ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.09.2012
AUG-2012
2 AD. + 2 COPII -- v: 4 si 2 ani

Extrem de nemulțumit

O vacanta frumoasa

Salut tuturor celor care sunt in dilema si nu stiu ce alegere sa faca,

Inainte cu 2 saptamani de plecare am fost anuntati de agentie ca nu ne putem caza la Bolero de luni pe luni ci de marti pe marti sau de luni la Arabella (alt hotel al aceluiasi camplex Grifid) si de marti pe luni la Bolero (motivul fiind ca erau ocupate toate camerele, noi fiind ocupantii a 3 camere) ceea ce am si ales avand in 7 nopti cazare la 2 hoteluri bune.

Contrar asteptarilor cazarile in cele 2 hoteluri s-au facut uluitor de repede fiind intampinati cu cate un pahar de spumant pt adulti, iar pt copii suc natural.

Camerele mari, cu paturile suplimentare pt copii pregatite si o curatenie desavarsita. Prosoapele se schimbau cat de des doreai (era de ajuns sa le lasi pe jos si erau schimbate) lenjeria schimbata o data (nici nu era nevoie de mai mult), iar curatenia se facea zilnic si minibarul se completa, de asemenea, zilnic.

Am gasit un personal amabil fara sa-ti dea impresia ca, cu bani se rezolva totul, mancare buna, destul de diversificata gata sa satisfaca orice gust, moft sau cantitate.

In ziua in care am ajuns la Bolero eram in hotel doar noi si inca 2 familii de romani, restul fiind nemti, rusi, finlandezi, belgieni si gaseai sezlong-uri libere la mare si si la piscina si la 8,30, apoi dupa 3 zile hotelul s-a umplut de romani si la ora 8 nu gasei decat sezlong-uri cu prosoape pe ele si nimeni pe langa apoi pe la 10 veneau si romanasii nostrii dragi.

Asta nu tine de hotel cu toate ca erau afisate atentionari de a nu rezerva sezlong-urile si in limba romana.

Acest hotel este perfect atat pt familiile cu copii (erau animatori care se ocupau de copii si ziua la gradinita si seara la minidisco) cat si pt cupluri fara copii.

Seara erau spectacole, sau seri cu specifice. Din nefericire pt cei care vor la plaja puteau merge doar de dimineata, iar seara se lasa umbra de la alt hotel si nu se mai putea sta si cel mai mare neajuns la mare era o conducta care traversa plaja acolo unde se imbina apa cu nisipul, si care se plimba de colo, colo in funcie de cum erau valurile (dar asta nu tine de hotel si de servicii, ci tine de autoritatile bulgare care sunt la fel de nepasatoare ca si ale noastre).

Ca sa inchei va recomand cu mare drag acest hotel tuturor celor care nu vor ceva haaaaaaaaaaau, celor cu copii, celor care vor un hotel corect, curat cu servicii bune, unde te poti odihni si relaxa.

Mentionez ca avem niste prieteni fara copii destul de pretentiosi care vin aici de 3 ani consecutiv, asa ca... trageti d-voastra concluziile.

Trimis de mt314 in 12.09.12 12:29:33
Validat / Publicat: 12.09.12 14:09:29
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Melia Grang Hermitage (fostul Kempinski) tot la Nisipuri

VIZUALIZĂRI: 3948 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mt314); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 La Arabella, prima seara cu specific bulgaresc, dans al personalului restaurantului,

mt314
    Alte impresii din această RUBRICĂGrifid Bolero Hotel: