ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.09.2012
  • GR. VÂRSTĂ: 20-30 ani
    DIN: hunedoara
    ÎNSCRIS: 02.09.12
    AUG-2012

Un concediu care si-a meritat banii...

M-am hotarat sa scriu si eu cateva impresii despre acest hotel deoarece tin neaparat sa stie si altii care inca nu s-au hotarat unde sa mearga in concediu (vacanta) ca acest hotel este nemaipomenit, exact ca in pozele de pe site-ul oficial.

Vreau sa punctez cateva amanunte, si anume:

- mancarea excelenta (si eu sunt o fire pretentioasa), destul de divesificata, multe, multe fructe si dimineata si seara.

- camera, inclusiv baia... extrem de curate (nu m-am asteptat), in fiecare zi se schimba prosoapele si se face curatenie in camera, in baie am avut sapun lichid, sampon si gel dus, in camera uscator, t. v. si a. c. cat vrei inclus in pretul camerei.

- piscina foarte curata, sezlongurile la fel, plin de palmieri... tot decorul facut cu mult bun gust.

- personalul destul de ospitalier (spun ,,destul" pentru ca nu prea am avut de-aface cu ei).

- am si ceva de obiectat dar pe langa ce am trait acolo pot spune ca sunt niste amanunte de trecut cu vederea, si anume: cafeaua este foarte proasta (cea de dimineata care ti-o da gratis ca cea de pe terasa nu stiu cum e ca nu mi-am luat niciodata era 4 euro), seara la masa nu iti da bauturi deloc iar o apa plata la un L era 1.5 euro, precum si faptul ca (virgula) ca sa ajungi la plaja trebuia sa treci un drum destul de aglomerat dar plaja nu era departe.

- pe plaja te rup preturile (6euro - o bere, 4 euro - un frappe, 5 euro - o limonada 4 euro-o cafea), dar in camera este frigider iar la supermarketul din apropiere preturile sun cam ca la noi si chiar daca nu le iei de la hotel poti sa le consumi in incinta la piscina sau unde vrei.

In rest nu prea imi mai amintesc detalii asa de specificat... oricum a fost extraordinar, chiar am uitat cu totu de casa, ne-am deconectat complet iar plecatu de acolo a fost cu regret.

Ce am uitat sa va zic e ca marea... marea... e... de nedescris curata ca lacrima si frumoasa, nu vezi o frunza in apa, e sticla... plaja era un pic cu pietris dar nesemnificativ si nu prea aveai distractii de-astea acvatice sau ma rog, cei drept nici nu prea am cautat noi mult, totusi am gasit ceva dar destul de departe numa cu masina daca mereai, in alta statiune la vreo 30 km. acolo 1 ora cu skijetu era 35 euro, noi ne-am dat pe un fel de canapea gonflabila ce era trasa de skijet (a fost pericol rau, noroc ca am fost la baie inainte) asta era 10 euro de persoana.

VA MAI ZIC O DATA DIN TOT SUFLETUL CA HOTELUL, per total, MERITA TOTI BANI, E NEMAIPOMENIT SI VA SPUN DIN TOT SUFLETUL SA NU-I ASCULTATI PE RAUTACIOSI.

Ca sa va conving cat de bine ne-am simtit am sa va pun si cateva poze poate asa o sa ma credeti pe cuvant.

Trimis de corinadaniela* in 02.09.12 20:50:57
    Validat / Publicat: 02.09.12 21:57:57
    • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 3637 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (corinadaniela*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[02.09.12 20:58:33]

@corinadaniela: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo.

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
    [03.09.12 21:09:17]

La chestiile negative daca ai fi stiut ca:

1. La demipensiune nu primesti nici macar un strop de apa si orice bautura la cina se cumpara de la barul lor

2. Cafeaua care se da gratis poate fi cafea greceasca, slaba si cu gust de nechezol, insa ei asa beau, asa cum alte natii beau iaurt cu apa indoit, asa si grecii beau cafeaua intr-un anume fel pregatita, mult diferit de cafeaua obisnuita, aia de sta furculita dreapta in ea.

poate vacanta ta era si mai frumoasa!

Cred ca o bere cu 6 euro nu am vazut inca in Grecia nicaieri, poate nu am fost eu la plaja exclusivista de la Flegra...

danydny
    [04.09.12 10:59:02]

@corinadaniela:

-imi poti spune te rog daca statiunea este departe?

-cam ce atractii sunt?

-ce alta plaja din apropiere imi recomanzi?

-ati facut excursii? ce preturi au?

-este internet wifi in camera? gratis sau ce cost are?

-sezlongurile de pe plaja se platesc?

-alte sfaturi ar fi bine venite deoarce o sa mergem acolo la sfarsitul lunii septembrie.

multumesc.

ina46
    [11.09.12 22:35:53]

@ionescunic: sa stii ca asa a fost, o bere la 330 ml la acel beach bar a fost 6 euro

ina46
    [12.09.12 22:23:12]

@danydny:

-statiunea este putin cam departe, cam 1 km;

-noi nu am cautat alte plaje, am stat la plaja de la beach bar aproape de hotel

-am facut o excursie la toroneos cu 25 eur, se putea alege si meteora

-internet wifi free nu este, se plateste la receptie dar este foarte scump

-pe plaja trebuie sa consumi minim 3 euro/persoana, dar se poate sta frre pe nisip sau puteti merge si la alte beach baruri mai ieftine la 400-500 metri;

danydny, ina46
    Alte impresii din această RUBRICĂFlegra Palace Hotel: