. E jalnic.

[19.09.12 23:03:34]

@wyo: Dupa aplicarea reducerii, pretul a ajuns la 200 de euro (avand in vedere ca am fost intr-un grup mare si am platit cu cateva luni inainte), dar nu cred ca asta e important.

Important e ca ceea ce ni s-a prezentat nu a fost adevarat si din cate am vazut pe acest site, sunt mai multe comentarii bune decat rele.

Daca vrei sa crezi si iti sunt de folos informatiile prezentate, ma bucur ca ti-am fost de ajutor, daca nu, nu cred ca ar trebui sa te obosesti sa critici fara sa cunosti situatia si mai bine ti-ai gasi ceva mai bun de facut.

O seara cat mai placuta iti doresc!

marius71a
[02.03.13 20:04:13]

Ma bucur ca mai exista cineva care sa vada mai departe de varful nasului. Aveam impresia ca ma luptam cu toate agentiile de turism care vand acest hotel. Nu este sigur de 5 stele (fie ele si stele turcesti). Este un hotel pentru cine vrea MULT si Ieftin. Adica daca iti place sa mananci orice, numai mult sa fie, este locul ideal pentru tine.

[15.03.13 13:06:55]

@marius71a: Si eu ma bucur ca mai exista cineva de parere cu mine, vad ca multi sunt degeaba pe acest site sau se multumesc doar cu putin

alexandra221188, marius71a, sanis*, wyo*
Alte impresii din această RUBRICĂVista Hill Hotel (ex Cande Onura) [Yavansu]: