ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.08.2009

Către satisfăcător
Către satisfăcător

ARTICOL ARHIVAT

Multumitor, dar nu e de 4*

Am petrecut un sejur de 7 zile la acest hotel, pot sa spun ca a fost ok dar din pacate serviciile bulgarilor incep sa lase de dorit.

Totusi, ce a fost ok: plaja, marea, camera de hotel, all inclusiv, topoganul cu apa unde nu-l mai puteam scoate pe fimiu de acolo, piscina cea mare, pozitia hotelului langa plaja...

Ce a lasat de dorit:

1) indolenta celor care te serveau la bar si la receptie, au o lene in ei si o siktireala de te apuca dracii;

2) curatenia din camere- pana ce nu m-am luat de cameriste si am facut reclamatie la receptie nu ne-au schimbat asternutule iar curatenia era de mantuiala - dupa aceea a fost ok;

3) o parte din mancarea servita -- in general a fost ok mancarea chiar unele preparate bune dar asta ca nu sunt pretentios in schimb curatenia din sala de mese lasa de dorit precum si vesela care nu era bine curatata -- am asistat chiar la o cearta intre o turista bulgaroaica si un chelner si ii spunea ca nu sunt canle spalate si ala dadea din umeri si ii intorcea spatele, de fapt asta e reactia lor cand le spui ceva ce nu le convine;

totusi : mi-a placut painea, untul, mierea, gemul, cartofii, salata, friptura de porc, ...... groaznic tot ce era tocatura si mezeluri. Bautura : am baut 5 pahare de bere (250 ml) si n-am simtit nimic, cred ca e bere ptr. copii, nu are alcool in ea, sucurile de dozator merg la sete, laptele si iaurtul bunicele....

4) Internetul wirelles - a mers doar 3 zile din 7 si cand am semnalat la receptie la fe lau dat din umeri ca... o sa se repare...

5) refrigeratorul din camera nu a functionat si cu toate interventiile amicale tot nu am reusit sa rezolv problema...

6) parcarea foarte mica, practic am fost blocat sa mai ies cu masina, altfel daca ieseam, poate nu mai gaseam loc sa parchez.

7) piscina mica a fost inchisa 3 zile pe motiv ca sa pus ceva solutie in ea...

8) animatorii care vobeau la program numai germana ptr. 3-4 nemti iar noi restul adica romani si rusi ne uitam la ei si nu intelegeam nimic, cand au inceput sa mai zica ceva in engleza, mai bine taceau ca era o engleza-bulgara si tot nu intelegeai.

In concluzie, hotelul i se acorda din partea mea numai 2*+ si nu-l recomand la cei care doresc servicii de calitate la banii platiti din munca cinstita. Consider ca e bataie de joc ca sa platesti servicii si sa nu beneficiezi de ele, practic am platit 680 Euro si ar trebui sa le cer inapoi vreo 200 Euro... dar la cine sa fac asta? Nu am vazut afisat nimic despre Protectia Consumatorilor.

Chiar m-a cam suparat atitudinea de la receptie cu insolenta lor, am zis ca ar fi interesant ca 1 an sa nu vina nici un roman acolo ca sa vada si ei ce gol le-ar fi hotelul.

Am zis ca nu mai merg cu all inclusiv in Bulgaria ca nu se merita, a-si fi avut ocazia de a servi masa in nenumarate locuri si precis ca eram serviti cu amabilitate si era mai curat si bun. Preturi rezonabile.

La anu incerc Turcia... daca nu se schimba lucrurile in rau pana atunci.

Trimis de CristianSRI in 12.08.09 23:53:02
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Sunny Beach, Nessebar

VIZUALIZĂRI: 2008 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (CristianSRI); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 hotelul vazut de pe plaja

CristianSRI