Venosa Beach Resort & Spa [Isilkent]

AUG-2012
464 eur
+ COPII: 1 -- varsta: 9 [ani]

Mai bine ca anul trecut

Pentru prima parte a concediului in Turcia am ales din nou Venosa si asta din cauza raportului calitate-pret. Fiind al doilea an consecutiv la Venosa voi enumera plusurile si minusurile fata de anul trecut.

Cazarea s-a facut rapid, camerele le stiam, curatenia se facea insa tot dupa-amiaza. La receptie ne-a asteptat aceeasi reprezentanta a tour-operatorului turc Peninsula ca si anul trecut pe nume Madalina. Desi urma sa stam doar 5 nopti, dupa 2 zile au schimbat asternuturile.

Primul lucru schimbat in bine fata de anul trecut care l-am remarcat a fost faptul ca au acoperit parcarea de pe pietris din stanga hotelului si au instalat o poarta care se deschide cu telecomanda. Foarte multe masini cu numere de Romania, am avut impresia pe toata perioada sejurului ca noi si turcii reprezentam 75% din turistii cazati.

Al doilea lucru pozitiv este amplasarea unui nou sector acoperit cu sezlonguri pe plaja. Precizez ca la ora 8 dimineata se mai gaseau locuri libere la piscina.

Al treilea plus fata de anul trecut este reprezentat de numarul mai mare de personal care deserveste barurile de la piscina si restaurantul. In restaurant si pe terasa restaurantului mesele se debarasau mult mai rapid, la fel mesele de la barul de langa tobogane, la fiecare jumatate de ora cel mult trecea cineva si lua paharele si farfuriile lasate pe masutele de plastic dintre sezlongurile de la piscina. Absolut toti iti raspundeau daca le multumeai.

A patra schimbare in bine o reprezinta instalarea aparatelor impotriva insectelor. Anul trecut a fost o problema cu albinele, anul acesta una nu am vazut.

Am ajuns si la ultimul plus, mancarea. Ceva mai diversificata ca anul trecut, chiar si la carne, peste in fiecare seara.

Singurul minus evident a fost echipa de animatie. Mai slabuta decat cea de anul trecut.

In concluzie, un hotel excelent, cu un pret foarte bun.

Impresii încărcate de narcisa in 30.08.2012 08:06:14

Validat / Publicat: 30.08.12 09:14:37

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (narcisa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3600 PMA (din 5 voturi) nota2
  • sait oficial al acestei destinații:
  • Coordonate GPS: 37.35076300 N, 27.32886900 E - CONFIRMATE
  • Ai fost acolo, la Venosa Beach Resort & Spa [Isilkent]? - Scrie impresii DESPRE CAZARE
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de narcisa? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

- narcisa
[30.08.12 11:02:03]

As vrea sa mai adaug ceva pentru cei care au nevoie de net in timpul sejurului.

Daca anul trecut era indicat sa stai in lobby pentru a avea o conexiune decenta, acum m-am putut conecta wi-fi si de la cel mai indepartat punct al piscinei si de la etajul 7 in orice moment.

Au instalat 3 retele pe care te poti conecta: venosa 1, venosa 2 si venosa garden. Se intra pe internet explorer, la user se trece numarul camerei iar la parola numarul de pasaport.

Publicitate    [17.10.19 14:32:55]