ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.03.2008
    ÎNSCRIS: 24.12.07
    FEB-2008
    single

Un hotel confortabil

Hotelul e unul dintre cele cateva hoteluri Ibis din Budapesta si e la intersectia Dozsa Gyorgy Ut cu Vaci Ut. E chiar langa statia de metrou Dozsa Gyorgy; daca mergi vreo 3-4 statii cu metroul spre sud (pe sub Vaci Ut), ajungi in centru.

Camerele sunt destul de largi (personal ma enerveaza camerele inghesuite din unele hoteluri), curate, cu climatizare. De balcon n-am avut parte niciodata, nici macar nu stiu daca or fi camere cu balcon. Baia - ireprosabila. Singura chestie care nu mi-a placut a fost privitul la televizor, ca majoritatea programelor erau ba in maghiara, ba restrictionate.

De mancat, am luat doar micul dejun in restaurantul hotelului; sistemul este cel de bufet suedez. Sunt o gramada de chestii, ai de unde alege. Iar ca si calitate, mie toate breakfasturile mi se par la fel, precum chinezii.

Personalul isi face bine treaba, in sensul ca am apreciat curatenia cameristelor, grija ospatarilor si atitudinea receptionerilor.

Raportul satisfactie / pret (aprox. 50 euro, dar creste vara si chiar se dubleaza in perioada Marelui Premiu al Ungariei) m-a facut sa aleg hotelul asta la fiecare vizita in Budapesta. Desi are destule camere (undeva la vreo 300+), sper sa nu le gasesc data viitoare ocupate si sa-mi dau cu pumnii-n cap ca l-am laudat aici. :P

Trimis de hardvare* in 14.03.08 12:39:09

VIZUALIZĂRI: 1448 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (hardvare*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 Vedere din hotel. Doua din cele mai importante strazi ale Budapestei se intersecteaza in fata hotelului - vezi sagetile si textul de pe foto.

[06.08.08 15:33:13]

ai fost la sechenyi furdo? termalul intre dozsa ut si hungaria korut , e aproape de hotelul in care ai stat ? e merg in acest weekend prima data la acel strand .

hardvare*AUTOR REVIEW
    [08.08.08 14:50:51]

sorry, nu stiu ce e "sechenyi furdo".

nici "hungaria korut".

n-am fost nici la strand.

si cred ca nici nu mai conteaza, ca probabil ti-am raspuns prea tarziu

[16.09.08 04:17:58]

pina la urma nici eu nu am mai mers la budapesta ....atunci asadar chiar chiar nu conta , voiam sati spun ca sechenyi furdo este un strand termal celebru ca toate termalele din ungaria si budapesta mai ales , pe net am vazut ca ibisul era foarte aproape de termal , oricum iti place budapesta ? ce ai vizitat ? o zi buna !

hardvare*AUTOR REVIEW
    [19.09.08 10:28:36]

aha... merci pt informatii.

despre budapesta, numai de bine.

iar despre vizitat, nu prea m-am omorat, ca aveam treaba, n-am fost acolo pt turism. in afara de centru, castelu ala de sus, 2 moluri (west gate si duna - sunt de-o parte si de alta a hotelului, la sud si respectiv nord, fiecare la vreo 2 statii de metrou departare de el) si zona monumentului mileniului n-am vizitat nimic. am fost numai toamna, iarna si primavara, deci cuvantu "strand" mi-era total strain.

drum bun si distractie placuta, in caz ca te hotarasti!

[19.09.08 13:23:59]

buna , vreau sati spun ca termalu de care ziceam ca e in apropiere de ibis este mai ales cu piscine interioare , saune , jacuzzi , cred ca merita , eu merg de 2 ani pe aici pe aproape , oroshaza , daca ai auzit tot bai termale dar care nu se compara cu cele de la budapesta , nu am fost dar am vazut pe net , am auzit si voiam sa merg, cit despre vizitat eu nam mai fost din 1990 pt asta , in rest la shoping si in trecere des dar tare mi sa pus pata pe vizitat efectiv si de probat termalul acela ....la shoping ai incercat outlet premier si gl , premierul e mult mai ok , ambele sunt pe autostrada spre viena se si vad de pe autostrada ,ceva gen parndorf daca ai fost si chiar preturi foarte bune mi sa parut mie ,distractie si tie,toate bune si noroc in bussines !

hardvare*, ilona
    Alte impresii din această RUBRICĂIbis Vaci Ut: