ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.09.2012
ÎNSCRIS: 12.06.11
SEP-2012

Raport calitate pret, excelent

Am sa incep prin a spune ca nu m-am asteptat sa fie totul asa de placut mai ales la banii platiti. Mai departe, drumul pana acolo relativ bun insa se lucra la autostrada pana in Varna si am bijbait putin, ca dealtfel si aproape de sosire unde va trbui sa nu urmati indicatorul spre Sozopol ci cel pe care scrie Primorsko-Carevo.

Am sosit la orele 13 si am fost cazati imediat, luati din pacare cu o masinuta de carat bagajele si dusi pana in camera. Camera mare, luminoasa cu balcon decent. Parcarea, mare pazita, nu afost problema sa gasesc loc.

Serviciile de aici fara cusur incepand cu curatenia in tot resortul dar si in camera unde s-au schimbat prosoapele si cearsafurile dupa 3 zile.

Deasemenea trebuie laudata piscina in trepte si foarte curata.

Aveti 3 baruri unul la intrare, unul la resturantul principal si unul la piscina toate in sistemul ALL cu personal de toata lauda.

Mancarea diversificata foarte gustoasa in toate cele 3 momente ale zilei iar daca se intampla sa nu va placa ceva aveti posibilitatea tot in sistem ALL la terasa, incepand cu ora 10,30, sa servit pizza, cartofi prajiti, chiftele, mici, ficat, totul foarte bine preparat.

De semnalat ca nimeni nu se uita la cat bei sau mananci tot personalul fiind amabil si dscret. Va fi un rai pentru cei cu copii dar si pentru gurmanzi avand o gramada de dulciuri, fructe la greu si inghetata la alegere 5 feluri pe care ti-o iei singur si nelimitat!

Acum despre zona: un taram putin neobisnuit accesul la plaja facandu-se in 10 minute printre dune de nisip si crini salbatici.

Plaja mare curata, cu un nisip auriu si foarte fin, inconjurata de un peisaj montan de poveste.

Deasemenea nu ratati plimbarea de o ora cu vaporasul, 8 leva, pe raul Ropotamo, veti avea ocazia sa vedeti varsare acestuia in mare. Dealtfel este cam singura distractie posibila, deci recomand resortul familiilor cu copii.

Pot sa va mai precizez ca am fost 3 familii de romani in rest cei mai multi erau bulgari, nemti, si rusi.

In rest va stau la dispozitie si cu alte lamuriri, cu bine!

Trimis de istratescu in 10.09.12 16:10:51
Validat / Publicat: 10.09.12 17:11:03
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Veliko Tarnovo hotel Bella Neda

VIZUALIZĂRI: 4085 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (istratescu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[10.09.12 17:08:56]

Un reveiw de debut care merita remarcat.

@istratescu: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo.

iordachec
    [10.09.12 22:41:41]

amatorii de scuba diving gasesc acolo tot ce le trebuie, cei care fac windsurf la fel.

in fiecare zi daca vrei poti alege cate o destinatie: Ravadinovo, Tsarevo, Primorsko, Sozopol.

la varsarea raului Ropotamo poti ajunge cu barca de la dig pana la plaja de langa varsarea raului sau prin padure intr-o mini expeditie de unde vei avea perspective interesante cu delta Ropotamo.

deci distractii exista!

yuly68
    [01.12.12 10:38:07]

@istratescu: Salut,

Frumoasa locatie, pozele sunt deosebite cel putin mie mi-au placut. Concedii frumoase in continuare.

iepurila
    [05.01.13 15:35:03]

@istratescu: va rog frumos sa-mi spuneti cu ce agentie ati contractat sejurul? ca nu prea gasesc oferte. multumesc frumos

prin mesaj privat pentru a nu incalca regulile site-ului. -by WM

[05.01.13 16:21:45]

@iepurila: salut! Agentia se numeste **** din Bucuresti, poti rezerva si online, intri pe early booking Bulgaria, si dupa asta pe statiunea Duni, bafta!

iepurila
    [05.01.13 16:28:02]

@istratescu: multumesc.

[05.01.13 16:31:36]

@istratescu: Aşa cum scrie în mai multe locuri pe aici, menţionarea agenţiilor este interzisă explicit (şi) pe acest site (indiferent dacă e referire pozitivă sau negativă). Vezi, de exemplu, textul scris cu roşu mai jos.

Aceste informaţii se pot trimite insă fără probleme prin mesaje personale (privat).

AVERTISMENT

[05.01.13 16:34:56]

@iepurila: poti sa ma suni la **** pt. detalii!

[05.01.13 16:40:10]

@istratescu: nici telefoane sau alte date personale nu pot fi scrise în clar pe sait (se pot transmite însă fără problema prin mesaje private).

[06.01.13 10:36:50]

@Admin: imi pare rau sa constat ca sunteti incorsetati in reguli mult prea stricte pentru actualele dorinte de informare a celor care va accesam saitul, deci pe undeva ne limitati posibilitatile de comunicare libera, precisa si mai ales de grup!

[06.01.13 12:38:27]

@istratescu: datele personale publicate pe net cu atâta superficialite în cazul de față (din moment ce pe AFA pot fi trimise prin mesaje pers), pot aduce de multe ori complicații-necazuri-probleme, în timp, habar nu aveţi voi câte. Puteţi să percepeţi această restricţie ca "îngrădire", în viitor mulți dintre voi - chiar și superficialii de acum - veți gândi altfel.

[06.01.13 13:48:37]

@Admin: citind printre randuri imi vine in minte un proverb despre un caine saracul care amurit de drum lung, asa ca domnule webmaster, ori spuneti lucrurilor pe nume ori daca nu lasati-ne pe noi sa apreciem cand suntem in pericol in superficialitatea noastra!

[06.01.13 14:20:41]

@istratescu:

cu "superficialitea ta" poți să faci ce vrei oriunde, istratescule - mai puțin pe AFA.

Pe AmFostAcolo trebuie să respecți regulile impuse de "casa" în care ești primit ca musafir (reguli care includ, apropo, și interdicția de menționare agenții, cunoscută de tine - vezi ecourile-ți anterioare - însă pe care ai ales, deliberat & cu indolență, să o ignori mai sus).

Dacă aceste reguli nu-ți convin, ești bineînțeles liber să-ți cauți un alt loc unde să te poți afirma mai "neîngrădit".

E simplu.

[06.01.13 14:44:48]

@Admin: sa inteleg ca iti pierzi cumpatul repede?! Pai te pot ajuta cu un sfat: Undeva in Centrul Vechi al Bucurestilor se afla o strada numita Sepcari de unde cu multa, dar multa bunavointa din partea meseriasilor riverani vei obtine o palarie cu adevarat adecvata profesionalismului tau pe care sa o asezi pe capu-ti pe care acum sta cu siguranta un sombrero in loc de un umil clop! Te voi ignora de acum incolo, stii semnificatia cuvantului, nu?

[06.01.13 14:51:24]

@istratescu: ok, ai avut "ultimul cuvânt" (posibil să fie important ptr tine).

Alte intervenţii off-topic (care nu se referă la subiectul "Arkutino"), nu vor mai fi tolerate pe acest fir de discuţie.

Dan Florariu
    [13.01.13 17:44:52]

@istratescu

Salut, intentionez si eu sa merg vara aceasta si nu gasesc oferte pe la agentii. Trimite-mi te rog pe privat numele agentiei si spune-mi daca parcarea se plateste si cat. Multumesc anticipat.

AlexiaM
    [01.02.13 12:28:54]

@istratescu:

Imi poti spune te rog numele agentiei prin care ati fost la Arkunito?

april12
    [18.03.13 22:10:22]

@istratescu:

Imi poti spune te rog daca apartamentele sunt in acelasi corp de cladiri cu camerele duble de lux? Sau exista un fel de corp principal in care sunt camerele duble si apartamentele sunt dispune in celelalte cladiri?

[19.03.13 07:29:52]

@april12: Din cate stiu da, sunt in corpurile de cladiri din spatele resortului unde beneficiezi de multa liniste iar camerele duble simple se afla in imediata apropiere a intrarii, stiu asta fiindca prietena noastra de familie a fost cazata acolo, concediu placut!

april12
    [27.03.13 11:03:18]

Multumesc de raspuns!

Mai imi poti da cateva "poturi" care sa ma ajute acolo, ca de exemplu daca e vreo seara de masa "a la carte" inclusa in pachetul AI, sau orice crezi ca mi-ar putea fi de ajutor.

[27.03.13 18:41:10]

@april12: nu ai inclus nimic gen A la carte insa in interiorul resortului ai un restaurant cu acest specific, romantic, pe care ti-l recomand,

iar ptr. alte amanunte spune-mi punctual ce vrei sa stii

seara faina!

[26.06.13 14:08:31]

@istratescu:

In cadrul resortului exista bankomat? Cum se fac platile la restaurant? Se poate plati cu cardul? Ce se poate face seara in cadrul resortului?

Va multumesc.

[26.06.13 17:12:05]

@camifeldi10: nu exista bancomat, la restaurantul A la Carte am platit cu leva, iar in cadrul resortului activitatile seara sunt minimale constand in participarea la spectacolele de divertisment organizate de resort, placute dealtfel, care va vor fi anuntate printr-o misiva asezata pe fiecare masa, la pranz!

[26.06.13 22:39:57]

Multumesc. Va rog sa imi spuneti cum ati obtinut leva - la casa de schimb sau la bancomat? Noi nu am mai fost in zona iar la Nisipurile de Aur, varianta bancomat a functionat foarte bine.

[27.06.13 08:15:00]

@camifeldi10: leva am cumparat din bucuresti dar poti lua si din Giurgiu de la casele de schimb insa poti avea euro pe care ii schimbi in leva in interiorul resortului la un mic magazin existent acolo.

[28.06.13 09:26:35]

MULTUMESC!