Kaliakra Superior Hotel

înscris/ă în 07.07.09
AUG-2008

ARTICOL ARHIVAT

Multumit

Anul trecut, in august am fost sapte zile la Kaliakra superior, doi adulti si un copil de 1 an - 1000 EUR.

Minusuri:

A durat cateva ore bune pana sa ne repartizeze camera - era inainte de 12.00 dar cazarile pentru alte persoane se faceau pe banda rulanta.

Am avut o problema cu viespiile si cu niste gaze mici care erau omniprezente pe plaja. Viespiile apareau imediat cum aveai in mana un pahar de bere, suc, cafea... Gazele nu te deranjau asa de tare dar noi ne-am ales cu niste blande mari si urate de pe urma lor, am folosit mixtura antialegica a copilului pentru a ne mai calma mancarimile.

Plusuri:

Camera a fost ok cu un pat matrimonial, unul de o persoana si o canapea. Loc suficient pentru a pune si patutul copilului. Baia mare, cu cabina de dus, toaleta fiind despartita de restul baii cu o usa din sticla.

Serviciul de room service a fost bun. La check-in i-am rugat sa ne aduca in fiecare dimineata doua cani de cafea cu lapte la 06. 30. Nu au uitat in nici o zi.

Mancarea multa, diversificata, am avut de unde alege pentru a hrani si copilul.

In privinta animatorilor nu prea ma pot pronunta deoarece la ora 09 -10. 00 noi deja eram in camera. Era seara o mini-discoteca pentru copii si cu spectacol dupa.

Impresii încărcate de Mayamardari in 13.08.2009 14:40:28

• A fost prima sa vizită/vacanţă în BULGARIA
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Italia, Franta

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Mayamardari); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  100 PMA (din 1 voturi) nota2

- Admin
[13.08.09 14:50:15]

Mayamardari, avem rubrici separate petru cele doua Kaliakre din Albena (Standard si Superior) -- desi ele sunt practic acelasi in complex, au (sau pot avea) clasificari distincte.

Din cate inteleg, voiati fost la Kaliakra SUPERIOR, deci ar trebui sa mut aceste impresii al acel hotel. Corect?

- Mayamardari
[13.08.09 15:05:36]