ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.09.2012
ÎNSCRIS: 23.06.11
AUG-2012
2 AD. + 2 COPII -- v: 14,17

Din nou Pigale Beach

M-am intors la Pigale anul acesta cu mai multe asteptari decat era cazul. Anul trecut am petrecut un concediu excelent la acest hotel, asa ca anul acesta am venit din nou crezand ca stim ce ne asteapta.

Prima zi a fost teribila, primind doua camere in ultimul corp al hotelului, la ultimul etaj, cu o ,,superba" vedere spre un zid. Dupa spaga de rigoare si interventia ghidei, a doua zi am primit doua camere excelente cu vedere spre piscina. Curatenia in camere sa facea zilnic, mereu gaseam prosoape curate in diverse forme (inimioare, evantaie, flori) si aici nu am de ce sa ma plang.

Un mare minus asi putea sa spun ca este acela ca personalul nu era supravegheat si atunci cand nu aveau chef faceau o treaba de mantuiala: iti dadea suc sau bere in pahare de unica folosinta in care intra o gura si daca vroiai sa te saturi cereai doua pt fiecare persoana. Ospatarii aveau hainele foarte murdare, in special pantalonii, care luceau pe ei.

Asi putea spune ca barmanii au fost cei care mi-au stricat concediul, mereu facand ceva neadegvat.

In rest nu ma pot plange, animatorii era doi pusti simpaticii, foarte prietenosi si mereu dornici sa-ti faca pe plac care se impriteneau cu toata lumea.

Una peste alta asi putea spune ca, fata de anul trecut patronii acestui hotel au coborat stacheta sau s-au plictisit si nu supravegheaza personalul.

Trimis de mbrandusa in 06.09.12 22:01:17
Validat / Publicat: 06.09.12 23:02:20
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Kusadasi

VIZUALIZĂRI: 5602 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mbrandusa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P05 cei doi animatori

lari geo
[13.06.13 09:14:03]

Buna!!

As vrea sa plec anul acesta la pigale beach! Ce imi poti spune despre plaja? E aproape? dar despre zona? ai pe unde te plimba?

mbrandusaAUTOR REVIEW
[14.06.13 21:08:56]

@lari geo: plaja hotelului este undeva in spatele acestuia, doar ca trebuie sa o iei prin fata si se merge cam un minut, vei vedea sezlongurile de la Kustur apoi pe cele de la Pigale. La plaja nu ai prosoape asa ca daca nu ai de acasa le poti lua pe cele din camera, noi asa am facut si nu zicea nimeni nimic. Despre plimbat ce pot sa zic? in prajma hotelului nu ai unde decat pe malul marii, dar poti lua dolmusul (maxitaxi) pana in Kusadasi si acolo ai ce vedea. la ei e relativ usor de circulat cu dolmusul te ia si te lasa unde vrei tu.

adryana
[05.07.13 09:27:06]

nu stiu cat de mult ajuta acest ecou dar as dori sa spun si eu cateva lucruri. Am o prietena buna care de cateva zile s-a intors de la Pigale Beach. A ramas extrem de dezamagita si din cate am inteles nu numai ea ci si multi altii. Si ma refer in primul rand la amplasarea corpurilor de cladiri undeva pe un deal destul de departe de plaja. Deci de la plaja spre camere se urca dealul si se merge destul de multisor, cam 250 m. In al doilea rand vreau sa vorbesc despre plaja. Care plaja? ea nu a putut sa intre efectiv in mare, plaja nu exista, am inteles ca nu este nici macar nisip, este pamant, plaja este ingusta si extrem de murdara si la intrarea in mare erau cioburi de sticla. Aceasta prietena nu a putut intra deloc in mare, asa cum si-a dorit, ca de aia a mers in Turcia si a fost nevoita sa faca plaja doar la piscina. Mancarea este buna in schimb. Spre centrul statiunii, spre bazaruri a luat dolmusul nr 1 care vine chiar acolo la resort. De aceea stau si mai intreb daca cei ce au revenit aici, cum a facut @mbrandusa, ce pot spune mai concret, repet, prietena mea si altii multi romani cu care ea a vorbit acolo au ramas extrem de dezamagiti.Sunt turisti romani care pleaca in Turcia pentru mare, pentru plaja nu pentru stat la piscina.

adryana
[05.07.13 09:33:00]

webmaster, cautam sa rasfoiesc din pozele de la Pigale Beach, sa caut cateva poze cu plaja de aici si am dat peste pozele userului @Beatricel care numai despre Pigale nu sunt, am vazut poze de la orasul Efes, Pamukkale, etc. Poate ar trebui facuta o anumita ordine, nu stiu ce sa zic.

mbrandusaAUTOR REVIEW
[06.07.13 10:23:49]

@adryana: Eu am multe poze cu plaja, dar sunt cu toata familia si de aceea nu le-am pus pe site, dar pot sa-ti spun ca anul trecut si acum doi ani plaja era in regula, eu mergeam dimineata la prima ora si gaseam angajatii hotelului facad curat.

Te asigur ca era nisip, apa era curata, am prins si cateva zile cu valuri, iar despre intrat in apa ce sa zic eu am citit pa site-uri inainte sa mergem ca trebuie papuci speciali, pe care nu i-am folosit decat doua zile.

Si apropo de pamant, iarasi lasa-ma sa ma indoiesc la 20m de plaja pigale este plaja publica.

Daca imi trimiti adesa ta de mail iti trimit cateva poze.

marival
[06.09.17 12:35:28]

În apa se intra de pe un ponton coborând câteva scări și era nisip Însă plaja de la Pigale e la cam 200 m de hotel Nu exista bar la plajă Serviciile acestui resort lasă de dorit Eu am fost în 2009 și nu m am reîntors la Pigale. Nu recomand!

lari geo, marival, mbrandusa
Alte impresii din această RUBRICĂPigale Beach Club Hotel: