Sunrise Studios

înscris/ă în 08.09.12
AUG-2012
420 [euro]

Exact ca in fotografii

Am stat la Sunrise in august 2012, studiourile ararta exact ca in fotografiile postate de proprietari pe site-ul lor.

Vedere superba la mare, curatenie, liniste, taverne cu mancare fff buna in imediata apropiere, plaja cu nisip fin, apa curata si foarte calda... cam tot ce e nevoie pentru un concediu reusit.

Am observat ca in vila sunt cazati in special romani, de fapt ne-a si confirmat proprietarul asta (desi preturile nu sunt tocmai mici).

In 2011 am fost in Halkidiki, Kalithea am stat la Macedonia Sun si nu mi-a placut, nici hotelul, nici mancarea.

Avantajul la o varianta fara masa este ca mananci cand si ce vrei, iar mancarea in Thassos a fost fff buna, iar preturile rezonabile (~10 euro/pranz/pers).

Mirela

Impresii încărcate de mmirelaj in 08.09.2012 22:59:48

Validat / Publicat: 08.09.12 23:57:58

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (mmirelaj); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4050 PMA (din 7 voturi) nota2

[08.09.12 23:57:17]

@Mirela: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo.

Multumim pentru impresii, te asteptam si cu alte recomandari din vacantele tale trecute sau viitoare - speram mai generoase in ce priveste detaliile oferite, pe viitor.

Pretul indicat in caseta tehnica (420) presupun ca e exprimat in euro - e corect?

[09.09.12 08:17:13]

Am setat in program coordonatele GPS ale acestei destinatii, rezultand urmatoarea pozitionare pe harta click aici. Ne poti spune daca-i ok?

Multumesc.

In acelasi timp am setat si categoria 3* pentru aceste studiouri , pentru a nu induce in eroare viitorii clienti , initial era setat la 5* , categorie mult superioara totusi!

- sandu.53 CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
[09.09.12 09:56:02]

salut, spune-mi te rog cat te-a costat camera/zi si cum ai facut rezervarea?

- mmirelaj
[10.09.12 11:44:41]

@sandu. 53: Tarfiful a fost de 420 euro/studio/7 nopti, adica 60 euro/noapte/studio (noi am fost 2 persoane). Apartamentul este format dintr-o camera cu pat matrimonial+1 canapea, o baie si o chicineta dotata cu de toate+terasa.

Confortul il estimez la 4* (pe principiul ca am stat in hoteluri de 3* mult inferioare). Perioada a fost 25.08-31.08.2012.

Daca te mai pot ajuta cu alte detalii scrie-mi ca o fac cu placere.

Mirela

- sandu.53 CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
[10.09.12 13:12:42]

@mmirelaj: multumesc frumos pt. raspuns! in functie de ce vom hotara pt. CO din 2013, voi apela pentru detalii cu mare placere! o zi cat mai frumoasa!

- mmirelaj
[10.09.12 13:15:43]

ok, ,,, rezervarea am facut-o pe mail scriindu-i direct proprietarului. Mailul l-am luat de pe site-ul lor.

- tirol
[12.02.13 21:18:03]

un vot maxim pt un review deosebit de util pt cei ce intentioneaza un booking aici

te rog, o rugaminte

zi-mi te rog daca exista o diferenta mare de calitate sea view intre studioul de la ultimul etaj fata de cel de la primul etaj.

Mr. Pavlos m-a pus in incurcatura. Doresc 2 studiouri, dar nu are disponibile decat unul sus si altul jos

Pe de alta parte, spune-mi te rog sugereaza-mi locatii unde ai servit cu placere masa

Orice alte informatii le voi aprecia la adevarata valoare

Trebuie sa ii dau raspunsul curand in privintra deciziei finale

Tu ce ai alege?

Multumesc!

[13.04.13 20:08:59]

Salut!

mi-am propus sa merg in iulie aici asa ca am discutat pe mail direct cu dl pavlos. am platit de 2 zile avans dar nu mai raspunde la mail si sunt un pic sceptica acum...

imi puteti spune dc ati intampinat ceva dificultati cand ati programat excursia?

multumesc mult

- ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
[13.04.13 20:17:44]

@georgy. petre: stai linistita ca iti va raspunde in momentul in care va avea banii in mana, grecii sunt oameni calmi si nu se duc la banca pentru 50 de euro, o sa dureze cateva zile si o sa ai si raspunsul mult dorit.

Vacanta frumoasa!

[13.04.13 20:30:08]

@ionescunic: asa sper si eu... este prima vacanta in grecia si nu vreau sa inceapa prost. dc ajung in aceasta locatie sigur revin cu o parere!

Multumesc pt raspuns!

- greeneyes
[30.08.13 09:08:31]

Maine plec si eu in vacanta spre aceasta locatie si iau si copilul cu mine (1 an si 9 luni). Poti sa-mi spui, te rog, cat de aproape de vila este o plaja amenajata? (sezlonguri, umbrele, nisip fin, etc)

Merci!

[01.09.13 12:55:05]

@greeneyes: plaja amenajata este cam la 100-200 de m fie la dreapta fie la stanga fata de locatie;

ca si sugestie pentru ca este destul de greu de gasit locatia deoarece nu are niciun indicator, iar accesul se face doar de pe plaja iti dau ca punct de reper hotel korina (este la drumul principal si are multe stegulete, imposibil de ratat); aici tb sa faci stanga si sa mergi pana ajungi la mare, treci de supermarket mpapaliko sau ceva de genul si faci dreapta pe plaja desi este un semn de interzis; sunrise studios este imediat dupa restaurant captain, o sa recunosti foisorul amenajat ;)

concediu placut!

Publicitate    [19.07.19 09:52:43]

• Cand marea iti intra in camera (Jul.2016) - punctaj satisfactie: 9.88 (scris in 18.04.17 de dalumian din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • O locatie minunata (Aug.2013) - punctaj satisfactie: 9.88 (scris in 04.09.13 de Aras din PLOIESTI) - RECOMANDĂ
  • Asa cum ne-am dorit (Jul.2013) - punctaj satisfactie: 9.00 (scris in 01.09.13 de georgy.petre din BUCURESTI) - RECOMANDĂ

pagină generată in 0.0908122062683 sec