ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.09.2012

Extrem de nemulțumit
Sub orice critică
Sub orice critică

Soc Vaucer Caraiman 2* Mamaia 2012

Am cumparat vaucer in luna Iulie pentru August 2012 pompos realizat foarte frumos cu camere aranjate si peisaje frumoase, etc. pe calea internetului.

Am ajuns in jurul datei de 19 August 2012 impreuna cu familia pentru a ne caza la mediatizatul Hotel Caraiman 2* in jurul orei 14-15 am intrat la receptia hotelului pentru a ne caza, aici am fost intampinat cu asteptati 5 min? Am asteptat circa 10 min si a venit o doamna inalta si mare cat un animal personal ne-am si speriat pe un ton raspicat ne-a spus; ,,Nu la ora asta se face cazarea si la orele 18; 00 si ce este cu bagajele acestea in receptia mea aici nu aveti voie sa stati, veniti dupa ora 18; 00. In acel moment ne-am blocat intrucat mai eram cu alta familie care ne este prietena apoi am aflat ca este receptionera sefa si o cheama Ana pe zisa femeie care mai devreme zbiera la noi.

Dupa circa o jumatate de ora de stat in holul receptiei precum animalele am rugat-o personal cu cuvinte dulci sa ne dea macar o camera sa punem bagajele si sa mergem si noi la plaja ca doar trecusera peste jumatate de zi cu cazarea blestemata.

Am reusit cu dureri de cap pana la urma sa ne cazam mai devreme de ora 18 undeva la etajul doi ne-a dat doua camere rezervate din luna iulie unde la data rezervarii am precizat ca venim si cu un copil mic cu carucior deci va da-ti seama ce a insemnat pentru noi sa urcam cate doua etaje zilnic de cateva ori bune pe zi nu ne mai trebuia plaja si nici inot in mare.

In momentul intrarii in camere am facut un soc datorita aspectului mizerabil atat al prosoapelor cat si a jegului care exista, paianjeni mari ca la ei acasa invadau balcoanele si incaperea, baia si sifonul de la scurgere infundat, etc...

Usor am inceput sa ne acomodam cu noua noastra casa pe 5 zile. Intre orele 18-21 presiunea apei la dus era foarte slaba un dus dura circa 30 min deci in primcipiu un cosmar mai mult stateai pana la glezne in cabina imputita de dus in apa datorita scurgerii infundatate.

Am facut reclamatii la o doamna blonda se pare din Calarasi receptionera in ziua respectiva sa justificat ca o data la doua luni se mai intampla aceste amomalii cu apa dar ca nu este vina lor si a celor din Constanta.

Usa din camera nici nu se inchidea datorita broastei stricate stateam cu un geamantan in usa sa nu se deschida datorita curentului din hol. Noaptea nu exista ora de odihna se urla si zbiera pana dimineata dar conducerea hotelului la reclamatii se facea ca nici nu aude.

Intr-o zi ne-am hotarat sa incercam si piscina renumita din incinta Caraiman 3* aici ne-a lasat o imagine amara, o piscina cu apa verde parca era apa din lac si un jeg de nedescris pe marginea piscinei. Noi nu ne-am riscat sa intram in acest focar de infectie asa ca am plecat la plaja dar nici nu am mai dat pe acolo.

Singurul lucru frumos se afla in curtea interioara care este ingrijita undeva de nota 8 iar acele animale si bancute dau o nota rustica felicitari pentru acel loc in rest personal le-as inchide aceea mizerie de hotel si aici ma refer la aripa in care am fost noi, nu stiu de celalalte etaje dar majoritatea plangeau dupa banii dati .Am dat drumul intr-o seara la aerul conditionat Samsung modelul anului 80 cred dar nu a facut altceva decat sa ne intoxicam cu praf,am stat doua ore sa ventilam camera natural cu usa deschisa asa ca va dati seama ce aer am avut...

Copii erau filati in receptie cand se uitau la TV sau stateau pe Laptop si erau goniti de catre aceasta d-na Ana sefa suprema a hotelului.

Deci o impresie urata si o cazare proasta intradevar receptia este frumoasa, pompoasa sa te faca sa-ti goleasca buzunarul. Ei merg pe premiza ca vor venii la anul alti prosti de Romani ca doar Romania nu duce lipsa asa ca ai sa-i ardem cat putem, asta se intampla cu Turismul Romanesc dat pe mana strainiilor care vor sa se imbogateasca repede dar fara investitie? Ma intreb oare cat trebuie sa mai fim pacaliti de catre niste smecherasi ai turismului pe care ei nu au habar decat sa profite iar autoritatiile competente se fac ca nu vad.Felicitari pentru toti Romani care parasesc aceasta Tara de cosmar si isi fac concediul pe alte meleaguri unde turismul ramane in slujba platitorului de servicii.

In continuare atasez foto care spun tot!

Trimis de maryo1502 in 02.09.12 00:44:29
Validat / Publicat: 02.09.12 01:02:39
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA. A mai fost în/la: Toata Romania aproximativ

VIZUALIZĂRI: 2673 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (maryo1502); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[02.09.12 00:56:23]

@maryo1502: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo.

maryo1502AUTOR REVIEW
[02.09.12 01:56:19]

@webmaster: Cu mare placere voi reveni!

MCM
[02.09.12 09:58:06]

Imi pare rau pentru vacanta voastra stricata.

Dar stau si ma gandesc ca a fost un risc asumat, avand in vedere ca cca 80% din rws postate aici sunt cu "NU RECOMANDA". Probabil v-ati bucurat, initial, de pretul mic al voucher-ului.

Vacante mai frumoase va doresc

maryo1502AUTOR REVIEW
[02.09.12 16:48:12]

Da asa este am facut o greseala in mare graba fara sa ma documentez mai bine. Alta data am sa fiu mai atent cu privire la ofertele tip Vaucer.

Problema este ca noi oricum nu vom mai merge in acel loc chiar daca de maine il face paradis dar vrem ca ceilalti oameni cu posibilitati materiale reduse sa nu mai cada victime acestor excroci sau poate isi dau seama acei patroni de hoteluri ca intradevar Romanii nu sunt prosti si trebuie urgent sa se apuce de treaba, aici ii exclud pe cei care au facut treaba in aceasta tara, Jos palaria pentru ei si la mai bine...

Pentru mine personal nu a fost o tragedie intrucat am vazut si locuri mult mai urate dar acest loc a lasat un gust amar atat sotiei cat si copiilor.

In rest sa speram la mai bine poate la anul o sa scriu lucruri mai frumoase din alta destinatie dar pana atunci D-zeu sa ne ajute tuturor'...

MCM
[02.09.12 16:53:20]

@maryo1502: asta este riscul voucherelor. Te bucuri ca faci o afacere, dar...

Nu-i nimic, inainte de viitoarea vacanta citeste comentariile de pe AFA. Vacante frumoase

dinţosul
[02.09.12 17:34:43]

referitor la P08: apa o văd... pare din lac dar ce legătură are cu piscina?

dinţosul, maryo1502, MCM
Alte impresii din această RUBRICĂCaraiman Hotel: