ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.09.2012
DIN: Constanţa
ÎNSCRIS: 24.07.09
SEP-2012
2 AD. + 1 COPII -- v: 5 ani

Not 10 pentru cazare.Masa un dezastru.

La sfarsitul saptamanii trecute ne-am hotarat pe la mijlocul zilei sa plec undeva? Unde? Bulgaria... mai frumos, aproape, etc.

Luam repede bilete de la agentie, la un hotel de 3 stele (mi-a stat inima pana am ajuns acolo ca nu am mai fost in Bulgaria la 3 stele), mergem acasa, cateva bagajele aruncate intr-o valiza mica si hai la drum.

Pretul de 128 eur a inclus si taxa de statiune pentru 2 adulti si un copil.

Ajungem in Nisipuri in jurul orei 18-18,30, ne invartim aproximativ 40-45 minute, disperati: nu gasim hotelul. Am platit 10 leva la un taximetrist, ne-a dus imediat (era asa de simplu...).

Ajungem la hotel, iar ne invartim ceva timp: nu sunt locuri de cazare. Ma duc la receptie, vorbesc - e ok. Iese un baiat cu noi si ne duce la aprox 50 metri de hotel la o parcare: 20 leva/2 nopti (initial a cerut 15, i-am dat 20 si nu a vrut sa ne mai dea restul...).

Facem intrarea, luasem un apartament. Intram: super (din punctul nostru de vedere). Foarte curat: nota 10! Vederea in spatele hotelului, umbra toata ziua, liniste (exact ce ne doream).

Ca sa nu lungesc, am sa va detaliez putin, exact cum fac colegii de pe AFA, cu bile negre si bile albe.

bilele albe:

- curatenie impecabila (lenjerie impecabil de alba/calcata, la fel si prosoapele din baie) atat in dormitor cat si in living (contine o chicineta cu absolut tot ceea ce trebuie) precum si in baie (baia nu are cada, e numai o bara pusa pe gresie, pe noi nu ne-a deranjat). La fel am ramas surprinsa de curatenia de pe holuri, restaurant, wc-urile de la receptie, etc. NOTA 10

- piscina cu locuri multe, neaglomerat, apa curata, bar la piscina.

- receptie - destul de amabili

- personalul de la curatenie, in fiecare dimineata erau prezenti, schimbau/ curatau TOT. Chiar daca am stat doar 3 zile/2 nopti, am apreciat faptul ca ne-au schimbat prosoapele in fiecare zi, au facut curat in fiecare zi.

- aveau si o animatoare care timp de aprox 1 ora ne-a distrat si pe noi si pe copii, intr-una din zile, si timp de 2 zile tot venea o persoana imbracata ba in diverse animale (nu statea mult... 10/15 min), copii erau bucurosi sa ii vada

bile negre:

- mancare reciclata, adusa cu portia, dulciuri aduse pe farfurii mici cu portia (am prins doar o singura data), cartofii copti din prima seara de la cina i-am regasit si a doua zi la pranz si la cina, doar 3 feluri de mancare si aceea putina, trebuia sa stai sa astepti.

- ceea ce as fi dorit sa dau la copil erau clatitele care le facea un baiat tanar in urmatoarele viteze: foarte incet si deloc... Nu am avut rabdarea sa stau la coada...

Intr-o singura zi am prins si inghetata, la mijlocul zilei (doar o ora). Se mai servea in bar pitza, un fel de pandispan, biscuiti cu ciocolata (de cumparat, din aceia ieftini).

Daca managementul hotelului ar face ceva si la acest aspect (masa) ar avea numai de castigat.

Hotelul este frumos, nu este foarte departe de plaja (in spatele hotelului Melia), piscina pt adulti este mare, pentru copii deasemenea.

Daca nu ar fi aspectul cu mancarea i-as putea acorda cu usurinta un 9, dar asa...

Una peste alta a fost ok pentru un sfarsit de saptamana, copilul a fost super incantat de piscina, de camera (desi are numai 5 ani), la fel si noi.

Cand plecam undeva incercam sa ne simtim bine, sa trecem peste aspectele neplacute. Una peste alta, nu m-am asteptat ca la 3 stele sa fie asa de curat. Recomand!

Trimis de droniucm in 07.09.12 16:11:49
Validat / Publicat: 07.09.12 17:17:41
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: toate statiunile aproape

VIZUALIZĂRI: 4022 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (droniucm); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 31.00 EUR pe cameră

webmaster26 [07.09.12 17:18:06] »

@droniucm:

Multumim pentru impresii, te asteptam si cu alte recomandari din vacantele tale trecute sau viitoare, precum si cu eventuale poze facute in acest sejur.

Krisko [07.09.12 23:19:10] »

Citind titlul tau mi-am adus aminte ca verificand informatiile despre hotel am gasit un review denumit sugestiv "Vis culinar" in care autorul indica masa ca fiind punctul forte al hotelului

Desi am avut rezervare la hotel, agentia m-a anuntat ca sunt ceva probleme si dupa cateva incercari nereusite de a ma reprograma mi-au returnat banii, asa ca am ramas fara rezervare cu nici o saptamana ramasa pana la inceperea concediului, insa am avut noroc si pe ultima suta de metrii am "prins" o "superoferta" la Hotel Elena(tot in Nisipuri), insa eram tare suparat ca nu am putut ajunge la Green Park, cel cu mancare buna si parcare gratuita

Din peripetiile tale vad ca e veche poveste cu "pomul laudat", insa la capitolul curatenie, mobilare camera si pozitionare in statiune sigur e peste Hotel Elena.

Cat priveste calitatea/cantitatea mancarii se pare ca e problema cea mai des reclamata in sezonul 2012, un mare minus pentru foarte multe hoteluri de mai multe sau mai putine stelute...

P3p51 [08.09.12 09:18:50] »

Si eu am fost in aceeasi perioada si sunt absolut de acord cu acest review. Un review cat se poate de corect

droniucm [10.09.12 09:09:19] »

@Krisko: Buna ziua dragi colegi.

Pararea mea de rau este ca am uitat acasa aparatul foto si nu am putut sa va "dovedesc" (daca mai era nevoie) ce dezastru era la mancare. Cartofii copti din prima seara i-am regasit si a doua zi (nu am putut manca...). Sincer nu am prea avut ce sa ii dau copilului. A mancat saracul castraveti cu branza si paine... dimineata oua (au fost si fierte si omleta) cu castraveti si la pranz am incercat sa ii dau o supa de pui (asa scria acolo) dar era fidea goala cu carne din conserva... Dulciurile se aduceau pe o farfurie si era "bataie"... Nu se poate asa ceva... La clatite nu am avut curaj sa stau la coada. Mi s-a parut ca CERSESC, sincer... Sa stau cu farfuria in mana aprox 30 min sa imi dea 2-3 clatite (si acelea mici...).

Imi pare asa de rau... hotelul este super, v-am zis... am ramas uimiti cat de curat este la 3 stele. Daca stiam ca mancarea este asa proasta, nu mai luam AI pentru ca in apartament exista plita, cratita, tacamuri... Luam micul dejun in camera iar la pranz si seara mancam pe undeva... Mai ales ca la restaurantele lor gasesti mancare foarte buna.

Una peste alta, este un hotel bun dar FARA MANCARE.

Numai bine!

droniucm, Krisko, P3p51