ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.09.2012

Sub orice critică
    Sub orice critică
    Extrem de nemulțumit

Horror - Panarama de servicii

Am plecat in concediu pe cont propriu, nu prin agentie ceea ce a fost spre norocul nostru sa putem renunta cand am vazut ce servicii dezastruoase au.

Camera de hotel era foarte murdara, doar asternuturile erau curate. Gresia era murdara, s-a dat cu mopul ca sa se uniformizeze murdaria si inca era ud cand am intrat, au ramas urmele pasilor si in 2 minute era mocirlos.

Usa de la baie era murdara si mazgalita, chiuveta era murdara cu mucegai verde si negru, rezervorul de la toaleta era lipit cu banda adeziva, wc-ul era murdar, perdeaua de la dus era murdara si mucegaita pana sus, scurgerea de la dus era infundata si se aduna apa peste glezne, prosoapele erau spalate dar patate si roase/uzate foarte tare (era mai bine daca nu le puneau deloc). Mi-a picurat ceva rece si umed in cap in timp ce am folosit chiuveta.

Tavanul era ticsit de conducte mari si acoperite cu niste scanduri vopsite printre care picura apa de pe conducte. In cateva minute m-am trezit ca am strigat de cateva ori la bebe ca sa nu se atinga de murdarie si am realizat ca nu-mi pot face vacanta in acea camera.

Ne-am dus la snack bar de langa o piscina cu apa cam opaca de la jeg. Scaunul din lemn era rupt, numai vechituri intr-o zona comunista si sumbra. Am gasit spaghete fierte si un tub de ketchup, cartofi prajiti, rosii feliate, inghetata si o tona de alcool ieftin, nimic original (dar cum nu suntem consumatori de alcool, nu ne-a interesat).

Seara ne-am dus la restaurantul hotelului la cina, parca s-a mutat puhoiul din metrou intr-o cantina ceausista. Toate mesele erau ocupate iar oamenii care stateau in picioare erau mai multi decat cei de la mese. Erau de 3 ori mai multi oameni decat capacitatea restaurantului.

Personalul de la restaurant era depasit in still mare. Erau foarte stresati si aruncau mancarea ca sa fuga sa mai prepare alta. Turistii efectiv se bateau pe mancare, cum aduceau ceva cum disparea instantaneu, daca intindeam si eu mana ma impingea cineva laoparte. Hai ca m-am bagat si eu mai tare ca sa prind ceva de papa. Cand m-am trezit cu farfuria in brate am asteptat asa cu sot si carucior cu bebe de mi-a sarit mustarul pana am gasit o masa libera dar murdara. Dupa care nu gaseam nici o furculita, nici macar murdara. Am cerut de la bucatarie si m-au certat sa astept pe sala. In fine au adus pana la urma dar nu furculite ci linguri.

Apoi nu gaseam nici un pahar, dar am renuntat sa mai lupt pentru servicii. OK, hai sa mancam si asa, dar mancarea a fost de-a dreptul gretoasa, chiar nimic cat de cat. Si nervoasa, si stresata si cu burta goala si cu copilu dupa mine m-am dus la receptie si le-am spus ca nu mai vrem sa stam si sa ne scada din pret serviciile murdare si cele de care nu am avut parte. Dupa 1-2 ore de discutii si de incercari sa ne convinga sa ramanem dar in alta camera, am reusit sa parasim hotelul fara sa fim taxati pentru experienta neplacuta.

Am plecat si din Albena, nu e cu nimic mai interesant decat la romani, preturile sunt mai mari, ofertele sunt mai naspa. Intr-o ora am ajuns la romani, si cu acelas buget ne-am cazat la 4 stele la hotel dana in mijlocul unei gradini botanice super si chiar am fost rasfatati.

Dar promit ca nu mai aleg litoralul nici macar cel romanesc pentru vacanta de vara. Vacantele pe care le-am facut la baile termale din ungaria sunt net superioare. Atat cazarile cat si mancarea cat si ditractia. Daca muncesc tot anul si am un banut pentru vacanta de ce sa-mi bat joc de mine in conditii sub orice critica pe la bulgari?

Daca la Panorama sunt 3 stele atunci la mine acasa sunt 100. Ceausescu ar fi inchis de mult acel hotel. Oameni buni, nu trebuie sa aveti nu stiu ce bani ca sa va rasfatati. Cu bugetul pentru bulgaria alegeti alta destinatie si veti face diferenta foarte rapid. Nimic nu se compara cu rasfatul, cu respectul, cu odihna, si cu buna dispozitie dintr-o vacanta.

In rest amprenta comunista si lipsa calitatii in servicii este foarte evidenta. Am fost atat de dezgustata incat nu mi-am compromis aparatul foto sa memorez ceva din aceasta dezamagire, sper sa o uit repede.

Trimis de bej* in 03.09.12 13:24:55
    Validat / Publicat: 03.09.12 14:40:09
    • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 1896 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bej*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[03.09.12 14:38:03]

@bej: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo.

• Alte impresii din această RUBRICĂPanorama Hotel: