Tismana Club Hotel [Jupiter]

înscris/ă în 29.08.12
MEMBRU: SENIOR
AUG-2012

Merita incercat

Nu am mai fost pe litoralul romanesc din 1996 si atunci am hotarat sa nu mai revin vreodata. Viata iti rezerva surprize asa ca acum 2 ani am primit un cadou deosebit fapt care m-a obligat sa imi revizuiesc unele dintre idei. Pe scurt avand un copil de aproape 2 ani care era obligatoriu sa vada marea (asa au hotarat parintii!!) a trebuit sa caut ceva cat mai aproape deci am exclus Turcia, Italia, Bulgaria sau Grecia locatii unde am fost dar unde nu stiu daca puteam ajunge cu cea mica asa a ramas litoralul nostru ca singura optiune. Deoarece cea mica nu mananca mai nimic am hotarat sa caut ceva all inclusive pentru a avea de ales in privinta mancarii ei, asa ca s-a restrans si mai mult aria de cautare. Pana la urma am ales Tismana Jupiter.

Nu regret deloc alegerea facuta. Am citit inainte comentariile de pe net si eram putin indoit, dar pentru perioada in care voiam eu era una din cele doua optiuni (alaturi de Mercur).

Am fost in locatii din strainatarte deci stiu ce inseamna all inclusive, am stat si la 2* si la 5* asa ca pot sa fac o comparatie.

Ce ofera Tismana la 3* e competitiv.

Camerele nu sunt foarte mari dar sunt curate, aranjate, mobilier nou, baie e mica dar functionala in totalitate. Singurul lucru care este real in comentariile rauvoitoare este ca usile de la intrare nu arata chiar bine dar nu il consider un impediment care sa ma faca sa nu ma simt confortabil in camera. Citind comentariile am aflat ca exista camere fara balcon asa ca atunci cand am facut rezervarea am cerut expres camera cu balcon si asa am avut. Despre curatenie pot spune ca a fost ok, prosoapele s-au schimbat in fiecare zi cand am folosit (eu vin cu prosoapele mele asa ca cele de la hotel nu le folosesc zilnic), s-a luat gunoiul si s-a spalat pe jos. Pentru cei ce doresc lenjerii schimbate zilnic sa incerce 5 * pentru ca la 3* nu se impune asa ceva, la fel si cei ce vor cada cu jacuzi.

Masa a fost acceptabila, fetita este foarte mofturoasa si totusi a gasit ceva care sa ii placa la fiecare masa. La fiecare masa de pranz si seara a exista pui, porc si vita, de doua ori porcul a fost inlocuit cu peste. Fructele din pacate au fost aceleasi timp de 6 zile, desi mai puteau sa apara si niste prune sau piersici sau struguri.

Berea rece Skol foarte buna sa iti potolesti setea, sucurile Aro nu prea bune, vinul de la Murfatlar bun. Din pacate nu aveau nimic carbogazos nici suc nici apa.

Locul de joaca un pic cam saracacios, piscina curata dar nu m-a interesat pentru ca eu consider ca nu te duci la mare sa faci baie in piscina.

Pentru ca deja am scris cam mult sa fac un scurt rezumat

- platesti 3* ai servicii de 3*, cine vrea mai mult trebuie sa plateasca mai mult

- ca bile negre pot mentiona: lipsa unei plaje private, locul de joaca saracacios (mai ales ca majoritatea familiilor erau cu copii), mici imbunatatiri la meniu, probleme cu angajatii de la masa atunci cand erau multi turisti erau depasiti de situatie.

A si doua probleme care m-au facut sa zambesc

-peste tot in lume in locatiile care au all inclusive dar si alt gen de servire (demipensiune sau doar mic dejun) se pun bratari la mana pentru a sti cine de ce servicii are dreptul sa beneficieze

- peste tot existe sefi de sala care supravegheaza ce se intampla in locatie, nu stau nici sa vada cat mananci (nimeni nu mi-a zis nimic cand am baut 3 beri una dupa alta sau cand m-am dus si am luat din toate felurile de mancare sa incerc ce imi place) nici sa te certe ca ce cauti acolo, problema noastra este cu respectarea regulilor (daca nu ai voie cu mancare luata de la masa in camera de ce sa te superi cand ti se atrage atentia). Apropo am fost in strainatate in locatii unde nu aveai voie sa intri cu mancare sau bautura din afara ci trebuia sa cumperi totul de acolo si nu era deloc ieftin.

In incheiere daca aveti copii mici si vreti sa platiti pentru 3* si sa beneficiati de conditii de 3* va recomand Tismana Jupiter, daca vreti conditii de 5* atunci platiti pentru ele.

Impresii încărcate de nrs in 29.08.2012 15:44:18

Validat / Publicat: 29.08.12 16:43:42

• Alte destinații turistice prin care a fost: Turcia, Italia, Bulgaria, Grecia

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (nrs); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  7200 PMA (din 11 voturi) nota2
  • sait oficial al acestei destinații:
  • Coordonate GPS ale acestui obiectiv: 43.85871700 N, 28.60256900 E - CONFIRMATE
  • Ai fost acolo, la Tismana Club Hotel [Jupiter]? - Scrie impresii / Incarcă foto din sejur
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de nrs? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[29.08.12 16:07:01]

@nrs: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo.

Foarte bune / utile impresiile de debut, multumim pentru recomandari, te asteptam si cu alte review-uri din vacantele tale trecute sau viitoare.

- calatorul
[02.11.16 09:28:33]

Multumim pentru informatiile si impresiile impartasite, alegeri inspirate si vacante frumoase!

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos