ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.08.2012
    AUG-2012

Extrem de nemulțumit
    Extrem de nemulțumit

Prima si ultima oara!

In sfarsit am revenit din binemeritatul concediu, dar cu parere de rau, impresiile nu sunt asa de bune.

Am cautat sa aleg mereu alte statiuni ptr a ne petrece concediul, anul acesta vroiam sa incercam Neptunul dar din pacate nu am gasit liber in perioada solicitata,

asa ca am optat ptr Venus, asta fiindaca anul trecut a fost destul de ok vezi impresii

In mare statiunea e la fel ca anul trecut, abunda de vegetatie si de hoteluri inchise, terase cu autoservire, iar anul acesta, statiunea era arhi plina, motiv de preturi

destul de mari la orice, dar asa e de obicei in toate statiunile inclusiv montane.

Acum sa revin la hotel, desi am cautat mai multe referinte despre el, nu am gasit decat aici pe afa, in principiu conditiile sunt de 2**, doua paturi alaturate, cu lenjerie

curata, doua perne ff lesinate, frigider ok mare sin functional si un tv mic spanzurat intr-un suport de fier confectionat de nea gigi pe care tv-ul statea intr-un echilibru precar,

doua fotolii si masuta iar in balcon doua sejloguri tot din fer cu niste saltelute pline de praf.

Inca de la sosire am avut o mare surpriza, la receptie era o coada imensa ptr cazare fiind ora 11.30 si din ce am vazut erau numai sindicalisti, deci cu bilet prin agentie doar noi, si cum sa fie altfel decat o receptionera care abia facea fata impreuna cu sefa ei care vorbea de parca mancase

struguri acri...

Ne-am conformat regulilor impuse de acest frumos stabiliment si ne-am trecut pe lista de asteptare la nr 78, apoi am plecat la plaja ca nu avea rost sa stam in soare.

Am revenit dupa doua ore si am mai petrecut in soare la coada inca o ora dupa care am ajuns in fata doamnei care ne-a luat voucherul si ne-a inmanat cheia nu inainte de-a completa celebrul formular.

Sincer nu am mai stat la cazare ca la acest hotel niciodata, pe lista cu nr de ordine, astea toate mi-au adus aminte de vremea apusa acum 22 de ani.

Camera ''curata'' fara acele benzi cu ''dezinfectat'', fara sapunuri, doar cu o hartie igienica.

Am stiut de la inceput ca am ales un hotel de 2**, dar nu mi-am inchipuit ca aici nu se face curatenie, de fapt se ridica doar gunoiul si atat.

O scrumiera lasata murdara pe chiuveta n-a fost spalata niciodata in acest sejur, hartie igienica nu s-a mai pus deloc, iar la intrebarea mea la receptie, o femeie de servici mi-a dat replica: ''la doua stele mai vreti si hartie? " o impertinenta

fara seaman, mai ales ca nici nu ma dresasem ei ci receptionerei.

Fata de ce a scris poll anul trecut in reviewul lui, nimeni nu te saluta, nimeni nu-ti zambea, nimeni nu era preocupat sa te simti bine, erau doar ei fericiti ca ti-au luat banii dar nu-ti ofera decat o camera insalubra, cu paienjeni.

Dotarea femeilor de servici (astea nu erau cameriste) consta intru-un sac mare in care desertau gunoaiele din camera, o matura ciufulita si un mop negru de curat ce era cu galeata, da aici dau cu matura, acest hotel NU are aspirator!

Ca o concluzie: mizerie in camera si pe holuri, nu se face curat deloc, lenjeria nu se schimba, prosoapele doar o data dupa ce le-am aruncat pe jos.

Parcarea e micuta ptr cate camere are hotelul si e insufucienta, de fapt era arhiplina si avea si o placuta pe care scria: REZERVAT M. A. I, noi restul prostilor care nu am platit bilet prin sindicat putem parca unde dorim, in boscheti sau pe alte strazi, ceea ce am facut si noi.

Plaja de la hotel e de mers cam 5-7min dar e groaznica, noi nu am putut face baie datorita pietrelor, asa ca am facut naveta zilnic cu masina la plaja Adras care e super ok, lata, nu e aglomerata iar apa superba cu intrare lina si fara pietre.

Masa am servit pe unde ni s-au parut mancarurile mai ok, si in special la turcul care are acel restaurant in centrul statiunii ''La Giulia'' unde am preferat mancarurile turcesti gatite foarte bine.

Nu recomand acest hotel, sunteti in pericol de-a va imbolnavi datorita personalului care nu face curat si care nu dezinfecteaza nimic, noi avand si copil am cumparat domestos cu care am facut smotru ptr ca ni se lipeau si talpile in cadita de dus de bine spalata ce era.

Oricum a fost ultima vacanta la venus si in romania, de la anul mergem in turcia.

Trimis de Djbobo* in 30.08.12 19:19:49
    Validat / Publicat: 30.08.12 19:52:31
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în VENUS.

VIZUALIZĂRI: 2593 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Djbobo*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 baia...

neimportant [31.08.12 20:22:54] »

Vaz ca ai fost cam in acelsi timp cu mine. Te luam la hotelu' meu cu toata familia decat sa stai cu MAI-ul la cotineata.

La noi s-a dat hartie igienica dintr-aia fina cu imprimeuri vesele, de ti-era mai mare dragu s-o utilizezi.

Parca nici la noi la hotel n-am zarit aspirator, doar cu matura se intra pentru a nu tulbura placerea turistilor asezati la ....astfel de expresii sunt de evitat pe acest site - webmaster .

Chiar nu am vazut H. Favorit prin promenadele de seara pe care le efectuam cu regularitate. Pe unde este situat?

Am remarcat si eu lipsa dotarilor la femeile de serviciu de la hotelul nost', erau toate cam astfel de expresii sunt de evitat pe acest site - webmaster . De muncit, munceau pe rupte pentru un salariu mizer de 500 de lei. Nu aveai ce sa le pretinzi.

Batrane, te-ai distrat pe cinste. In Turcia fa-o lata, razbuna-te pana la plasele pe Venusul anului 2012.

Salve amigo!

Djbobo* [26.09.12 17:56:07] »

Raspund si io dupa o luna, am fost cuprins de febra inceputului de an scolar si am tot amanat sa scriu.

N-am lasat aceste ''mici amanunte'' sa ne strice vacanta, ne-am distrat cat de bine am putut, si chiar a fost ok, dar nu mai aleg zona de sud a litoralului never, e mai bine asa.

Desi am zis ca merg la turci, in functie de resursele finaciare vom merge, ptr ca nu are rost sa mergem in turcia la un hotel de 3-4 stele cu 6-700 de euro ptr ca e ff probabil sa intampinam prb mai mari decat la noi, inclusiv la mancare, turcia e ok de la 1000 euro in sus.

Hotelul era situat la intrarea dinspre cap aurora e o mica intersectie si se face dreapta, are aceeasi intrare pe o straduta cu melodia, nu prea se zareste din strada ca e ascuns de falnicii pomi si boscheti.

Cred ca la anul aleg savoy din mamaia, dar aici am o prb, de la anu trebe sa-i iau si lu fimiu juma de belet ca trece de 7 ani, niste bani irositi ptr ca el la capitolul mancare e un dezastru, dar mai vedem.

Vacante placute si scuza-mi intarzierea cu care am raspuns!

Djbobo*, neimportant
    Alte impresii din această RUBRICĂFavorit Hotel: